wmaraci reklam

Aşırı Virtual Memory Kullanım Problemi [Çözüldü]

21 Mesajlar 2.475 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Merhaba,

Dilerseniz sitenizi aylık 3.5$ ile 6$ arasında değişen cloud VPS üzerine taşıyabiliriz. OpenLitespeed altyapısı ile Apache'ye oranla çok daha az kaynak tüketimi ve hızlı bir web siteniz olur.

Ek olarak eğer memory ve işlemciyi zorlayan hatalar varsa sitenizde tespit etmek için de yardımcı oluruz.

Detaylar için web sitemizi inceleyebilirsiniz: https://serdarwork.com/tr/

wmaraci
reklam

networkkampus networkkampus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisliği
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

sworks adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Dilerseniz sitenizi aylık 3.5$ ile 6$ arasında değişen cloud VPS üzerine taşıyabiliriz. OpenLitespeed altyapısı ile Apache'ye oranla çok daha az kaynak tüketimi ve hızlı bir web siteniz olur.

Ek olarak eğer memory ve işlemciyi zorlayan hatalar varsa sitenizde tespit etmek için de yardımcı oluruz.

Detaylar için web sitemizi inceleyebilirsiniz: https://serdarwork.com/tr/

Öneriniz için çok teşekkür ederim Swork. Fakat öncelikle elimden gelenin en iyisini yapacağım ve sonuçlarını da burada paylaşacağım. Amacım forum ruhuna uygun olarak bir faydam olmasıdır. En son çare yardım alacağım. Çok sağolun.
sworks AzveNet

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

networkkampus adlı üyeden alıntı

Merhaba,

*Güncelleme: PHP verisonum eskimiş görünüyordu. PHP 5.6.40’tan 7.0’a geçtim.

Sanırım bir tek database onarma v.s kaldı.

Php 7.1 veya 7.2 sürümüne geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

• Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Php 7.1 veya 7.2 sürümüne geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

yilmaz70 teşekkür ediyorum.

Güncelleme:

wp-config.php dosyasında;

* define('WP_ALLOW_REPAIR', true); kodunu ekledim. http://siteadi.com/wp-admin/maint/repair.php ile database onarımı yaptım. Sonra satırı tekrar kaldırdım.
* define( ‘EMPTY_TRASH_DAYS’, 20 ); kodu ile 20 günde bir çöpleri boşalt dedim. Satır duruyor.
* define('WP_POST_REVISIONS', FALSE); kodu ile yazı Önizlemelerini tutma dedim. Satır duruyor.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

Öneriniz için çok teşekkür ederim Swork. Fakat öncelikle elimden gelenin en iyisini yapacağım ve sonuçlarını da burada paylaşacağım. Amacım forum ruhuna uygun olarak bir faydam olmasıdır. En son çare yardım alacağım. Çok sağolun.

Rica ederim. Benimle çalışsanız da başkasıyla çalışsanız da farketmez sitenizin kapalı kalmaması ve SEO üzerine olumsuz etkilerini minimuma indirme açısından belirttim zaten. Çünkü paylaşımlı hosting üzerinde bu sorunun uzun süreli olması halinde maalesef hizmet dışı kalma ihtimali sitenizi etkileyebilir sözleşmenize göre tabii.

Siteyi incelemeden yorum yapmak çok zor. Admin panelindeki sayfa geçişlerinde veya admin girişi yapılı haldeyken siteyi ziyaret ettiğinizde sürekli bir yavaşlık var mı?

Öncelikle WordPress Error Log 'u açıp kontrolünü yapmalısınız. Sorunun neden kaynaklandığı hakkında fikir verir.

Aksi halde sorun veritabanınız ile ilgili ya da wp-config'e eklenecek kodlarla çözülebilecek bir sorun olmayabilir. Tek bir eklentinin sebep olduğu zamanlama ile bağlantılı bir sorun bile olabilir. Bu yüzden logları incelemelisiniz. :)

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
jquery-vertical-accordion-menu
Bu üstteki eklenti sanki çok fazla sorun gösteriyor. Eklentiyi etkisizleştirip bir süre bekledikten sonra CPU/Memory kullanımını tekrar gözlemeyi deneyin derim ben.

Ayrıca site ana dizininde error.log isimli bir dosya daha olabilir eğer php hataları varsa. O da işinize yarayabilir.

Bu arada siteniz HTTP/1 sürümünde görünüyor. SSL sertifikası ve HTTP/2 özelliğini aktifleştirmeniz büyük önem arz etmekte.

• Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Bu üstteki eklenti sanki çok fazla sorun gösteriyor. Eklentiyi etkisizleştirip bir süre bekledikten sonra CPU/Memory kullanımını tekrar gözlemeyi deneyin derim ben.

Ayrıca site ana dizininde error.log isimli bir dosya daha olabilir eğer php hataları varsa. O da işinize yarayabilir.

Bu arada siteniz HTTP/1 sürümünde görünüyor. SSL sertifikası ve HTTP/2 özelliğini aktifleştirmeniz büyük önem arz etmekte.

Merhaba,

jquery-vertical-accordion-menu eklentisini kaldırdım. SSL sertifikası için ücretsiz uygulamalar vardı sanırım. Onlara da bakacağım. Ana dizinde error.log dosyası oluşmamış.

Teşekkürler.

NeroWin NeroWin www.teknovudu.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 86 / 64
  • Ticaret 0, (%0)

Merhaba,

*Güncelleme: PHP verisonum eskimiş görünüyordu. PHP 5.6.40’tan 7.0’a geçtim.

Sanırım bir tek database onarma v.s kaldı.

PHP 7.3.6 sürümü şuan mevcut. Daha güncel PHP sürümüne geçemebilirsiniz. Plesk panel kullanıyorsanız ayarlardan PHP 7.2 veya 7.3 sürümlerini indirebilirsiniz.

• Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

NeroWin adlı üyeden alıntı

PHP 7.3.6 sürümü şuan mevcut. Daha güncel PHP sürümüne geçemebilirsiniz. Plesk panel kullanıyorsanız ayarlardan PHP 7.2 veya 7.3 sürümlerini indirebilirsiniz.

*Daha güncel hali olan "PHP Version 7.3.4" sürümüne geçtim. Umarım bir uyumsuzluk olmaz. Teşekkürler.

*error.log dosyası ana dizinde bulamadım.
*Https' e geçtim. CloudFlare 1 yıllık ücretsiz SSL kullandım. Teşekkürler.

wp-config.php dosyasında;

* define( ‘EMPTY_TRASH_DAYS’, 20 ); kodu ile 20 günde bir çöpleri boşalt dedim. Bir kaç hata görünce satırı tekrar kaldırdım.
* define('WP_POST_REVISIONS', FALSE); kodu ile yazı Önizlemelerini tutma dedim. Bir kaç hata görünce satırı tekrar kaldırdım.

Başka önerisi olan var mı arkadaşlar?

• Üyelik 30.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Böylece sorun çözülmüş gibi görünüyor.

Hepinize teşekkür ediyorum. Faydalı olması dileğiyle...
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al