wmaraci reklam
lidertakipci

ECANCAN V3 RESPONSIVE WORDPRESS KIŞISEL BLOG TEMASI (Ücretsiz)

12 Mesajlar 3.064 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

Bu temayı blogumda yaklaşık 3-4 ay kadar daha kullanacaktım ancak yeni bir tema üzerinde çalışıyordum ve bir kaç problemi vardı bu problemi çözmemle beraber temayı değiştirdim. Aslında yeni temayı hemen kullanmayacaktım biraz ecancan v3 wordpress temasını blog üzerinde eskitmek istiyordum fakat yeni temayı yayınlamamak için çok direndim dayanamadım ve direkt yayınladım. Konuyu fazla dağıtamadan paylaşacağım temaya gelelim. :) Bu tema kişisel blog teması olarak kodlanmıştır bu tema ile gidip başka bir şey yapmaya çalışıp şunlar şunlar olsaymış gibi söylemlere gerek yok. Kişisel bloglardaki sabit ve gerekli olan tüm düzenlemeler mevcuttur.

Tema hakkında çok terimsel ifadeler kullanmak istemiyorum yok şu özelliği yok bu özelliği zaten wordpress temaları günümüzün teknolojisiyle belirli bir standartlara gelmiş durumda yani olması gereken şeyleri özellik diye yazmayı pek sevmiyorum ve bu şekilde dağıtım yapan kişilerede hep uyuz olurdum taa ki benim bu temayı dağıtmama kadar. Kişisel blog temasını ne özelliği olabilirki diye düşündüm bir an yani ne yazmalıyım diye aklıma hiç bir şey gelmedi (Böyle olunca yanlış anlamayın temanın özellikler var elbet ama standart özellikler.) az daha zorladım ancak kişisel blog temasının en fazla ne özelliği olabilirki dedim ve bende normal olması gereken özellikleri listelemeye başlayayım herkesin yaptığı gibi :)

Ecancan V3 WordPress Temasının Özellikleri
Renki bir ara yüzü ile metro bir tasarım.
Kolay düzenlenebilir bileşen desteği.
Konuya özel custom metabox desteği (Program vs tavsiye ederken kullanım amaçlı)
Temaya özel ikonlu kategori bileşeni
Temaya özel etiket bulutu bileşeni
Temaya özel son yorumlar bileşeni
Valid kodlama (WordPress fonksiyonlarından kaynaklı bir kaç hata hariç html hali valid)
Tamamen responsive yapıdadır
Tamada bir çok ayarı ve düzenlemeyi yapacağınız daha doğrusu temadaki her şeyi tema paneli ile değiştirebileceğiniz gelişmiş tema paneli
Temaya özel kısa kodlar (shortcode)
Temaya özel tema paneli yönetimli silder.
Daha bir sürü özellik. :)

Temada iki farklı post şablonu bulunmaktadır bu özelliği kullanmak için Custom Post Templates eklentisini kullanmanız gereklidir bu seçenek isteğe bağlıdır bunun yanında önerilen aklentiler aşağıdadır.

All In One SEO Pack
Contact Form 7
Custom Post Templates
Google XML Sitemaps
Image Sitemap
NextScripts: Social Networks Auto-Poster
Options Framework
Simple Lightbox
WordPress aktarıcısı
WP-Mail-SMTP
WP-Optimize
WP Smush.it

Genel wordpress sisteminde önerilen eklentiler isteğe bağlı olarak istediklerinizi kullanabilirsiniz.

Ecancan V3 WordPress Temasının Kurulumu
Temayı rardan çıkardıktan sonra tema dosyasını public_html>wp-content>themes yolunu takip ederek dosyayı ftp programı aracılığı ile hostinginize gönderiniz.

Ardından tema wordpress admin panelindeki görünüm sekmesi altındaki temalar paneline düşecektir.Ardından temayı etkinleştirince tema aktif olarak yayına girecektir. Şimdi yapmanız gerek tek şey tema paneli yardımıyla temanızı düzenlemek. İlk aktif olduğunda tüm herşey pasif olacak ve tema şekilsiz duracaktır. Tema penline verileri girerek tema şekillenmeye başlayacaktır.

