lostyazilim

WordPress Tema Yardımlaşma Projesi [WTYP]

5 Mesajlar 1.195 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KaanGundovan KaanGundovan Kaan Gündovan Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Özel Sektör / Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhabalar, hayırlı günler. Öncelikle belirtmek isterim ki konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Yetkili arkadaşlar taşırlarsa veya bana mesaj atarlarsa gerekeni yaparım. İlginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Tekrardan merhabalar. Sabah sabah canım sıkıldı ve aklımdan projeler düşünüyordum. Bir iki tane aklıma yatan projeyi kenara aldım birde WmAracı için bir proje düşüneyim dedim. İzniniz olursa açıklamak isterim;

Google'da ben çok fazla WordPress temaları arıyorum. Fakat bir düşünün, herkesin arama biçimi farklı değil mi ? Bu yüzden hem WmAracı'nın Google'da fazla indekslenmesi hemde insanların aradıkları temaları daha çabuk bulmalarını sağlayabiliriz. Peki bu nasıl olacak ?,, Benim aklım almadı bu projeyi ..? diyenler olabilir. Daha da ayrıntıya girersek;

Şimdi, herkes bu konu altından çok sevdiği bir tane temayı bizimle paylaşacak. Tabi bu kendi tema(larınız) da olabilir. Bir paylaşım şablonu oluştururuz, resimli, linkli, detaylı bir şekilde açıklanır. Buradaki püf nokta herkesin kendi tarzı olması. İnsanlar bu kendi tarzlarını konuya yansıttıkları zaman arama yapacak kişiler Google'da arama yaparken daha kolay olacak ve Google'da WmAracı daha çok üstte çıkacak diye tahmin ediyorum. Daha çok üstte çıkmak derken örneğin;

-Gri WordPress Teması yazdı birisi hop WmAracı üstte, Mavi Kişisel WordPress Teması yazdı yine WmAracı üstte. Neden ? Çünkü herkes kendi cümlelerini yazdığı için elbet Google o cümlelerden gerekli anahtar kelimeleri çıkartacaktır. gibi...

Bu konuyu bir nevi indeks sayfası diyebiliriz. İnsanlar arama konusunda sıkıntı çektikleri zaman buradan istedikleri temayı rahatlıkla bulabilirler. Birde haftalık link kontrolüde yaparız. Şahsen bu görevi ben üstüme alabilirim. Benim aklıma çok yattı bu fikir. Sanırsam çoğu WebMaster veya WordPress, WordPress destek sitelerinde(forumlarında) böyle bir şey yok. Ha indeks olayı var ama WordPress tema için indeks olayı yok. Bu cümleyi yazdıktan sonra eğer kabul edilirse bu konu diğer scriptler içinde yapılabilir fikri geldi aklıma. Örneğin; MyBB, Blogger, vBulletin gibi..

Şimdi ben bunları yazdım, konumu açtım diye bu proje hemen çıktı sanılmasın, bencil veya tuhaf birisi olarak görülmek istemem sizin karşınızda. Özellikle burada yetkili kişilerin yorumları projeyi başlatabilir veya başlamadan bitirebilir. Lütfen çekinmeyin, üşenmeyin sizde fikrinizi yazın. Tamamiyle yardım amaçlı bir proje düşündüm.

Okuduğunuz için ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar.
AjansTurkiye

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

serdar462 serdar462 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 131 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Bence çok iyi olur gerçekleşirse.

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

serdar462 adlı üyeden alıntı

Bence çok iyi olur gerçekleşirse.

Yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim. İlk yorumun olumlu olması çok iyi oldu benim için :)
serdar462

kişi bu mesajı beğendi.

Dbm012 Dbm012 http://dbmwebdesign.de Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Datacenter / IT Operations Mgr
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 23 / 16
  • Ticaret 2, (%100)
Güzel fikir farklı modellemelerle üzerine gidilebilir...

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 520
  • Beğeniler 27 / 121
  • Ticaret 0, (%0)

Dbm012 adlı üyeden alıntı

Güzel fikir farklı modellemelerle üzerine gidilebilir...

Katılıyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al