wmaraci reklam

AD İnserter ayarları yardım eder misiniz?

8 Mesajlar 798 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

iguanabey iguanabey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%100)
Ad inserter üzerinde ayarladığım reklamın her gönderide otomatik olarak yerleşmesi için tam olarak hangi seçenekleri yapmam gerekiyor ekran görüntüsü atabilir misiniz? Yazı yazarken onun tiklerini işaretlemekle uğraşmak istemiyorum.

wmaraci
reklam

BocekBasi BocekBasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sıradan
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 2842
  • Beğeniler 374 / 374
  • Ticaret 30, (%100)
İşteyim evde olsam bakardım hocam yarına kadar bakmayan olursa hallederim.
iguanabey

kişi bu mesajı beğendi.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
Hocam ad inserter eklentisinde reklam kodunu ilgili bloka ekleyin, daha sonra alt bölümde yer alan;

1)

satırlarındaki post kısmını işaretliyorsunuz. Bu durumda ilgili reklam tüm yazılarda görünür. static pages kısmını da işaretlerseniz bu reklam tüm sayfalarda da görünür.

2)
post, static pages kısmının hemen yanında yer alan homepage, category pages vs. kısımlarını da işaretleyin.

3)
Sonra insertion bölümünden reklamın yazının hangi kısmında yayınlanmasını istediğinizi seçiyorsunuz.(Örnek; after paragraph 1 (anlamı) 1. paragraftan sonra)

4)
insertion bölümünün yan tarafında yer alan alignment kısmını da center olarak seçebilirsiniz. Bu şekilde reklam tam ortalanır.

5)
En önemli kısımlardan biri de burasıdır. Reklam blokunun hemen altında; Lists, Manual, Devices diye giden kutucuklar bulunuyor. Siz buradan Devices bölümünü seçeceksiniz. Sonra hemen altta use client-side detection to bölümü görünecek. Burayı işaretleyip akabinde yandaki desktop, tablet, phone kısımlarından, reklamın görüntülenmesini istediğiniz cihazı işaretleyip ayarları kaydet diyeceksiniz. Misal 320*100 reklam eklediğinizde veya eklediğiniz reklamın sadece mobilde görünmesini istediğinizde doğal olarak sadece phone(mobil) kısmını seçeceksiniz. Bu durumlara göre hareket edebilirsiniz.
Aleejhoan iguanabey

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam peki tekrarlama yapabilir miyiz. Mesela bir reklam kodu her 2 satırda bir çıkacak şekilde

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Yusuf18 Yusuf18 $86 18.01.2019 Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Asker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Y** M**
  • Mesajlar 939
  • Beğeniler 167 / 171
  • Ticaret 1, (%100)
ayarlıyor o anasayfa yada bbaşka yerler için

👑 Duolingo Öğretmen Hesabı

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

iguanabey adlı üyeden alıntı

Hocam peki tekrarlama yapabilir miyiz. Mesela bir reklam kodu her 2 satırda bir çıkacak şekilde

Merhabalar, yeni gördüm mesajınızı. Tekrarlama derken tam olarak neyi kastettiniz? Yani misal bir reklam birinci paragraftan sonra, ikincisi de ikinci paragraftan sonra görünsün mü istiyorsunuz?

Eğer doğru anladıysam yine aynı işlemi yapıyorsunuz. Misal bir reklam kodunu 1. paragraftan sonra gösterecekseniz, after paragraph seçip yanındaki kutuya 1 yazıyorsunuz. Eğer başka bir reklamın ikinci paragraftan sonra görünmesini isterseniz de aynı şekilde başka bir reklam blokunu doldurup bu sefer after paragraph seçip yanındaki kutuya 2 yazıyorsunuz.

• Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%100)

BakalimBilelim adlı üyeden alıntı

Merhabalar, yeni gördüm mesajınızı. Tekrarlama derken tam olarak neyi kastettiniz? Yani misal bir reklam birinci paragraftan sonra, ikincisi de ikinci paragraftan sonra görünsün mü istiyorsunuz?

Eğer doğru anladıysam yine aynı işlemi yapıyorsunuz. Misal bir reklam kodunu 1. paragraftan sonra gösterecekseniz, after paragraph seçip yanındaki kutuya 1 yazıyorsunuz. Eğer başka bir reklamın ikinci paragraftan sonra görünmesini isterseniz de aynı şekilde başka bir reklam blokunu doldurup bu sefer after paragraph seçip yanındaki kutuya 2 yazıyorsunuz.

Yok hocam mesela bir reklam bloğu oluşturdum ancak tekrar 2. Bir blok oluşturmak yerine bu blokun aynı makale içerisinde her iki satırda bir tekrar gösterilmesi gibi bir şey var mı acaba?

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)
iguanabey

Elbette var, her ne kadar yeni blok oluşturmak bana göre daha sağlıklı olsa da bahsettiğim işlemleri yaptığınızda, o 1 rakamını girdiğiniz kısma virgül koyup 2 diye yazarsanız(1,2) ikinci paragraf sonrası da görünür bu reklam.
iguanabey

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al