WordPress, bir web sitesi yönetim sistemi olarak kullanılan bir açık kaynak platformdur. Bu platformda, resimlerin boyutunu değiştirme işlemi birkaç farklı yöntemle gerçekleştirilebilir. Aşağıdakilerden birini kullanarak WordPress resimlerinizi yeniden boyutlandırabilirsiniz:

1. WordPress Medya Bibliyosundan resimleri yeniden boyutlandırma: WordPress yönetim panelinizin Medya bölümünde, yüklediğiniz resimleri seçin ve "Düzenle" butonuna tıklayın. Bu, resmi açtığınız bir resim düzenleme aracına yönlendirir. Bu aracın üst kısmında, resmi yeniden boyutlandırmak için "Yeniden boyutlandır" seçeneği bulunur. yine Bu seçeneği tıkladıktan sonra, resmin istediğiniz boyuta getirilmesini sağlayacak birkaç seçenek sunulacaktır.

2. WordPress eklentisiyle resimleri yeniden boyutlandırma: WordPress'te, resimlerin boyutunu değiştirmek için birçok eklenti kullanılabilir. Örneğin, "Resize Image After Upload" adlı bir eklenti, yüklediğiniz resimleri otomatik olarak istediğiniz boyuta getirir. Bu eklentiyi yüklemek için, WordPress yönetim panelinizdeki "Eklentiler" bölümüne gidin ve "Yeni Ekle" butonuna tıklayın. Bu eklentiyi aratıp bulun ve yükleyin. Daha sonra, eklentinin ayarlarını açın ve resimlerin otomatik olarak yeniden boyutlandırılmasını istediğiniz boyutları belirtin.

3. WordPress'te resimleri manuel olarak yeniden boyutlandırma: WordPress yönetim panelinizdeki Medya bölümünde, yüklediğiniz resimleri seçin ve "Düzenle" butonuna tıklayın. Bu, resmi açtığınız bir resim düzenleme aracına yönlendirir. Bu aracın üst kısmında, "Resmi yeniden boyutlandır" seçeneği bulunur. Bu seçeneği tıkladıktan sonra, resmin istediğiniz boyuta getirilmesini sağlayacak birkaç seçenek sunulacaktır.