wmaraci reklam

Windows Kendi Kendine İşlem Yapıyor!?

11 Mesajlar 8.269 Okunma
smmexpress

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Arkadaşlar Windows XP yüklü eski kasa bir laptop'um var.. Eskiden böyle bir sorun yoktu en son formattan sonra boy gösterdi.. Belli aralıklarla windows kendi kendine işlem yapıyor önce chorm'u kapatıyor sonra gidip başlattan bir şeyler açmaya çalışıyor.. ben o anda engel oluyorum tabi... Bunun nedeninini bilen var mı acaba? Avast ve Eset ile virüs taraması yaptım bir şey bulamadılar..

Önerileriniz nedir arkadaşlar? Sorun ney? bu illetten kurtulmam gerek.. İşlemlerin ortasında tarayıcımın kapanması çok kötü..!

wmaraci
reklam

Vermidon Vermidon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenim Görevlisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 755
  • Beğeniler 50 / 123
  • Ticaret 4, (%100)
Kesin çözüm: FORMAT

tiryaki tiryaki Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi Çapında Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam sanırım "RAT (remote administrator tool) Uzaktan yönetim aracı" yemiş bilgisayarınız. Siz farkında olmadan sizin bilgisayarınızda işlem yapababiliyor. Masaütsü görüntüsü, yaptığınız işlemler vb. tüm herşeyi 2. bir kişi görebiliyor. Bundan kurtulmak için format atınız ve internetten indirdiğiniz tüm uygulamarı çalıştırmadan önce online virüs tarama sitelerinden uygulamarı taratıp kullanın. Biraz da olsa güvenliğiniz artmış olur.

Orkunx Orkunx Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 208 / 148
  • Ticaret 6, (%100)
XP ve dandikliği şekil 1-A görebilirsiniz.

Bırakın hocam XP yi Ubuntu ve benzeri Linux işletim sistemlerine geçin.

İlla Windows diyorsanız Win 7 kullanın.
MstDrsn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ibrahimyzr ibrahimyzr Şizofrenik Bir Problem ~ Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 224 / 53
  • Ticaret 0, (%0)

Orkun adlı üyeden alıntı

XP ve dandikliği şekil 1-A görebilirsiniz.

Bırakın hocam XP yi Ubuntu ve benzeri Linux işletim sistemlerine geçin.

İlla Windows diyorsanız Win 7 kullanın.

windows7 de sonraki zamanlarda çok yer kaplamaya başlıyor (:
dediğin gibi linux işletiim sistemleri kurmak en iyisi (:

yakında...

• Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Bu zaten formattan sonra bu hale geldi ayrıca windowstan başkası yalan artı pc eski olduğu için win7 kuramıyorum.. indirdiğim programlar hep lazım olan programlar yıllardır kullandığım onun haricinde zaten antivürs var yakalıyor ancak bu garip bir olay.. şaşırdımm

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

Bu zaten formattan sonra bu hale geldi ayrıca windowstan başkası yalan artı pc eski olduğu için win7 kuramıyorum.. indirdiğim programlar hep lazım olan programlar yıllardır kullandığım onun haricinde zaten antivürs var yakalıyor ancak bu garip bir olay.. şaşırdımm

FUD virüsleri isterseniz 5 tane antivirüs kurun yakalayamazsınız, büyük ihtimalle RAT yemişsiniz. Bu arada "Windows'dan başkası yalan" demekle ne demek istediğinizi anlayamıyorum.%0'a yakın virüs ve zararlı bulunan bir işletim sistemi çekirdeğidir Linux, her bilgisayarda çalışabilecek çok başarılı işlerim sistemleri var. Kullandığınız her programın çok başarılı alternatifleri bulunuyor. Linux alternatifi bulunmayan yazılımlar için ise Wine (Wine Is Not Emulator) adında bir Windows DLL kütüphanesi bulunuyor, birçok programı da Linux altında başarıyla çalıştırıyor.

• Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)

Batuhan adlı üyeden alıntı

FUD virüsleri isterseniz 5 tane antivirüs kurun yakalayamazsınız, büyük ihtimalle RAT yemişsiniz. Bu arada "Windows'dan başkası yalan" demekle ne demek istediğinizi anlayamıyorum.%0'a yakın virüs ve zararlı bulunan bir işletim sistemi çekirdeğidir Linux, her bilgisayarda çalışabilecek çok başarılı işlerim sistemleri var. Kullandığınız her programın çok başarılı alternatifleri bulunuyor. Linux alternatifi bulunmayan yazılımlar için ise Wine (Wine Is Not Emulator) adında bir Windows DLL kütüphanesi bulunuyor, birçok programı da Linux altında başarıyla çalıştırıyor.

sağol kardeş cevabın için

windowstan başkası kullanamam yalan o anlamda yoksa bende isterim bir mac kullanmayı vs.. sonuç olarak bu sorunun tek çözümü format mı diyorsunuz?

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

NeoEkonomi adlı üyeden alıntı

sağol kardeş cevabın için

windowstan başkası kullanamam yalan o anlamda yoksa bende isterim bir mac kullanmayı vs.. sonuç olarak bu sorunun tek çözümü format mı diyorsunuz?

Ethernet kablosunu çekip sağlam bir format at, güvenmediğin kaynaklardan dosya indirmemeye bak. Kişisel bir güvenlik duvarı )ZoneAlarm gibi) ve gerçek zamanlı bir antivirüs yazılımı kullan. Tümleşik olması (Eset Smart Security) gibi işini kolaylaştırır.
NeoEkonomi

kişi bu mesajı beğendi.

apocanhi apocanhi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 61 / 89
  • Ticaret 24, (%92)
Hocam şu ana kadar gördüğüm en sağlam işletim sistemi windows7 yıllarca xp kullandım gına gelmişti en ufak bişeyde regediti kitliyor, görev yöneticisini devre dışı bırakıyor dünyanın en iyi antivirüsünü getir kur gene nerden giriyorsa giriyor virüs ama windows7'ye en sağlam virüsü bulaştır yavaşlama yapmıyor benim bilgisayarımda bir sürü virüs vardı sistem sağlamdı hiçbi problem yoktu bi tarattırdım sonra temiz bi format attım bilgisayarımdaki bilgileri taşınabilir harddiskime aktarıp şu an hiçbir şekilde sorunum yok :) Afedersiniz eşşek gibi . LAptopunda 512 ram varsa direk windows7 at geç derim . (Bilgisayar teknik servisinde çalıştığım için ve cafe bakımlarına gittiğim için birçok tecrübe edindim buna istinaden yazıyorum)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al