wmaraci reklam

Format Atmak İsterken Böyle Oldu Yardım!!!!!

9 Mesajlar 2.241 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

BakiKala BakiKala Editör & Makale Hizmeti Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör & Yazar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 30 / 44
  • Ticaret 3, (%67)
Herkese Merhabalar.

Öncelikle şöyle anlatayım ben baya uzun süre önce yaklaşık nereden baksan bir 3 - 4 ay oldu 2. el bir laptop almıştım. Fakat bu laptopta birşey dikkatimi çekti. Aldığım bilgisayarın markası toshiba idi. Fakat Kullanıcı adı kısmında ACER yazıyordu. Acaba dedim başka bir harddisk mi takıldı diye düşündüm aldırış etmedim çok fazla.

Şimdi 3 - 4 ay sonra cihazıma format atmak istedim. Formatla alakalı bilgim var her zaman yaptığım rutin bir işlem benim için. Fakat şöyle bir durum ortaya çıktı. Ben yine her zamanki gibi rufüs programı ile iso dosyamı USB'ye yazdırdım. Format atmak için önemli belgelerimi D sürücüsüne depoladım. Yeniden başlattım bilgisayarı USB yönlendirme yapacaktım. USB yönlendirmeyi de başarılı bir şekilde yaptım. Fakat USB'yi gördüğü halde yönlendirme de herhangi bir sorun olmadığı halde direk windows başlatılıyor ekranından masaüstü açılmaya başladı. Bende ayarları tekrar kontrol ettim herşey normaldi. Birkaç kere yeniden başlattım yine aynı şekilde oldu. Format atamadım. Canım sıkıldı dedim ki ben bu harddiski başka bilgisayara takar formatı atarım dedim. Başka bilgisayara taktım orda ayarlar normal yine aynısı oldu yönlendirmeyi yapıyorum fakat windows başlatılıyor diyor masaüstü açılıyordu. Bende son bi kez ayarları yaptım ve format ekranını görmeyi başardım.

Harddiskin bölümlerini gördükten sonra C bölümünü sistemin olduğu yeri sildim. Fakat bir daha harddisk bölümü oluşturamadım böyle bir hata verdi.

Ardından yeniden başlattım tekrar başlattığım için haliyle sistemi sildim. Sistem yok yazısı aldım. sonra dedim ki ben bunu tekrar laptoba bağlıyayım ordan biosu sıfırlarım biosa girer formatı atarım dedim. Bu sefer harddiski laptoba bağladım bağlarken bios pilini çıkardım. 5dk bekledim. Tekrar bios pilini takıp bilgisayarı açtım toshiba yazısı geldi bios yeri ardından ekranda

The Firmware has detected thaht a CMOS battery failure occured. F1 contunie yazısı geldi. ( ilk kez bu yazıyı görüyorum ) ardından F1'e bastım
Ekran bu şekilde kaldı.
Kapatıyorum açıyorum bu şekilde kaldı bilgisayar.

Bios tuşlarına basıyorum Dııt dııtt diye ses çıkıyor.
Format attığıma atacağıma pişman oldum.
Yardım edin eylülde üniversiteye gidicem Laptobu ödevim için götürmem gerekli.

Hazır Makale Paketleri Satışı Yapılır. İsteğe göre makale yazılır. Anında Teslim Edilir.
wmaraci
reklam

editorum editorum Oyunu Bul Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 534
  • Beğeniler 70 / 127
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam windowsun olduğu geri silseniz de çok bir şey farketmez. Yanlış hatırlamıyorsam orada depo olan kısma Windowsu yükleyin ve format işlemiş bitince o sildiğiniz haddiski geri getirebilirsiniz bolca video var İnternette. Siz sadece bi harddiske format atın.

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
Bataryayi sök 10 15 saniye aralıklarla açma tuşuna bas 1-2 saniye civari sonra tekrar denermisin ?

WaLek WaLek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mutfak Şefi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 671
  • Beğeniler 601 / 214
  • Ticaret 3, (%100)
BakiKala Benden sana tavsiye GHOST diye ufak bir zip gibi kullanabileceğinprogram var C klasörüne format attıktan sonra sistem dosyalarını yedekleyebilirsin ...Ben en son 5 Yıl önce attım Sadece güncel updateleri yapıyorum ... Ama Toshiba dedin HDD acer Ekran CASPER nasıl bir Laptop o :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

GraphicDesigner GraphicDesigner Grafik Tasarım Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
Bilgisayar açılışta USB belleği görmüyor olabilir hocam. Mümkünse CD ile format atmayı deneyin. Yine olmaz ise bios güncellemesi yapın.

• Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör & Yazar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 30 / 44
  • Ticaret 3, (%67)

WaLek adlı üyeden alıntı

BakiKala Benden sana tavsiye GHOST diye ufak bir zip gibi kullanabileceğinprogram var C klasörüne format attıktan sonra sistem dosyalarını yedekleyebilirsin ...Ben en son 5 Yıl önce attım Sadece güncel updateleri yapıyorum ... Ama Toshiba dedin HDD acer Ekran CASPER nasıl bir Laptop o :D

Hocam o gördüğün casper ekranı masaüstü pcye ait bir ekran.
ben hddyi söküp masaüstüne bağladım ondan o casper ekranı :)

Laptobun marka toshiba
Bilgisayar ilk elime geldiğinde kullanıcı adında ACER yazıyordu :)

Hazır Makale Paketleri Satışı Yapılır. İsteğe göre makale yazılır. Anında Teslim Edilir.

• Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör & Yazar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 30 / 44
  • Ticaret 3, (%67)

Xdaapps adlı üyeden alıntı

Bataryayi sök 10 15 saniye aralıklarla açma tuşuna bas 1-2 saniye civari sonra tekrar denermisin ?

Hocam tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Dediğinizi yaptım ve bios pilini hddyi söküp 5dk bekledim. Öncelikle biosa girmeyi başardım.
68136

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör & Yazar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 30 / 44
  • Ticaret 3, (%67)

GraphicDesigner adlı üyeden alıntı

Bilgisayar açılışta USB belleği görmüyor olabilir hocam. Mümkünse CD ile format atmayı deneyin. Yine olmaz ise bios güncellemesi yapın.

Hocam ne yaptıysam win7 kuramadım birçok hata ile karşılaştım.

Aynı şekilde CD yardımı ile sorunu mu win10 pro kurarak çözdüm.

Win10 pro cdsini takıp rahat bir şekilde kurulum yaptım.

GraphicDesigner GraphicDesigner Grafik Tasarım Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 5 / 80
  • Ticaret 37, (%100)
USB belleği görmediğinden kaynaklı hocam. Windows 7 kurarken aldığınız hatayı belirtirseniz yardımcı olurum. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al