wmaraci reklam

Konu güncelleme hakkında

16 Mesajlar 2.701 Okunma
wmaraci reklam

Ole Ole Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Dün; yaklaşık 34 saat önce açtığım konuyu şu an güncelleyemiyorum. Ticaret konusu olduğundan, günde bir kez güncellemeyi düşünüyorum fakat yeni bir mesaj yazdığımda önceki mesaja "Ek olarak:" ekiyle ekleniyor ve konu yeni mesajlar bölümünde gözükmüyor. Bunu özellikle ticaret bölümleri için bir sorun olarak görüyorum.

Flood mesajların engellenmesi konusunda farklı bir şey uygulanamaz mı?

İyi forumlar.

Ek Olarak: Konu yanlış yerde olduğu için özür dilerim.

wmaraci
reklam

pls06 pls06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Katılıyorum, bir web master sitesinde bu tarz uygulamaların bir süresi olması lazım 1-2 gün gibi. 3. gün atılan mesajlar yeni mesajmış gibi yazılmalı.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Dediğin gibi bunu flood'u engellemek için koyduk. Bu sistemde şu şekilde işliyor:

Eğer en son mesaj atan üye sen isen, ve 72 saat içerisinde tekrar cevap yazdıysan, bu yazdığın cevap son mesajına ek olarak eklenir. 72 saat sonra ise tekrar cevap atabilirsin.

Eğer son atılan mesaj sana ait değilse zaten cevap atabiliyorsun. Kısacası aslı'nın dediği gibi kendi cevabından sonra 3. gün yeni mesaj yazabilirsin.

Not: Konuyu wmaracı bölümüne taşıdım.

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Hiç iyi olmadı.2 gün yeterdi.

Youtube: NovaMobi Teknoloji
wmaraci
wmaraci

pls06 pls06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

Burak Dülgar adlı üyeden alıntı

Dediğin gibi bunu flood'u engellemek için koyduk. Bu sistemde şu şekilde işliyor:

Eğer en son mesaj atan üye sen isen, ve 72 saat içerisinde tekrar cevap yazdıysan, bu yazdığın cevap son mesajına ek olarak eklenir. 72 saat sonra ise tekrar cevap atabilirsin.

Eğer son atılan mesaj sana ait değilse zaten cevap atabiliyorsun. Kısacası aslı'nın dediği gibi kendi cevabından sonra 3. gün yeni mesaj yazabilirsin.

Ama benim aylar önce açtığım konuya yazıyorum ek olarak diye ekliyor?

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Fakat 72 saat çok fazla değil mi? 24 saat gayet yeterli bir süredir bence. Çünkü önemli bir ticaret için aynı konuyu haftada anca 2 kez güncelleyebilmek ticareti yavaşlatır, hele ki fazla aktif olmayan bir forum için durdurur.

Bu flood engelleme yöntemini ticaret için olmayan forumlarda uygulamak daha mantıklı.

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Malesef bu bile fazla aslında. Sonuçta bu sistem en son mesaj sana ait olduğunda işliyor sadece. Eğer açtığın konu ilgi görüyorsa zaten sürekli cevaplar yazılacak ve güncel kalacaktır. İlgi görmeyen konulara sürekli mesaj atıp üste taşımak iyi olmaz ve kalabalık yaratır.

asli adlı üyeden alıntı

Ama benim aylar önce açtığım konuya yazıyorum ek olarak diye ekliyor?

Tekrar denermisin?

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Malesef bu bile fazla aslında. Sonuçta bu sistem en son mesaj sana ait olduğunda işliyor sadece. Eğer açtığın konu ilgi görüyorsa zaten sürekli cevaplar yazılacak ve güncel kalacaktır. İlgi görmeyen konulara sürekli mesaj atıp üste taşımak iyi olmaz ve kalabalık yaratır.

İlgi gören bir konuyu neden güncellemekle uğraşayım ki zaten? İlgi gören konu elbette ki güncel kalacaktır. Güncel olmayanları güncellemek için 3 gün beklemek mi gerekiyor?

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

Ole adlı üyeden alıntı

İlgi gören bir konuyu neden güncellemekle uğraşayım ki zaten? İlgi gören konu elbette ki güncel kalacaktır. Güncel olmayanları güncellemek için 3 gün beklemek mi gerekiyor?

Aynı dili konuşuyoruz zaten :) Bir ticaret konusu ilgi görüyorsa zaten bir sorun yoktur, sürekli güncellenir ve kişi ürününü satar. Ancak ilgi görmeyen ve alınmak istemeyen bir ürün veya ürünler neden sürekli güncel olup ilgi görenlerin önünü kapatsın ki? Sonuçta kullanıcılar ilgi gördükleri şeyi almak ister. İlgi görmeyenler sürekli öne çıkarsa sence bu forumu çöplük haline getirmezmi? Ki buna rağmen 3 günlük bir sürede var ve bu süre bunun için fazla değil diye düşünüyorum.

• Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Aynı dili konuşuyoruz zaten :) Bir ticaret konusu ilgi görüyorsa zaten bir sorun yoktur, sürekli güncellenir ve kişi ürününü satar. Ancak ilgi görmeyen ve alınmak istemeyen bir ürün veya ürünler neden sürekli güncel olup ilgi görenlerin önünü kapatsın ki? Sonuçta kullanıcılar ilgi gördükleri şeyi almak ister. İlgi görmeyenler sürekli öne çıkarsa sence bu forumu çöplük haline getirmezmi? Ki buna rağmen 3 günlük bir sürede var ve bu süre bunun için fazla değil diye düşünüyorum.

Hiçbir webmaster forumunda bu kadar uzun süre görmedim. O halde diğerleri yanlış düşünüyor ve ticaret forumlarını çöplük haline getiriyor. Şu an bu forum aktif değil ve ticaret pek olmuyor; o halde günde 3 kere dahi güncellense çöplük gibi görünmez değil mi? Günde 1 kez güncellenmesi aktif olan veya olmayan her forum için normaldir. Bu kadar katı düşünmeye gerek yok.

Eğer ticaret gelişsin diyorsanız güncelleme hakkında bu süreyi gözden geçirmelisiniz. 3 gün beklemek, zaten ticaretin pek olmadığı forumda mantıksız değil mi? :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al