freelance iş ilanları

Açık Arttırmaya Verilen Teklifi Geri Çekmek

10 Mesajlar 3.644 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhaba hocalarım gayet iyi hatırlıyorum açıkarttırmaya teklif verilince tekliften vazgeçmenin yasak olduğunu hatta bu durumlarda olumsuz ticaret puanı kullanma hakkım olduğumu biliyorum. Fakat bu kuralı şimdi göremedim. Psycho hocama mesaj attım daha geri dönüş sağlamadı bu konu hakkında beni bilgilendirebilir misiniz mağdur oluyorum.

wmaraci
reklam

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Açık arttırma siz de kaldıysa ve belirtilen süre dolmuşsa, geri çekme gibi bir durum söz konusu değil.

"5- Açık arttırma konularında son teklifi verip alan adını satın almayan kişilere satıcı eksi ticaret puanı uygulayabilir. Kişi bu huyuna devam ettiği taktirde ise forumdan uzaklaştırılacaktır."

https://wmaraci.com/forum/acik-arttirma-domain-satisi/duyuru.html

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6005
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)
Evet ihaleyi kazanıp ürünü almadıysa olumsuz puan verebilirsiniz.
ASametYildirim CoolDad

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Psycho adlı üyeden alıntı

Evet ihaleyi kazanıp ürünü almadıysa olumsuz puan verebilirsiniz.

Hocam açık arttırma süresi bitmedi ama o teklif verdiğinden başkaları teklif vermedi. Kısacası açık arttırma süresi bitmeden geri çekildiğinden sorun olur mu?

wmaraci
wmaraci

CoolDad CoolDad ⚡ Backlink & SEO ⚡ Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 64 / 150
  • Ticaret 12, (%100)
Buradaki kişi ben oluyorum galiba. İhale süresi bitmeden teklifimi geri çekme hakkım var. Eğer ihale süresi biter ve ben almazsam o zaman eksi puan verebilirsiniz. Ben domain süresine bakmadan teklif verdim, benim hatam ve özür diliyorum. :)

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

CoolDad adlı üyeden alıntı

Buradaki kişi ben oluyorum galiba. İhale süresi bitmeden teklifimi geri çekme hakkım var. Eğer ihale süresi biter ve ben almazsam o zaman eksi puan verebilirsiniz. Ben domain süresine bakmadan teklif verdim, benim hatam ve özür diliyorum. :)

Hocam keşke daha önce baksaydınız siz teklif verdiğinizden dolayı kimse vermedi sizde vazgecince boşa gitti Neyse buda bana ders olsun bundan sonra önüme gelen her teklife binlerce lira teklif vereceğim benden başka kimse teklif veremeyecek sonrada bir şeyi bahane edip teklifimden vazgeçeğim ve açıkarttırma sahibini mağdur edeceğim. Madem bir cezası yokmuş o zaman benim böyle yapmamda sorun olmaz değil mi?

CoolDad CoolDad ⚡ Backlink & SEO ⚡ Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 64 / 150
  • Ticaret 12, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam keşke daha önce baksaydınız siz teklif verdiğinizden dolayı kimse vermedi sizde vazgecince boşa gitti Neyse buda bana ders olsun bundan sonra önüme gelen ger teklife binlerce lira teklif vereceğim benden başka kimse teklif veremeyecek sonrada bir şeyi bahane edip teklifimden vazgeçeğim ve açıkarttırma sahibini mağdur edeceğim. Madem bir cezası yokmuş o zaman benim böyle yapmamda sorun olmaz değil mi?

Gerçekten özür dilerim, amacım sizi madur etmek değildi. Tekrardan kusuruma bakmayın.

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

CoolDad adlı üyeden alıntı

Gerçekten özür dilerim, amacım sizi madur etmek değildi. Tekrardan kusuruma bakmayın.

Sorun yok hocam ama lütfen sonraki tekliflerinizi iyi inceleyiniz. Benim amacım bu yöntem ile kimsenin mağdur olmaması bu konu ile ilgli bir kural getirilirse güzel olur.

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)

ASametYildirim adlı üyeden alıntı

Hocam keşke daha önce baksaydınız siz teklif verdiğinizden dolayı kimse vermedi sizde vazgecince boşa gitti Neyse buda bana ders olsun bundan sonra önüme gelen her teklife binlerce lira teklif vereceğim benden başka kimse teklif veremeyecek sonrada bir şeyi bahane edip teklifimden vazgeçeğim ve açıkarttırma sahibini mağdur edeceğim. Madem bir cezası yokmuş o zaman benim böyle yapmamda sorun olmaz değil mi?

yapamazsınız. yasak olduğundan değil. hemen al fiyatına takılırsınız. konuyu ben açmış olsam (gerçi 600 hemen al yazmazdım 10 liraya satmayı düşündüğüm domaine) trollemek için 500 teklif gelse hemen mesaj atarım satıyorum derim.

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 6005
  • Beğeniler 3911 / 3916
  • Ticaret 6, (%100)
CoolDad ihalenin sonlanıp sonlanmamasıyla bir alakası yok. Bir teklif vermişsiniz ve sizden yüksek bir teklif gelmediği takdirde teklifinizi geri çekemezsiniz. Çekerseniz de olumsuz ticaret puanını alırsınız.

Dolayısıyla ASametYildirim , teklifini geri çekmesi veya ihalenin kendisinde kalıp domaini almaması halinde olumsuz puan verebilirsiniz.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al