wmaraci reklam

Windows 7 Mavi Ekran Hatası

22 Mesajlar 13.520 Okunma
wmaraci reklam

Seckin Seckin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1277
  • Beğeniler 138 / 204
  • Ticaret 21, (%95)
Forumda arama yapmama rağmen bir sonuca ulaşamadım bilgisayarım mavi ekran hatası veriyor

wmaraci
reklam

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
RAM'leri bi Memtest86+ ile taratırmısın?
Birde durup dururkenmi oldu , yoksa örneğin açılırken 4-5 kere bunu verip sonra stabil olarak açılıyormu ?

1337

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Virüs girdiğinde de çıkar mavi ekran hatası.

MrGuner MrGuner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 0 / 162
  • Ticaret 4, (%100)
Benim yaklaşık olarak 2 yıldır kurtulamadığım bir olaydır kendileri "mavi ekran" ve şuana kadar hiç kimse adam akıllı çözümünü bulamadı bundan sonra da bulamayacak gibi. Çok sinir bozucu bişey bir anda geliyor ve kapanıyor bilgisayarınız ve yaptığınız hiçbir şey kaydedilmiyor. Sinir bozucu yanı da bu.

Ben şahsen servislere götürdüm. Hatta microsoft destek ekibine mesaj attım bir türlü çözümünü bulamadılar. Bende her hatadan sonra bir format çektim ve 8 aydır windows 7 yüklü bir kere bile gelmedi. Sanırım tek çaresi format. Ama şunu biliyorum bu olay kesinlikle donanımla alakalı. Bu arada tüm driverları yüklediğinden de emin ol.

Ek Olarak:

Atakan adlı üyeden alıntı

Virüs girdiğinde de çıkar mavi ekran hatası.

Alakası yok Atakan abi. 8 aydır virüs programı yok bilgisayarda. Virüsle alakasız bir olay bu. :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

teknobeyinnet adlı üyeden alıntı

Benim yaklaşık olarak 2 yıldır kurtulamadığım bir olaydır kendileri "mavi ekran" ve şuana kadar hiç kimse adam akıllı çözümünü bulamadı bundan sonra da bulamayacak gibi. Çok sinir bozucu bişey bir anda geliyor ve kapanıyor bilgisayarınız ve yaptığınız hiçbir şey kaydedilmiyor. Sinir bozucu yanı da bu.

Ben şahsen servislere götürdüm. Hatta microsoft destek ekibine mesaj attım bir türlü çözümünü bulamadılar. Bende her hatadan sonra bir format çektim ve 8 aydır windows 7 yüklü bir kere bile gelmedi. Sanırım tek çaresi format. Ama şunu biliyorum bu olay kesinlikle donanımla alakalı. Bu arada tüm driverları yüklediğinden de emin ol.

Ek Olarak:

Alakası yok Atakan abi. 8 aydır virüs programı yok bilgisayarda. Virüsle alakasız bir olay bu. :)

Mavi ekran sistemin çaresiz kaldığı anda çıkar , buna virüs ve fiziksel hatalarda sebep olabilir. :)

1337

• Üyelik 01.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 0 / 162
  • Ticaret 4, (%100)

Rick35 adlı üyeden alıntı

Mavi ekran sistemin çaresiz kaldığı anda çıkar , buna virüs ve fiziksel hatalarda sebep olabilir. :)

Virüsler bilgisayar donanımına zarar veremez. En fazla işletim sistemini çökertir başka bir şey yapamaz. (Tabi büyük bir hacker grubu sizin bilgisayarınıza saldırmıyorsa :D ) Mavi ekranda donanımsal bir sorundur yani virüsle alakası olamaz

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

Virüsler bilgisayar donanımına zarar veremez. En fazla işletim sistemini çökertir başka bir şey yapamaz. (Tabi büyük bir hacker grubu sizin bilgisayarınıza saldırmıyorsa :D ) Mavi ekranda donanımsal bir sorundur yani virüsle alakası olamaz

Kusura bakma ama zaten sadece donanımsal hatalarda çıkmaz mavi ekran , yalnış driver kurarsın mavi ekran çıkar , rootkit yersin mavi ekran çıkar , virüs yersin virüsün hareketine göre sistem zayıfsa mavi ekran çıkar.Ancak Seçkin'in hatası boot ile kaynaklanıyor yani yazılımsal. :)

1337

Seckin Seckin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek UI Designer
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1277
  • Beğeniler 138 / 204
  • Ticaret 21, (%95)
Valla arkadaşlar rıza ile msnden yapmaya çalışıyoruzda bu donanım ve işletim sisteminden pek anlamıyorum ondan çözümleri direkt söylerseniz daha iyi olur.

• Üyelik 01.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 757
  • Beğeniler 0 / 162
  • Ticaret 4, (%100)

Kusura bakma ama zaten sadece donanımsal hatalarda çıkmaz mavi ekran , yalnış driver kurarsın mavi ekran çıkar , rootkit yersin mavi ekran çıkar , virüs yersin virüsün hareketine göre sistem zayıfsa mavi ekran çıkar.Ancak Seçkin'in hatası boot ile kaynaklanıyor yani yazılımsal. :)

Alla alla :confused: driver la ilgisi olduğunu biliyodum da virüsle ilgisi olabileceğini ilk siz söylediniz. :D

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Hayır, fazlasıyla alakası var :) Virüs yüzünden de verebilir donanımsal bir sorun yüzünden de çıkar.

@Risk35 gerekli cevabı vermiş zaten;

------------

+ Canlı şahit oldum;
Arkadaşımın aldığı yeni nesil laptopa bir başka arkadaşım, laptopun sahibi yokken maksuz harici disk taktı ve taramadan içini açtı direk. Virüsler girdi tabi. Yeni laptop daha sonra sürekli mavi ekran vermeye başladı :D Arkadaşla dalga geçiyordum hep yeni bilgisayar mavi ekran veriyor diye, dayanamadı format attı ve mavi ekran sorunu ortadan kalktı.
Riza

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al