freelance iş ilanları

Advanced Custom Fields Kullanımı

9 Mesajlar 4.503 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Bilginform Bilginform WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Portalcı
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 56 / 49
  • Ticaret 1, (%100)
Değerli arkadaşlar Advanced Custom Fields eklentisini kullanan veya kullanım ayarlarını bilen arkadaşlar var ise buradan paylaşabilirmi. Şimdiden teşekkür ederim.

Bilginin Kaynaksız Olmadığı bilginform.com sitemize herkezi bekliyoruz. Kaliteyi gözlerinizle görün!
wmaraci
reklam

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Nası bir bilgi istiyorsunuz ben Program indirme sitemden dolayı bu tür eklentilerin tamamını inceledim. Advanced Custom Fields çok özellikli gelişmiş bir eklenti ama işte çok özellikli olduğu için işin içinden çıkılmaz oluyor onun yerine ne yapmak istediğini ne amaçla kullanmak istediğini söylersen daha faydalı olabilirim.
More Fields kullanmanı öneririm.

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Portalcı
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 56 / 49
  • Ticaret 1, (%100)
Firma rehberi sitesi yapmak istiyorum. Firma bilgileri ekranın sağında standart bir şekilde olsun. Solda firma hakkında yazı. Alt kısımdada firmanın yerini gösteren google map haritası.

Sizin sitenizi inceledim. http://inddir.com/css3-menu/ bu linkteki lisans, dildesteği vb kısımın olduğu yer gibi biryer ve altta google map haritası.

Bilginin Kaynaksız Olmadığı bilginform.com sitemize herkezi bekliyoruz. Kaliteyi gözlerinizle görün!

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
More Fields ile bunları yapabilirsin özel alan bölümlerini kutucuklar haline getirebilir standart bilgileri seçenek aline getirebilirsin.
Alt alta düzenli şekilde sıralamak için özel alanı çağıran kodu düzenli bir tablo içine koymalısın
Tablo ve belli bir düzen de bilgi girmek için tek başına eklenti yetmiyor.
Eklenetiler sadece bilgi girişini hızlandırıyor, kolaylaştırıyor.
Örnek:
"sehir" diye bir özel alan oluşturdun. More Fields eklentisi ile bütün şehirleri seçenek haline getirirsin daha sonra temanızın Tekil yazı (single.php) sayfasına o şehrin nerede görünmesini istiyorsanız orasına şu kodu eklemelisiniz.
< ?php echo get_post_meta($post->ID, "sehir", true); ?>
Artık yazı yazarken seçeneklerden hangi şehri seçerseniz yukarıda ki kodu eklediğiniz yerde o şehir görünecektir.
Bunu resim yazı harita her şey için yapabilirsiniz.
Bilginform

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Portalcı
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 56 / 49
  • Ticaret 1, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

More Fields ile bunları yapabilirsin özel alan bölümlerini kutucuklar haline getirebilir standart bilgileri seçenek aline getirebilirsin.
Alt alta düzenli şekilde sıralamak için özel alanı çağıran kodu düzenli bir tablo içine koymalısın
Örnek:
"sehir" diye bir özel alan oluşturdun. More Fields eklentisi ile bütün şehirleri seçenek haline getirirsin daha sonra temanızın Tekil yazı (single.php) sayfasına o şehrin nerede görünmesini istiyorsanız orasına şu kodu eklemelisiniz.
Artık yazı yazarken seçeneklerden hangi şehri seçerseniz yukarıda ki kodu eklediğiniz yerde o şehir görünecektir.

Hocam verdiğin bilgiler için sağol. Benim yapamadığım single.php içini ayarlamak. Yani yazılım bilgisi bende 0 (sıfır). örneğin 300x300 pxl alanda sağa yapışık yukardanda 100 pxl aşağıda olacak desek bunu nasıl yapacağız örnek kodlamayla açıklayabilirsen çok sevinirim.

Bthn35 Bthn35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgi Islem
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Dostum oncelikle tesekkur ederim, cok isime yaradi sadece sormak istedigim bir sey var.
Yeni bir "Custom field key" tanimladigim ekranda Field type'i kullanirken Select'i secmek istiyorum ancak maddeleri nasil siralayacagimi bulamadim?

Ek Olarak:

bitirimci adlı üyeden alıntı

Örnek:

Bir duzeltme yapmak istiyorum, verdigin kodu kullandim ancak calismadi galiba hatali olmus dogrusu;

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)

Bilginform adlı üyeden alıntı

Firma rehberi sitesi yapmak istiyorum. Firma bilgileri ekranın sağında standart bir şekilde olsun. Solda firma hakkında yazı. Alt kısımdada firmanın yerini gösteren google map haritası.

Sizin sitenizi inceledim. http://inddir.com/css3-menu/ bu linkteki lisans, dildesteği vb kısımın olduğu yer gibi biryer ve altta google map haritası.

yapabildiniz mi burada yazdığınız düşüncenizi ?

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

Bthn35 Bthn35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilgi Islem
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,
More Fields eklentisini kullaniyorum ancak cozemedigim select ve radio"yu kullanmak icin maddeler eklemek istiyorum ancak nereden eklenecegini bulamadim

Edit: gozumun onundeymis. pardon :(

• Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Portalcı
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 56 / 49
  • Ticaret 1, (%100)

Valkyrie adlı üyeden alıntı

yapabildiniz mi burada yazdığınız düşüncenizi ?

Maalesef daha yapamadım...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al