wmaraci reklam

Kredi kartı ile ödemede açık.

9 Mesajlar 1.567 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Cengizgunes Cengizgunes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Satışlarımız için entegrasyon kullanıyoruz ve kendi sitemizden yapılan (hatta yapılmayan satışlarda) çok büyük bir açığı tesadüfen fark ettik ve bunu düzeltebilecek bir kod parçacığı veya hatayı durdurabilecek çözüm yolu bulamadık.

Kredi kartıyla tahsilat yapıldığında sipariş durumu "İşleniyor" olarak değişiyor ve bu durumda olan siparişleri entegrasyon api ile alıor ve faturası kesiliyor ürün gönderiliyor.

!!!!!!!!!! Kredi kartı ile ödeme adımında normalde Kredi kartı ile öde denildiğinde anında sipariş oluşturuluyor ve ödeme bekliyor durumunda kalıyor fakat 4-5 dk beklenildiğinde kredi kartı ile ödeme yapılmış yapılmamış hiç buna bakılmaksızın sipariş durumu işleniyor olarak değişiyor ve entegrasyona gönderiliyor ödeme yapılmadığı halde satış yapılmış olarak göründüğü için çok büyük sakıncaları bulunmakta.

Bununla ilgili günlerdir araştırma içerisindeyiz fakat bununla ilgili hiçbir düzenleme yapamadık bu konuyu nasıl çözebiliriz acaba.

Normalde iyzico da bu durumu fark ettik iyzico da bir açık olabileceğini düşünerek PayTR ye geçtik fakat onda da aynı şekilde sipariş direk işleniyor moduna geçiyor.

wmaraci
reklam

IcerikSepeti IcerikSepeti iceriksepeti.net Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / K
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 8 / 23
  • Ticaret 24, (%96)
Geri bildirim yapabilirseniz binlerce insan zarardan kurtulabilir

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Siparişi işleniyor der ama ondan sonrasını sizin müdahale etmeniz gerekiyor eğer siparişi onaylarsanız ve ürünü gönderirseniz sipariş tamamlandı olur.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
4-5 dk bekleme süresinde hiçbir işlem yapılmadığına emin misiniz? Durup duruyorken mi sipariş "işleniyor" oluyor?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 23.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

joyned adlı üyeden alıntı

Siparişi işleniyor der ama ondan sonrasını sizin müdahale etmeniz gerekiyor eğer siparişi onaylarsanız ve ürünü gönderirseniz sipariş tamamlandı olur.

Benim müdahale etmeme fırsat kalmıyor aslında müşteri Kredi Kartı ile Öde dediği anda zaten sipariş ekranına düşüyor bunda sıkıntı yok ama 4-5 dk sonra ödeme ekranını bırakıp diğer bir sayfada siparişlerime geçtiğimde sayfayı sürekli yeniliyorum ve bir müddet sonra işleniyor durumuna geçiyor bu arada dikkat ettiğim bu süre hiçbir zaman birbirinin aynısı değil birisinde 2 dk oluyor birinde 4 dk oluyor ve bu süre zarfında Scheduled Action (cron) a düşüyor. Bu sorunu geçici olarak bulduğum aşağıdaki kod ile çözdüm fakat oda siparişin bütün sürecini yönetmemi engelliyor ve aşağıdaki kod ile direk tamamlandı moduna geçirebiliyorum ve entegrasyonda bunu süzebiliyorum.

/**
* Auto Complete all WooCommerce orders.
*/
add_action( 'woocommerce_thankyou', 'custom_woocommerce_auto_complete_order' );
function custom_woocommerce_auto_complete_order( $order_id ) {
if ( ! $order_id ) {
return;
}

$order = wc_get_order( $order_id );
$order->update_status( 'completed' );
}

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Merhaba. Anladığım kadarıyla Wordpress kullanıyorsunuz. Woocommerce'in yanında ek eklenti kullanıyorsanız ondan da yapabilir. PM'den numaranızı atarsanız size yardımcı olmaya çalışırım.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)

Cengizgunes adlı üyeden alıntı

Benim müdahale etmeme fırsat kalmıyor aslında müşteri Kredi Kartı ile Öde dediği anda zaten sipariş ekranına düşüyor bunda sıkıntı yok ama 4-5 dk sonra ödeme ekranını bırakıp diğer bir sayfada siparişlerime geçtiğimde sayfayı sürekli yeniliyorum ve bir müddet sonra işleniyor durumuna geçiyor bu arada dikkat ettiğim bu süre hiçbir zaman birbirinin aynısı değil birisinde 2 dk oluyor birinde 4 dk oluyor ve bu süre zarfında Scheduled Action (cron) a düşüyor. Bu sorunu geçici olarak bulduğum aşağıdaki kod ile çözdüm fakat oda siparişin bütün sürecini yönetmemi engelliyor ve aşağıdaki kod ile direk tamamlandı moduna geçirebiliyorum ve entegrasyonda bunu süzebiliyorum.

/**
* Auto Complete all WooCommerce orders.
*/
add_action( 'woocommerce_thankyou', 'custom_woocommerce_auto_complete_order' );
function custom_woocommerce_auto_complete_order( $order_id ) {
if ( ! $order_id ) {
return;
}

$order = wc_get_order( $order_id );
$order->update_status( 'completed' );
}

Bilmiyorum daha önce denediğim sıkıntı yaşamadım birde ben eklentilere müdahale etmedim kendi sistemlerini kurdum düzgün çalışıyordu.

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Ticari işler için kesinlikle wordpress ve eklentilerini kullanmanızı önermiyorum.

• Üyelik 23.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar fikir beyan eden konu hakkında düşünen herkese çok teşekkür ederim promlem kaynağını buldum ve düzelttim şu anda hiçbir sıkıntı yok.
Öncelikle sipariş durumunun sabit bir zaman değişimi olmadığından yola çıkarak önce eklentileri kapattım ve değişen birşey olmadı geriye stok entegrasyonu kalmıştı orada siparişi otomatik onayla ve otomatik muhasebeye gönder seçenekleri aktifti ve onları kapatmamla problem hallolmuş oldu. Sepet ödeme adımında siparişe dönüştürüldüğü için entegrasyon sırasında bakıyor bir sipariş var ve ödeme bekliyor modunda bekliyor, önce muhasebeleştiriyor arkasından siparişi onaylıyordu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al