wmaraci reklam

WordPress Çözülmeyen 403 Forbidden Hatası Çözümü

3 Mesajlar 1.109 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)

WordPress'i çoğu webmaster arkadaşlarımız kullanıyor ve müşterilerine öneriyor. WordPress'te bugün başıma gelen bir olay ile bu konuya geçmek istiyorum.

Bugün bir siteme "Custom Login Page Customizer" eklentisini kurdum ve giriş sayfamı özelleştirmek için ayarlar kısmına girdim. Birde baktım ki 403 Forbidden hatası almışım.

Girdim Google amcaya başladım araştırmaya. Genel olarak yaşanılan hatalar .htaccess, güvenlik sorunları olan eklentiler ve dosya izinleri gibi devam ediyor. Hepsini denedim fakat halen siteme giremiyorum.

Bende gidip WordPress'i tekrar indirip manüel olarak güncelleme yaptım. Site geliyor gibi oldu fakat halen gelmedi. Biraz sinirlenip tekrar çözüm üretmeye başladım. Eklentilerin olduğu klasörün isimini değiştirim ardından temanın olduğu klasörün ismini değiştirdim fakat halen bir ilerleme yok.

Sabır ettim devam ettim ve ardından .htaccess dosyasını açtım ve bir kod ekledim kod ise bu;

SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off

Evet bunu denedim yine bir ilerleme yok. En sonunda dedim ki acaba site analizi yapsam Google girebilecek mi? Ve sonuç yine hüsran 403 hatası aldık diye kırmızı uyarı verdi.

Bende dedim ki acaba VPN ile girsem yine aynı sorun mu? Bir girdim baktım site açıldı. İçimden biraz mutlu oldum :D. Çözümü ise çok basitmiş, benim yüklediğim eklenti çok istekte bulunduğu için kendi ip adresimi yasaklamış veya sunucu kendi ip adresini yasaklamış.

Siteye tekrar girmeyi deneyim dedim ve site açılmadı eğer açılmasaydı modeme reset atıp tekrar deneyecektim.

1-.htaccess dosya kontrölü
2-Dosya izinleri
3-Eklentilerin klasör ismini değiştirmek
4-Modeme reset atmak
5-Sabır etmek

Evet belki sen şuan bu çözümü okurken siten açılmış olabilir sitene bir gir bak istersen!

Anlatacaklarım bu kadar yazıyı özenerek değil fakat doğal bir şekilde yazdım. Eğer bir yazım hatam var ise yorum olarak veya pm ile belirtebilirsiniz.

Allah'a emanet olun.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
reklam

mxaksoy mxaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 482 / 344
  • Ticaret 3, (%100)
5 adımda nasıl çözülür :D

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
mxaksoy Aynen öyle :)

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al