wmaraci reklam

Woocmmerce KDV Konusunda Yardım Arıyorum

14 Mesajlar 1.972 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

umut61 umut61 Grafiker Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** Ç**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 28 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
Başıma dert olan konu:

7161 sayılı Kanun ile 1 Şubat 2019 tarihinde yürürlüğe girmek üzere Katma Değer Vergisi (KDV) Kanunu'nda da çok önemli değişiklik yapıldı. Bu değişiklikle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “yayıncılık sertifikası” verilmiş yayıncıların kitap ve süreli yayın teslimleri KDV'den istisna edilmiştir. Yani kitapta uygulanan %8 KDV, bakanlık tarafından yayıncı sertifikası verilmiş yayıncılardan kitap alınması halinde kaldırılmış oluyor.

İSTİSNA ŞARTI KDV Kanunu'nun 13. Maddesi'nde düzenlenmiş bulunan diğer istisnalarda olduğu gibi; kitaplara ilişkin KDV istisnasından faydalanabilmek için 100 TL ve üzeri alışveriş yapmak gerekmektedir. Bu istisna düzenlemesi yapılırken, istisnadan yararlanacak olan rakamın 100 TL ve üzeri olması kuralı getirilmiştir.Bu rakam, 13. Madde'de düzenlenmiş olan diğer istisnalar için çok küçük bir rakam olarak kalmakla birlikte; kitap teslimine getirilen KDV istisnasının, anlamlı hale gelmesi için alt sınır 100 liradan sıfıra indirilmelidir. Düşünün; bir okur, bir yayınevinden 90 TL'ye kitap aldığında % 8 KDV ödemek zorunda, 100 TL'lik bir kitap aldığında ise KDV ödemek zorunda değil. İstisnanın alt sınırını belirleyen rakamı sıfırlama yetkisi Cumhurbaşkanı'na tanınmıştır. Dolayısıyla bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile istisnadan yararlanmanın sınırı 100 TL yerine sıfıra indirilmelidir. Zaten sadece sertifikalı yayıncıdan yapılan kitap alışverişine istisna tanıyıp, bir de bunu 100 TL ve üzeri alışverişe bağlamak son derece yanlış olur.

Aradığım çözüm:
Sepete 100 tl ve üzeri %8 kdv li ürün eklendiğinde bu kdv yi kaldırması gereken bir eklentiye ihtiyacım var. Yardımcı olmanızı diliyorum.

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Kupon Kodları ile bunu sıfıra indirgeyebilirsiniz gibi geliyor.

• Üyelik 17.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** Ç**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 28 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Lakin günde 150- 200 arası satış oluyor hangisine kupon vericem. Böyle garip bir uygulama başımızı ağrıtıyor.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Bir kaç VAT Plugin var ama hangisi işini görür bilemiyorum. Ürün sayısı çok fazla ise uğraşacaksınız.
umut61

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** Ç**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 28 / 16
  • Ticaret 2, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Bir kaç VAT Plugin var ama hangisi işini görür bilemiyorum. Ürün sayısı çok fazla ise uğraşacaksınız.

Toplamda 30 ürün var. Tavsiyelerinize açığım.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
30 ürün için vergilendirme dilimini yeniden ayarlayın bir uyarı ekleyin daha kolay. eklentiye bile gerek olduğunu düşünmüyorum.

• Üyelik 17.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** Ç**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 28 / 16
  • Ticaret 2, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

30 ürün için vergilendirme dilimini yeniden ayarlayın bir uyarı ekleyin daha kolay. eklentiye bile gerek olduğunu düşünmüyorum.

Satışta toplam 30 ürün var. müşteri ihtiyacı olanı alıyor. %8 kdv dilimine giren bir üründen 100 TL ye kadar ara toplam sipariş verirse %8 kdv ödeyecek. 101 tl ve üstü aratoplam bir ürün veya ürünler sipariş verirse kdv %0 a inecek. bunu yapmam gerekiyor.

• Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
vergilendirme zor ise 30 ürün için 100 tl üzerine %8 oranında iade kuponu hazırlasanız daha kolay olur.

MasterOfGoogle MasterOfGoogle WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 20 / 22
  • Ticaret 3, (%100)
aslında Woocommerce All Discount eklentisi ile bunu yapabilirsiniz diye düşünüyorum. Bir kurcalayın deneyin isterseniz.

• Üyelik 17.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** Ç**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 28 / 16
  • Ticaret 2, (%100)

Arkadaşlar ben faturamı direk woocommerce üzerinden oluşturuyorum ve hazır dökümanıma yazdırıyorum. Bahsettiğiniz eklentilerin tamamı sadece indirim yapıyor, kdv düzenlemesi yapmıyor buda bana efsane bir iş yükü çıkarıyor. Sistemde 2 tip kdv var %18 ve %8 108 TL üstü siparişlerde o %8 lik kdv yi direk kaldırması veya %0 a çekmesi lazım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al