Windows 8 pazar payı %1e ulaştı

2 Mesajlar 705 Okunma
smmexpress

fatihcan fatihcan www.ktubotekulubu.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 212 / 75
  • Ticaret 2, (%100)
Microsoft yeni işletim sistemi Windows 8 ile yeni bir çağ getirmeye çalışan Microsoft Windows 8‘ e çok güveniyor. Windows 8‘in ilk kullanıcılarında olumlu yorumlar gelmesiyle bu güvende beklentileri yükseltmiştir. Piyasaya sürüleli yaklaşık 1 aya yakın olmasına rağmen yükselişi çok hızlı olan Windows 8 %1.02 lik pazar payına ulaşmıştır.

Diğer işletim sistemlerinin yükselişleri ile kıyaslar isek Windows 8, Mac OS X 10.5 ve daha da eski sürümlerinin yanı sıra Windows NT, 2000 ve 98 sürümlerini de geride bırakarak güzel bir çıkış yaptı. Linux ile şuan başa baş giden Linux %1,37 lik pazar payı bulunuyor.

Şimdi ise işletim sistemlerinin pazar paylarına bakalım.

Gördüğünüz üzere ilk üçte Microsoft‘un 3 işletim sistemi var birinci Windows 7 %45.59′lık bir payda ikinci sırada ise bir türlü emekliye ayıramadığı vazgeçil işletim istemi kullanıcıların dilindeki adı ile efsane işletim sistemi %39,46 pazar payı ileWindowx XP, üçüncü olarak büyük bir hüsrana uğrayan Windows Vista bulunmaktadır. Tabi ki de şuanlık çok bir zaman diliminde Windows 8‘in nasıl bir pazar payına sahip olacağını bilemeyiz. Belli bir zaman sürecinden sonra daha belirgin olacağı için şuanlık kesin yorumlar yapılamıyor ancak beklentilerin yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Ancak kısa zaman içinde Vista’nın yerini alabileceğini ve Windows 7′nin kullanıcı kitlesinin az yada çok azalarak Windows 8 e geçişlerin olacağını söyleye biliriz.

Kaynak: http://www.tekno-logy.com/windows-8-pazar-payi.html

wmaraci
reklam

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Ben kullandım da bişi anlamadım sonra sildim :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al