wmaraci reklam

Neredeyse her siteden WordPress sitenize otomatik içerik çekin – WP İçerik Toplayıcı - içerik botu

67 Mesajlar 29.736 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mceber mceber Gazianteptutku.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
seslendirmen galiba google çeviri

Gazianteptutku.com
wmaraci
reklam

dnaz dnaz Back to Front End Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 101 / 147
  • Ticaret 34, (%100)
İnsanlara hırsızlık yapmayı mı öğretiyorsunuz ? İşin ilginci insanlardan bunu para ile almalarını bekliyorsunuz.

TuRGuTs TuRGuTs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

dnaz adlı üyeden alıntı

İnsanlara hırsızlık yapmayı mı öğretiyorsunuz ? İşin ilginci insanlardan bunu para ile almalarını bekliyorsunuz.

Kusura bakmayın ama siz fanusta yaşıyorsunuz sanırım. Anlaşılan o ki bu gibi botların varlığından bihabersiniz. Başka webmaster sitelerinde bu gibi işlerin kendine özel forumları var. "WordPress autoblog" gibi basit bir arama bile yapsanız karşınıza onlarca sonuç çıkıyor.

Diğer taraftan, sitenizden içerik çalınacağından endişeleniyorsanız, sitenizi komple kapatmanız sizin için daha mantıklı olacaktır. Eğer birisi kafasına koyduysa zaten sitenizden çok güzel bir şekilde içerikleri kopyalayacaktır. Eğer kopyalayamıyorsa da bu işi onun için yapacak bir eklenti yazdırmak için birini rahatlıkla bulacaktır.

Bir başka mevzu da eklentinin sadece "sizin sitenizden içerik çalmak" amacıyla yazıldığı önyargısı. En basitinden satış ortaklığı sitelerinden içerik alabilir, kendi sitenizde belli aralıklarla otomatik olarak bu sitelerden içerik paylaşabilir ve para kazanabilirsiniz. Örneğin bir haber sitesiyle anlaştıktan sonra içerikleri bu eklenti ile alıp paylaşabilirsiniz. Kısacası eklenti "sadece sizin sitenizden içerik çalmak" amacıyla yazılmadı.

Ayrıca içerik çalabilenin bunu çalmasına izin vermek de mantıklı olabilir. Sonuçta sizin sitenizdeki içerik Google gibi arama motorları tarafından kullanıcılarla buluşturuluyor. Bu gibi eklentiler de Google'ı algoritmasını geliştirmeye yönlendirebilir. Zaten artık yapay zeka algoritmaları kullanılıyor. Bu algoritmalar için içeriğin çalındığını anlamak çok zor bir görev olmasa gerek. Sitenize zaten kendisi geri dönüş yapan kullanıcıların da içeriğinizin çalınmasından etkilenmeyeceği ortada.

Bu kadar panik yapacak bir şey yok yani ortada. Eklentiyi almayacaksanız almayabilirsiniz. Alan insanlara da hırsız diyemezsiniz. Ne amaçla aldığını bilmediğiniz insanlar hakkında genelleme yapmak sizi hayatta pek iyi yerlere getirmez. Örneğin geçen gün bir müşteri kendi sitesini farklı bir içerik yönetim sisteminden WordPress'e taşımak için bu eklentiyi kullandı.

Son olarak da "işin ilginci insanlardan bunu para ile almalarını bekliyorsunuz" cümlenize cevap vereyim. Belli ki CodeCanyon'daki sayfaya girip bakmamışsınız bile. Şu ana kadar eklenti 139 adet satıldı.

Neticede, ortada abartılacak bir durum yok. Sizinle tartışmak gibi bir niyetim de yok. Bunu sadece buraya "hırsız" minvalinde yorumlar yazanlara ve yazacaklara cevaben yazdım.
berbaran

kişi bu mesajı beğendi.

dnaz dnaz Back to Front End Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 101 / 147
  • Ticaret 34, (%100)
Evet anlıyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

zsofuoglu zsofuoglu Trabzon Web Tasarımı Seo Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek WEB YAZILIM
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Z** S**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 3, (%67)
Aklına fikrine emeğine sağlık kardeşim. Çok güzel bir eklenti olmuş. Boş boş konuşanlar gitsin de kendileri bir şeyler üretsin sonra gelip konuşsun

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)
Geçenlerde bu eklentiyi görmüştüm inanırmısın yazarına bakmamıştım. Hatta o sıra içimden "Ulan ne güzel eklenti herifler birde Türkçe dil desteği veriyor." dedim. Şimdi konunu görünce anladım ki zaten sahibi Türk'müş :)

Eklenti güzel bence. Demosunuda izledim. Gayet başarılı. Bir sonra ki işlemde Spinner gibi bir özellik eklemeyi düşünüyor musunuz ?
TuRGuTs

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 18
  • Ticaret 0, (%0)

berbaran adlı üyeden alıntı

Geçenlerde bu eklentiyi görmüştüm inanırmısın yazarına bakmamıştım. Hatta o sıra içimden "Ulan ne güzel eklenti herifler birde Türkçe dil desteği veriyor." dedim. Şimdi konunu görünce anladım ki zaten sahibi Türk'müş :)

Eklenti güzel bence. Demosunuda izledim. Gayet başarılı. Bir sonra ki işlemde Spinner gibi bir özellik eklemeyi düşünüyor musunuz ?

Beğenmenize sevindim :) Şu sıralar eklentiyi güncellemek için pek vaktim yok fakat yapılacaklar listemde bu özellik de var.
berbaran

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
v1.3.0 yayınlandı. Bu versiyon ile birlikte gelen görsel seçiciyi kullanarak artık kodlama bilginiz olmasa bile istediğiniz siteden içerik alabileceksiniz.

• Üyelik 17.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
v1.4.0 yayınlandı. Bu versiyon ile birlikte yazıları yeniden kaydederek sürekli güncel tutma ve hedef siteye yapılan isteklere çerez ekleme özellikleri eklendi.

• Üyelik 17.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 5 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
v1.5.1 yayınlandı. Bu versiyonda eklenen pano sayfasını kullanarak artık arkaplanda olan biteni kolaylıkla takip edebilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al