wmaraci reklam

Windows BIOS'a gömülü lisansı bulma

2 Mesajlar 2.005 Okunma
wmaraci reklam

Winchester Winchester Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 155
  • Beğeniler 25 / 40
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar.Sabah bir konu gördüm benle aynı dertte olan bir arkadaş bilgisayarına ilk aldığı keyi kurmak istiyordu nasıl bulacağını soruyordu.Bende 1 2 cevap yazdım.Bi arkadaş lisansların biosa gömülü olduğunu söyledi.Bende araştırmaya koyulup çözümü buldum.Hadi konuya geçelim.

"Bilgisayarın ilk lisansını bulma,Windows lisans bulma,Windows BIOSA gömülü lisansı bulma,bilgisayarımın ilk geldiğindeki lisansı nasıl bulabilirim,windows orjinal lisansımı bulmak istiyorum gibi sorulara cevap olan konumuza başlıyorum"

BIOS‘a gömülü ürün anahtarını öğrenmek için ise RWEverything isimli uygulamaya ihtiyacımız var. Bu uygulamanın 64bit portable sürümünü buraya tıklayarak edinebilirsiniz. Ürün anahtarımızı görebilmek için öncelikle uygulamayı yönetici izinleriyle çalıştırıyoruz:

Burada kırmızı ile işaretlediğim ACPI butonuna tıklıyoruz, açılan pencereden ise MSDM sekmesine geçiyoruz.

Kırmızı içine alıp siyahla üzerini çizdiğim alanlarda BIOS‘ta kayıtlı Windows lisans anahtarınız yer alıyor.

Ve bir arkadaşın farklı bir sitedeki yorumu;

"Sırf merakımdan, kontrollü deneyini de yapmış olmak için, bilgisayarıma farklı bir Windows 8 sürümünü, farklı bir ürün anahtarıyla kurup her iki araç ile de tekrar kontrol ettim. Bahsi geçen ilk araç yükleme sırasında kullandığım ürün anahtarını gösterirken, RWEverything‘de yine BIOS‘taki ürün anahtarımı gördüm. Gerçekten BIOS‘taki ürün anahtarıma erişebildiğimi kendi kendime kanıtladığım için tekrar orjinal Windows‘uma geri dönüş yaptım. Yaşasın boş zamanlar! "
KaanYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

muzo06 muzo06 Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ticaret Erbabı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 85 / 44
  • Ticaret 8, (%100)
Eyw kardeşim
Winchester

kişi bu mesajı beğendi.

Esenlikle Kalın..
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al