wmaraci reklam

Güncel Bölümü

18 Mesajlar 1.864 Okunma
wmaraci reklam

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Güncel Bölümüne açılan konuların son zamanlarda tartışmaya, insanların birbirini kırmaya yönelik olduğunu görüyorsunuz.

Hele hele son 3 gündür, lgbt konuları yüzünden tartışmalar aldı başını gidiyor. Hadi tartışalım, konuşalım denildiğinde de yöneticiler konuya gelerek beğenmediği mesajları siliyor. Madem konu açılımına izin veriliyor, aksi görüşte olanlar çıkacaktır ve bu görüşleri görmek istemiyorsanız komple bu bölümde konu açılmasına izin vermeyin.

Sorulduğunda "Tartışma adabına uyulmuyor, hakaret" içerikli mesajlar silindi deniyor fakat her ne hikmetse ilgili konuların birinde polise alenen hakaret eden kişinin mesajı silinmiyor. Hal böyle olunca da bazı! yöneticilerin bu kişileri koruduğuna inanıyorum. Çünkü aynı konuda yaklaşık 20-30 arası mesaj silindi, ve buna rağmen bu konu tartışmaya açık o halde kapatalım denmedi.

Aynı kişilerin açtığı konulara bakacak olursak -ki bu kişi sürekli tartışmaya açık- provakatif konular açmakta- uyarı dahi almıyor, üstüne neredeyse ödül verilecek gibi görülüyor.

Gelenek görenek, din ve ahlaka aykırı konular da belli ki tartışamıyoruz. Birisi diğerini ahlaksızlıkla, dinsizlikle , diğeri yobaz olmakla , ışidçi olmakla suçluyor.

Neden bunlara izin veriliyor ? Madem bu konular uç konular, niçin bu konulara yasak getirilmiyor.

Güncel konularda konuşalım, tartışalım. en azından sitelerle uğraşarak stres içine giriyor ve stresi atmak için biraz kafa dinlemek ve bir şeyler konuşmak istiyoruz, pekala varız. Fakat bu tür konuların açılması bırakın kafa dinlemeyi , huzuru bozmaya başladı.

Tekrar tekrar söylemekte fayda var, webmaster forumundayız. Güncel konuşalım, ama uç konular bu tür forumlara uygun değil.

Yönetim de, lütfen adil davransın. Bırakın lütfen birine ayrı diğerine ayrı davranmayı. Aleni şekilde olunca göze batmaya başladı ve güvenilirliğinizi yitiriyorsunuz.
senisende nettebugun cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı
wmaraci
reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Burası bir forum, bir tartışma platformu. Birbirinize hakaret etmediğiniz sürece istediğiniz şekilde tartışabilirsiniz. Forumların amacı budur zaten.

Bazı arkadaşlar ayrıcalıklı davranıyorsunuz diyor. Örneğin siz. Banlanan veya uzaklaştırılan üyeler sürekli olarak hakaret eden kişiler. Hakaret etmediğiniz sürece istediğiniz şekilde tartışabilirsiniz. İnsanlar konuşa konuşa diye boşuna dememişler.

Hakaret eden adamı banlayınca mı güvenirliğimizi yitiriyoruz? Adam gibi tartışmayı, hakaret etmeden fikirlerini ifade etmeyi öğrensin bu arkadaşlar.
Anil

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

• Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Konuşa konuşa anlaşmamıza dahi izin vermiyorsunuz ki.
Örneklendirme yapılıyor ve örneğin abes olduğu fakat anlaşılması için yazıldığı söylenmesine rağmen gelip mesajı siliyorsunuz.

Tartışma platformu demenize rağmen kendinizle çelişen hareketler ediyorsunuz.
Tartışılan konu eğer huzuru bozuyorsa o türde konuların bir daha açılmaması istenebilir. Gereği de budur zaten. Ha bunu yaparsak düşüncesi olanı sustururuz onu da istemeyiz derseniz , bu seferde mesajları silmeyin, bırakın insanlar konuşsunlar. Tartışma forumunda başımızda gardiyan olmanıza gerek yok.

++
Hakaret eden adamı banladınız mı ?
Hani şu polise hakaret eden adamı ?
Görmedim, hemen kontrol edeyim ?

wmaracı

• Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Kendim, hiç bir zaman bir tartışma konusunda hakaret içermeyen bir mesajı silmedim. Eğer siliniyor diyorsanız bu konuyu bana atınız, kimin sildiğine bakayım. Dediğiniz gibi hakaret içermemesine rağmen eğer taraf tutularak silinmişse mesaj hemen yönetime ileteyim, silen arkadaşın moderatörlüğü alınsın.

Kendimle çelişen bir duruma örnek verebilir misiniz? Nerede yanlış bir şey yapmışım gerçekten çok merak ettim. Eğer varsa hatam, düzelteyim.

konusal adlı üyeden alıntı

Hakaret eden adamı banladınız mı ?
Hani şu polise hakaret eden adamı ?
Görmedim, hemen kontrol edeyim ?

