wmaraci reklam

tek panelde 2 site yönetimi

7 Mesajlar 680 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kingfk kingfk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** C**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba arkadaşlar,

Tek cpanelde 2 site nasıl yönetebilirim ? Alan adımı ekledim hostinge ama cpanele girdiğimde birincil olan alan adı ile işlem yapabiliyorum

destek beklerim. çok uzman değilim bu konularda sade bi şekilde açıklarsanız sevinirim

Saygılarımla

wmaraci
reklam

akaynar akaynar Ölüm var Unutma Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Frelancerr
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 538
  • Beğeniler 76 / 76
  • Ticaret 5, (%100)

Şimdi tek domain de 2 site mi kuracaksınız tam olarak yapmak istediğini anlamadım eğer tek sitede 2 site kuracak sana 1. Si hosting in 1 siteden fazla kurulum izin veriyorum ona bak veriyor ise site ana dizine 1 wordpress site kurup sonra alt klasörde alt site kurabilir sin hosting in kaçtane ye izin veriyor ise ister wordpress kur ister normal script kurulur lakin site birden çok sitem olacak aynı domain de ama yönetimi tek admin panelden scriptler de o olmaz olsada sıfır yazılım ile yapılır normal wp kurulumu ile de olmaz anca wordpress in blog dağıtma yani herkes blogsot gibi herkes blog açabilir lakin onu kurarken ayarını ona göre yapman lazım onu araştır 

kingfk

kişi bu mesajı beğendi.

Ruyagibievler.com yeraltievleri.com Satılıktır. 

rdncgr rdncgr WP Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2022
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

kingfk adlı üyeden alıntı

Merhaba arkadaşlar,

Tek cpanelde 2 site nasıl yönetebilirim ? Alan adımı ekledim hostinge ama cpanele girdiğimde birincil olan alan adı ile işlem yapabiliyorum

destek beklerim. çok uzman değilim bu konularda sade bi şekilde açıklarsanız sevinirim

Saygılarımla

Tek panelde 2. site kurabilmeniz için hosting firmasının buna izin vermesi gereklidir. Eğer izin veriyorsa domain menüsü altında ekleyeceğiniz 2. domaini buradan ekleyebilirsiniz.

• Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** C**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

rdncgr adlı üyeden alıntı

Tek panelde 2. site kurabilmeniz için hosting firmasının buna izin vermesi gereklidir. Eğer izin veriyorsa domain menüsü altında ekleyeceğiniz 2. domaini buradan ekleyebilirsiniz.

10 adet barındırabilir sitem mevcut. 2. siteyi ekledim fakat nasıl nereden yönetebileceğimi çözemedim. Cpanele girdiğimde birincil olan sitemi yönetebiliyorum sadece. 2. sitemi nereden yönetebileceğim konusunda acemiyim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** C**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

akaynar adlı üyeden alıntı

Şimdi tek domain de 2 site mi kuracaksınız tam olarak yapmak istediğini anlamadım eğer tek sitede 2 site kuracak sana 1. Si hosting in 1 siteden fazla kurulum izin veriyorum ona bak veriyor ise site ana dizine 1 wordpress site kurup sonra alt klasörde alt site kurabilir sin hosting in kaçtane ye izin veriyor ise ister wordpress kur ister normal script kurulur lakin site birden çok sitem olacak aynı domain de ama yönetimi tek admin panelden scriptler de o olmaz olsada sıfır yazılım ile yapılır normal wp kurulumu ile de olmaz anca wordpress in blog dağıtma yani herkes blogsot gibi herkes blog açabilir lakin onu kurarken ayarını ona göre yapman lazım onu araştır 

cevap için teşekkür. 10 adet site barındırma hakkım mevcut satın aldığım hosting paketinde. Domain üzerinden 2. site ekledim. Ancak Cpanele girdiğimde wordpress tıkladığımda birinci alan adım olan sitemi yönetmeme izin veriyor. bense ikinci alan adımı yönetmek istiyorum yada aynı anda ikisini. 

rdncgr rdncgr WP Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2022
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

kingfk adlı üyeden alıntı

10 adet barındırabilir sitem mevcut. 2. siteyi ekledim fakat nasıl nereden yönetebileceğimi çözemedim. Cpanele girdiğimde birincil olan sitemi yönetebiliyorum sadece. 2. sitemi nereden yönetebileceğim konusunda acemiyim

Aynı cpanel üzerinden yönetiyorsunuz. Domaini bağlayan bir ayar söz konusu olduğunda ilgili ekranlar hangi domani için işlem yapacaksanız bunu seçmenizi ister sizden.

• Üyelik 06.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** C**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 8 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

rdncgr adlı üyeden alıntı

Aynı cpanel üzerinden yönetiyorsunuz. Domaini bağlayan bir ayar söz konusu olduğunda ilgili ekranlar hangi domani için işlem yapacaksanız bunu seçmenizi ister sizden.

Tamamdır hallettim. Yapmam gereken Cpanel üzerinden wordpresse girip yeni bir wordpress kurulumu yapmak oldu. Teşekkürler yanıtlar için

rdncgr

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al