wmaraci reklam

Wordpress sitem açılmıyor

3 Mesajlar 391 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mehmetbeytr mehmetbeytr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Web siteme girerken bu hatayı alıyorum: Request Timeout. This request takes too long to process, it is timed out by the server. If it should not be timed out, please contact administrator of this web site to increase 'Connection Timeout'.

Türkçesi: "İstek zaman aşımına uğradı. Bu isteğin işlenmesi çok uzun sürüyor, sunucu tarafından zaman aşımına uğradı. Zaman aşımına uğramaması gerekiyorsa, 'Bağlantı Zaman Aşımı'nı artırmak için lütfen bu web sitesinin yöneticisiyle iletişime geçin."

120936-6381138c75d55.jpg

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Hosting firmamla iletişime geçtim alakasız gerekçeler sundular.

120936-6381145ae0d75.jpg

wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Sadece görsel kaynaklı bir durum ise akla ilk gelen aşırı geniş ebatlarda misal 2000 gibi, resim ağırlığı ise misal 5 MB ve üzeri gibi, o zaman problem yaşanabilir.

Ancak sadece görsel kaynaklı bir durum olduğunu düşünmek aceleye getirmek olacaktır. Sunucu alt yapısı, kullanılan tema ve diğer eklentiler ile birlikte sitede kullanılan cache eklentisinde yanlış ayar gibi hususlardan kaynaklı da olabilir. Ve kullanılan PHP sürümü de önemlidir, bununla birlikte php de opcache açık olmalıdır mesela. 

Hosting firmasında kullanılan pakette değerler de önemli; misal 1 GB CPU artık pek tercih edilmiyor, minimum 2 GB CPU ve 2 GB RAM olmalıdır. 

Burada ayrılması gereken husus; sitenin geç açılması / hiç açılmaması. Eğer geç açılıyor ise siteye optimizasyon gerekir ama hiç açılmıyor ise hosting incelenmelidir.

mehmetbeytr

kişi bu mesajı beğendi.

WebSeoloji WebSeoloji SeoGri Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2022
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Seo Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

mehmetbeytr adlı üyeden alıntı

Web siteme girerken bu hatayı alıyorum: Request Timeout. This request takes too long to process, it is timed out by the server. If it should not be timed out, please contact administrator of this web site to increase 'Connection Timeout'.

Türkçesi: "İstek zaman aşımına uğradı. Bu isteğin işlenmesi çok uzun sürüyor, sunucu tarafından zaman aşımına uğradı. Zaman aşımına uğramaması gerekiyorsa, 'Bağlantı Zaman Aşımı'nı artırmak için lütfen bu web sitesinin yöneticisiyle iletişime geçin."

120936-6381138c75d55.jpg

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Hosting firmamla iletişime geçtim alakasız gerekçeler sundular.

120936-6381145ae0d75.jpg

Dilerseniz Yardımcı Olabilirim.

∞ İnternette Seo Uzmanı ile Görünür Ol. Google ♡
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al