Hangi mesajı? Modların her mesajı tek tek okuduğunu falan mı sanıyorsunuz? Buyrun atın mesajı, varsa hakaret hemen silip uyaralım. Eğer aynı durumu uyarılmasına rağmen yaptıysa uzaklaştırma cezası verelim.

Eğer bir tartışma konusunda hakaret görüyorsanız tek yapmanız gereken ilgili mesajı rapor etmek. Biz bu sayede farkına varıyoruz çoğu zaman mesajların. Yoksa günde foruma binden fazla mesaj yazılıyor. Hepsini tek tek okuma gibi bir yeteneğimiz yok malesef.

wmaraci

• Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Ben direk size söylemiyorum.
Siz yönetimdesiniz ve yapılan yanlışlığı söylüyorum. Ben hangi yönetici bunu silmiş bilemem ki, yönetimdesiniz ve sizin söyleminize ters düşen hareketler yapılıyor ve bunu da elbette çelişen durumlar diye nitelendiriyorum.

https://wmaraci.com/forum/guncel/23-lgbti-onur-haftasi-onur-yuruyusu-sona-erecek-247056.html

Konu bu ve bunun benzeri bir kaç konu.
Diğer konu silinmiş.

Ayrı ayrı 2 sefer konudan mesajlar silindi.
Hatta komple silinen bir konuda (sanırım öyleydi) bir mesajımda hiç hakaret yoktu ve inan bunun için yemin ederim. Silinen konuya da bunu yazdım niye siliyorsunuz diye, sonra online olan bir yönetici (Sinan'dı büyük ihtimalle) o mesajda hakaret olmadığını gördü ve mesajı tekrar konuya dahil etti.

Şimdi benim o geri gelen mesajım gibi "inan" hakaret içermeyen çok mesaj silindi. Açıkçası Yönetici grubunda olan Nonloser (doğru yazdım inş. ) ondan şüpheleniyorum. O online idi sitede.

O bahsi geçen konuları açan kişi içinde ( FilmleriTV ) açtığı konular yüzünden diğer üyeler tarafından tartışma çıkmış. Sonuç bu kişi hiç bir ceza almamış.

Ceza alsın almasın ben buna karışamam, yetkim yok.
Fakat burada açılan konuların huzuru bozar mı bozmaz mı düşüncesi yer almalı.
Çünkü uç konularda herkeste bilir tartışma/kavga her halükarda çıkar.
Bari bu tür konular açılmasın, huzur sağlansın derdindeyim.

wmaracı

• Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Silinen mesajlara örnek 1:
:: http://prntscr.com/7mt838

Bu mesajı tabikide sileceğiz. Buna düşünce belirtme denmez.

---------------------------------

Bu da sizin mesajınız:
:: http://prntscr.com/7mt8c6

ve size gelen cevap:
:: http://prntscr.com/7mt944

Bir öz değerlendirme yapın lütfen.

Konuda FilmleriTV adlı üyenin herhangi bir hakaret içeren mesajını göremedim.

Daha önce ise bu üye uzaklaştırma cezası almış. Almamış değil.

Konuyu ise kilitledim.

Burada gördüğüm olay şu. Konuyu tartışmaya götüren malesef siz ve sizin gibi bu durumdan rahatsız olan insanlar. Attığınız mesajlar direkt saldırı amaçlı. Eğer rahatsız oluyorsanız saygı duyun ve mesaj atmayın. Tartışma da çıkmasın.

• Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşım, anlatamıyorum sanırım.
Bu kişinin açtığı konular, insanları çileden çıkaracak konular. Adam güncel diğer konuları paylaşmıyor , hususi huzur bozan konular seçiyor. Ona saygı duy, buna saygı duy. Adamın seçtiği konular saygı duyulacak konu kategorisinde dahi değil, açılış amacı belliyken. Ne diyeyim ki..

Eğer mesajlarım da hakaret içeren yerler varsa, cezası neyse hazırım problem yok. (kaldı ki evet, hakaret ettim doğru )

wmaracı

• Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Bana lütfen şurada sizi çileden çıkaran bölümü gösterebilir misiniz?

>> http://prntscr.com/7mtcp3

• Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Çileden çıkaran kısmı "bu tür konularda huzur bozulacak olması".
Kaldı ki üyeler huzurun bozulduğunu o konuda sözleriyle belli ettiler.

Yahu, ben değil, o değil, kaç kişi söylüyor bu adamın konu açış amacını.
Hadi ben yanılıyorum, o kadar kişi de mi yanılıyor.

Sırf bu kişi yüzünden konu açılmış sanırım. Açtığı konuların rahatsız edici konular olduğu yazılmış, neden uyarmıyorsunuz ya da uyardıysanız neden uyarılara kulak asmıyor. Bu kişinin açtığı konulara dikkat etmesi istenemez mi ?

wmaracı

• Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Nedir amacı peki? Herkesi eşcinsel yapmak mı?

Hayır anlamıyorum. Sizi rahatsız eden nedir bu konuda? Lütfen söyleyin.

Bilgiden mi korkuyorsunuz yoksa bir şey öğrenmekten mi?

O rahatsız olan arkadaşlar da söyleyin. Nedir sizi rahatsız eden?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al