Kısa kodlara gelince 3 tane kısa kod bulunmaktadır bunlar;

onemli
kod
alinti
kodlarıdır bu kodlar normal html deki mantık ile köşeli paranetler arasına koyarak ve istediğiniz metini veya cümleyi bu iki tagın arasına yazarak kullanmanız gereklidir. Örnek vermem şuan için zor örneği burada yazsam bile koda gözükmeyecektir kodlar devreye girip şekili değişecektir. [] bu iki parantezin arasına ilk önce onemli yazısını yazıp sonra metininizi parantez dışına yazınız ardından yazının bittiği yere tekrar [/] içareti koyarak ve / işaretinden sonra tekrar onemli yazarak işlemi tamamlamış olacaksınız. Aynı şekilde diğer kodlarıda bu şekilde uygulamanız gerekmektedir

Temada bulunan footer bölümündeki sol taraftaki linkimin kaldırılması durumunda Hakkım Helal Değildir.Bu link haricinde temayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz temanın bir kaç dosyası şifrelidir bu yüzden bu dosyalar ile oynama vs yapmanız durumunda temada sorun oluşabilir.

Temanın canlı demosu şuan için mevcut olmadığından aşağıdaki resimden demoyu görüntüleyebilirsiniz.

Makalemin sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür eder ve tema ile ilgili görüşlerinizi yorum ile belirtirseniz sevinirim. Ayrıca soru ve sorunlarınız için iletişim sayfasından bana mail gönderebilir yada konu altına yorum bırakarak bildirebilirsiniz. Kolay gelsin bol indirmeler.Keyifli kullanımlar. Bir başka konuda görüşmek üzere.

İndirme Adresi : blog.ecancan.com/ecancan-v3-wordpress-blog-temasi/
Tema rengi mavi dir.

Demo

contentwriter Timur impjix

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ahmetozulku ahmetozulku WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Ekonomist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 10 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
elinize sağlık çok güzel.

• Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

ahmetozulku adlı üyeden alıntı

elinize sağlık çok güzel.

Teşekkür ederim bol indirmeler.

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Eline sağlık çok hoş görünüyor. Bende indirip arşivime ekleyeceğim

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

nispet adlı üyeden alıntı

Eline sağlık çok hoş görünüyor. Bende indirip arşivime ekleyeceğim

Teşekkür ederim :)

hackxien hackxien WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek İçerik Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 265
  • Beğeniler 50 / 90
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bir tema,hemen bakacağım,teşekkürler,elinize sağlık.

• Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

hackxien adlı üyeden alıntı

Güzel bir tema,hemen bakacağım,teşekkürler,elinize sağlık.

Teşekkür ederim Tema kurulumunda sorun yaşayanlar tema panelinden düzenlemede sıkıntı yaşayanlar benle iletişim kursunlar halledelim. Bilgisyarım aşırı kötü durumda olduğu için videolu anlatım yapamadım kusura bakmayın resimli olarak anlatım yapacağım inşallah şimdiden teşekkürler.

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
deneyip arşivleyelim bakalım güzele benziyor. eline sağlık

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Güzel bir tema elinize sağlık. Sitenizde güzel ziyaretçi defterinden anladığım kadarıyla sanırım sınıf öğretmenisiniz çok güzel bir meslek :)

Birde alttaki site adresinizin kaldırılmamasını istemişsiniz, gözüme çarpan bir ayrıntı ise böyle bir ayrıntıya dikkat çeken birisinin, kendi forumunda MyBB yazısının kaldırılıp "Ecancan.net gücü ile oluşturulmuştur." yazması. Siz kendiniz buna dikkat etmezken başkalarına bunu yaparlarsa hakkımı helal etmeyeceğim demeniz gerçekten örnek olmayan bir davranış.

• Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Güzel bir tema elinize sağlık. Sitenizde güzel ziyaretçi defterinden anladığım kadarıyla sanırım sınıf öğretmenisiniz çok güzel bir meslek :)

Birde alttaki site adresinizin kaldırılmamasını istemişsiniz, gözüme çarpan bir ayrıntı ise böyle bir ayrıntıya dikkat çeken birisinin, kendi forumunda MyBB yazısının kaldırılıp "Ecancan.net gücü ile oluşturulmuştur." yazması. Siz kendiniz buna dikkat etmezken başkalarına bunu yaparlarsa hakkımı helal etmeyeceğim demeniz gerçekten örnek olmayan bir davranış.

O forumda bulunan tema üretli olarak alınmıştır ve mybb üzerinde detaylı bir ilgiye sahip değilim malesef temayı ücretli olarak satın aldım ve tamadan gelen bir yazı olmakla beraber hiç bir şekilde bir değişim yapmışlığım yoktur.Babam öğretmen olarak görev yapmaktadır bende bu işlere hep merakımdan dolayı sınıfın adına bir proje gerçekleştirmiş olup bir blog ile kendimi bu prjenin yanında belirtmek istedim yorumunuz için teşekkür ederim kolay gelsin bol çalışmalar. :)
Engin07

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al