freelance iş ilanları

C Güvenliğini Kaldırdım!

6 Mesajlar 868 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

mucosoft mucosoft Mucosoft Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
Evet hatalı bir işlem yaparak C güvenliği kalktı. Yani administrator iznini sildim. En iyisi şöyle anlatayım:
C Diski(Sistem) sağ tık => Özellikler => Güvenlik Sekmesi => Grup/kullanıcı bölümü var orada kullanıcı duruor fakat tam yetkiye sahip olmayan administratore önce tam yetki verdim. Sonra iptal ettim belki güvenlik sorunları çıkar diye şimdi hep silindi eski haline getiremiyorum çünkü hiç işlem yapılmıyor nedense. İzinler hiç değişmiyor yönetici olarak çalışsa da. Başta oluyordu ama administrator silindikten sonra böyle oldu düzeltecem izinlere işlem yapabilsemde sorun burada.
Bunuda Visual Studio "Kullanıcı Yüklemeyi Durdurdu!" hatasından dolayı yaptım hep güvenliği kapattım.

wmaraci
reklam

kuantumm kuantumm Asla Vazgeçmeyin ! Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ERP / CRM Consultant
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 497
  • Beğeniler 102 / 139
  • Ticaret 11, (%100)
mucosoft Aynı kısımdan duzenle ekle diyerek 'everyone' izni eklemeyi denedinizmi ?

Siz Hala PDF Katalog mu Kullanıyorsunuz? KatalogTR.com- Yeni Nesil Dijital Katalog Çözümleri

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
kuantumm
Administrator varken izinler ayarlanıyordu fakat kaldırıldıktan sonra hiç bir işlem yapılmıyor ekle butonu devre dışı aktif değil.

• Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 497
  • Beğeniler 102 / 139
  • Ticaret 11, (%100)
mucosoft Bilgisayar sağ tık yönet ekranına giriş yapın yerel kullanıcılar kısmında administrator hesabını aktif ederek o hesaptan tekrardan bilgisayaranıza giriş yapın oyle deneyin,yapamazsanız alpemix verin özelden yardımcı olurum

Siz Hala PDF Katalog mu Kullanıyorsunuz? KatalogTR.com- Yeni Nesil Dijital Katalog Çözümleri
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 648
  • Beğeniler 181 / 81
  • Ticaret 5, (%100)
kuantumm
Benim hesap yönetici hesabı ama böyle sistem olması mantıklı mı şimdi? ._.
Neyse bir inceliyorum. Şunuda sorayım bunu kaldırdım. Yönetici olarak başlat gibi şeyleri demiyor artık C diski üzerinde sistem dosyaları dahil. Sorun olur mu peki?

• Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 497
  • Beğeniler 102 / 139
  • Ticaret 11, (%100)
mucosoft Windows size ilk kurulumda admin hesabı verir evet ancak gercek administrator hesabı arka planda deaktif olarak bekler.Bu gibi durumlarda çok işimize yarar.C üzerindeki izinler bilgisayarınızı faklı bir kullanıcıya kullandırmıyorsanız sıkıntı olmaz sadece normal bir antivirüs kurulu olması sisteminiz için yeterli
mucosoft

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al