wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress CakirSözlük Teması Geliyor!

18 Mesajlar 2.148 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HidrolikAdam HidrolikAdam yok Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek yok.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 316 / 114
  • Ticaret 1, (%100)
Ekleme: Bundan 1 yılı aşkın süre öncesinde wordpress için bir sözlük teması paylaşmıştım. Dileyen göz atabilir, tema.
----

Merhabalar yine bir sözlük çalışması ile karşınızdayım ve bu sefer tema tam olarak tamamlandı. 🙂

Temayı tanıtmak gerekirse,

Sade, göz yormayan sözlük yapmaya çalıştım. Mobil uyumludur.

Başlık Açma bölmesi için yayınladığınız sayfa Başlık Aç şablonlu ve kalıcı bağlantısı SİTEADRESİ/yeni/ ‎şeklinde olmalıdır.

Üye girişi bölmesi için yayınladığınız sayfa Login şablonlu ve kalıcı bağlantısı SİTEADRESİ/giris/ ‎şeklinde olmalıdır.

Üye Kaydı bölmesi için yayınladığınız sayfa Register şablonlu ve kalıcı bağlantısı SİTEADRESİ/kayit/ ‎şeklinde olmalıdır.

Dinamik olarak kullanılabilir olan sağ sidebar mevcuttur, gelecekte bu alana “başlıkla alakalı video” sistemi eklemeyi düşünüyorum.

Temada özel kullanıcı kaydı şablonu ve kullanıcı giriş şablonu mevcuttur.

Yeni üye olanların yetki düzeyini, içerik sağlayıcı olarak ayarlayıp çaylak olmalarını sağlayabilir, direkt yazar yaparak çaylak sistemi oluşturmayabilirsiniz.

Yazar sayfası mevcuttur lakin “olduğu kadar” denilerek yapılmıştır. Pek kullanışlı değil, author.php üzerinden keyfinize göre şekillendirebilirsiniz.

Arama fonksiyonu çalışır durumda ve sadece başlık isimlerinde arama yapmaktadır.

Sözlüklerin olmazsa olmazı olan, bakınız ve gizli bakınız fonksiyonları çalışmaktadır.

Kalıcı bağlantı ayarlarını resimde görüldüğü gibi yapmanız tavsiyemdir:

Entry sayfası mevcuttur, linke dayalı özel entry gösterimi yapılmakta.

Ekran Görüntüsü:

Not: profesyonel değilim, seo'dan anlamam ve uzmanlık gerektiren çoğu şeyden bihaberim. tema kodlamalarında çok basit yollar var iken deveye hendek atlatmış olabilirim, bu durum belki ileride siteleri yavaşlatabilir belki de yavaşlatmaz fikrim yok, temayı yayınladıktan sonra birlikte göreceğiz sonuçları.
Kısacası, tema gözünüze güzel gelebilir kullanmak isteyebilirsiniz ancak sonra tema dosyalarında boğulabilirsiniz yayınladığımda.

İNDİR | DEMO

Test hesap bilgileri:
id: demouser
şifre: demo

BLOG DEĞİL SÖZLÜK TEMASIDIR(ekşisözlük uludağsözlük vb.)
GÖZE DEĞİL SÖZLÜK İŞLEYİŞİNE HİTAP EDER

ucanoruc
KadirHames Scientist

kişi bu mesajı beğendi.

Mimarlık/Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi. Kendi halinde.
wmaraci
reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Mobilde gözlerim kanadı, sidebar olmuş tüm site :) Şaka bir yana, daha çok eksik görünüyor hocam, kolaylıklar diliyorum.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek yok.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 316 / 114
  • Ticaret 1, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Mobilde gözlerim kanadı, sidebar olmuş tüm site :) Şaka bir yana, daha çok eksik görünüyor hocam, kolaylıklar diliyorum.

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim, wordpressin otomatik eklediği bileşenleri kaldırdım siteden, o sidebardab mı bahsediyordunuz yoksa başlık listelemeden mi? Bir de rica etsem ekran görüntüsü atabilme imkanınız var mı?

slmmrb12 slmmrb12 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek üniversiteli
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 782
  • Beğeniler 157 / 158
  • Ticaret 13, (%100)
Hocam başlık sider barı sitenin yarısını kaplıyor. Elinize sağlık yeni projem içim böyle birşeye ihtiyacım olacaktı. Allah sizden ve sizin gibilerden razı olsun

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek yok.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 316 / 114
  • Ticaret 1, (%100)

slmmrb12 adlı üyeden alıntı

Hocam başlık sider barı sitenin yarısını kaplıyor. Elinize sağlık yeni projem içim böyle birşeye ihtiyacım olacaktı. Allah sizden ve sizin gibilerden razı olsun

Teşekkürler yorumunuz için hocam, başlık sidebarının "başlıkları gizle"ye bastığınızda kapanması gerekiyor, çalışmıyor mu acaba başlıkları gizle butonu? Aldığım cache şerden kaynaklı belki bende çalışıyordur ondan sordum.

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
merhaba hocam elinize saglık pcden güzel baktım demoya güzel duruyor ne zaman paylasıma acarsın hocam kulanmak isterim

işte buu

alemburda alemburda Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek IT - Enformasyon Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 1404
  • Beğeniler 151 / 352
  • Ticaret 1, (%100)
Hani tema ?
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
alemburda hocam bende tema göremedim wordpress in eski default temalarına benzettim.

• Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek yok.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 316 / 114
  • Ticaret 1, (%100)

KadirHameş adlı üyeden alıntı

merhaba hocam elinize saglık pcden güzel baktım demoya güzel duruyor ne zaman paylasıma acarsın hocam kulanmak isterim

Hocam gelen dönüşlere göre düzenleyerek, eksik hatalı kısımları giderdikten sonra 3-4 gün içinde yayınlarım. Teşekkürler ederim yorumunuz için.

melankolia adlı üyeden alıntı

alemburda hocam bende tema göremedim wordpress in eski default temalarına benzettim.

Yorumlarınız için teşekkürler, aradığınız sözlük özelliklerinden uzak da olsa göze hoş gelen bir tema ise https://wmaraci.com/forum/wordpress-temalari/word press-modern-inci-sozluk-temasi-tamamlandi-288125.html">inci sözlük temasına bakabilirsiniz. Wordpressi eklenti kullanmadan ücretsiz şekilde sözlük kullanımına en uygun şekle dönüştürmeye çalışan bir tema bu. Tasarım konusunda hiç iddiam yok, gönüllü arkadaş varsa yayınladıktan sonra tasarımını geliştirebilir. Sonuçta ücretsiz olarak dağıtılacak.
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Ben bir tema göremedim. Tema dediğin şöyle olacak. Logo ve reklam alanlarını kapattım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al