wmaraci reklam
lidertakipci

Windows 10 rekor kırdı!

11 Mesajlar 1.559 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Microsoft 2 gün önce yayınladığı son işletim sistemi Windows 10 ile Apple’ı geçti.

Windows 10 yayınlandığı günden itibaren piyasaya bomba gibi düştü. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok ilgi gören Windows 10 ilk gün indirme rekoru olarak 14 milyon indirme sayısına ulaşarak rekor kırdı. Şimdi ise yeni bir rekora imza atıyor.

İçerik dağıtım ağlara (CDN) için 40 Tbps band genişliği satın alan firma meyveleri toplamaya başladı. Verilen bilgilere göre Windows 10 şu anda 67 milyon PC’de yüklü. Lansman standart gününe göre 5 kat daha fazla indirme sayısının 3 gün içinde olması Windows 10’un ne kadar ilgi çektiğini anlatıyor.

Microsoft, satın almış olduğu 40 Tbps band genişliğiyle Apple firmasını da geçmiş oluyor. Apple, yeni OS X için sadece 15 Tpbs band genişliği satın aldı. En çok kullanılan işletim sistemi Windows, bu liderlik koltuğunu uzunca bir süre daha kimseye vermeyecek gibi görünüyor..

Analistlere göre ise 2-3 yıl içinde Windows 10 yüklü bilgisayar sayısı 1 milyara ulaşacak..

wmaraci
reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Güncelleme yapamadıktan sonra rekor kırsa ne olur. Win7 kullanıyordum, güncelleme geldi yaptım win10 oldu 2 gün sonra iso dosyasını indirip kurulum yaptım ama etkinleştirme uyarısı cıkıyor. Ve kendi güncellemesini yapmıyor. win 7 ye geri dönücem anlaşılan

Kuva-i Kafsinkaf

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Aynı PC'ye kurduysanız olabilir hocam iso dosyasıyla.

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Güncelleme yapamadıktan sonra rekor kırsa ne olur. Win7 kullanıyordum, güncelleme geldi yaptım win10 oldu 2 gün sonra iso dosyasını indirip kurulum yaptım ama etkinleştirme uyarısı cıkıyor. Ve kendi güncellemesini yapmıyor. win 7 ye geri dönücem anlaşılan

Etkinleştirmede yeni lisan anahtarınızı kullandınız mı? Bildiğim kadarı ile lisanslı win 7 veya 8 lisans anahtarına karşılık windows 10 için lisans anahtarı alıyorsunuz. Daha doğrusu bu sisteme otomatik tanımlanıyor. 0 dan kurulum yapmadan önce bunu bir yere not etmeniz gerekiyor. Eğer bunu öğrenmeden sistemi silip yüklediyseniz lisans anahtarını kaybetmiş olabilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

shateiel adlı üyeden alıntı

Etkinleştirmede yeni lisan anahtarınızı kullandınız mı? Bildiğim kadarı ile lisanslı win 7 veya 8 lisans anahtarına karşılık windows 10 için lisans anahtarı alıyorsunuz. Daha doğrusu bu sisteme otomatik tanımlanıyor. 0 dan kurulum yapmadan önce bunu bir yere not etmeniz gerekiyor. Eğer bunu öğrenmeden sistemi silip yüklediyseniz lisans anahtarını kaybetmiş olabilirsiniz.

Aldım onu ona rağmen etkinleştirmeyi kabul etmiyor.

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

Aldım onu ona rağmen etkinleştirmeyi kabul etmiyor.

Home sürüm olup da pro sürüm iso'sunu indirip kurmuş olabilir misiniz :confused:

Aklıma gelen engeller bunlar. Microsoft müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

• Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

Home sürüm olup da pro sürüm iso'sunu indirip kurmuş olabilir misiniz :confused:

Aklıma gelen engeller bunlar. Microsoft müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Biliyor musun o benim de aklıma geldi. Home kurmuştum, daha sonra pro indirip onu da kurdum sıkıntı devam ediyor. Bende ellemiyorum nereye kadar giderse artık

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

Biliyor musun o benim de aklıma geldi. Home kurmuştum, daha sonra pro indirip onu da kurdum sıkıntı devam ediyor. Bende ellemiyorum nereye kadar giderse artık

Hocam ondandır o zaman probleminiz. Home sürüm ile pro sürüm lisansları aynı değil çünkü :)

• Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

Hocam ondandır o zaman probleminiz. Home sürüm ile pro sürüm lisansları aynı değil çünkü :)

Tamam ikisini de kurdum ikisine de verilen lisansları ekledim 2 gün boyunca bekledim home de etkinleşmedi. Daha sonra pro'yu indirip onu kurdum ona da aynı lisansı ekledim yine olmadı

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

Tamam ikisini de kurdum ikisine de verilen lisansları ekledim 2 gün boyunca bekledim home de etkinleşmedi. Daha sonra pro'yu indirip onu kurdum ona da aynı lisansı ekledim yine olmadı

29'u akşama kadar uğraşmama rağmen gece yarısı anca yeni sürüme geçebildim. Dün sabaha kadar benim windows sürümümde etkinleşmedi dün öğle vakti etkinleştikten sonra bu iso olayını öğrenip tam format attım. Formattan sonra lisans anahtarını girer girmez etkinleşti. 2-3 günlük ilk gecikme sanırım microsoftun kendi veritabanından kaynaklandı.

Eğer bilgisayarınızdaki veriler şuan için hayati önem taşımıyorsa windows 10 home lisans anahtarınız ile home sürümünü tekrar yüklemenizi öneririm

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al