wmaraci reklam
lidertakipci

Belirli Kelimelerin Geçtiği Linkler Request Timeout Hatası Veriyor

7 Mesajlar 821 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

serkandinc serkandinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce forumda Hosting Firması İçeriğimi Sildi Yada Sitem Hacklendi Nasıl Anlaşılır? diye bir konu açmıştım. Burada bahsi geçen olay ile ilgili tekrar yazılar yazdım. Fakat bu yazılara sitemde erişilemiyor. Request Timeout hatası veriyor.

Büyük bir ihtimal şerefsizler yoncu kelimeleri ile ilgili link yapılarında bir şey yapmışlar fakat ne yaptıklarını benim php bilgim karşılamıyor.

Şimdi durum kısaca şöyle mesela:
http://www.serkandinc.com.tr/asd bu linke girdiğimizde 404 sayfası çıkıyor.
http://www.serkandinc.com.tr/yoncu bu linke girdiğimizde Request Timeout hatası veriyor.

Benim bu konu hakkında yazdığım yazılar;
http://www.serkandinc.com.tr/hosting/hosting-firmalari/yoncu-bilisim-marka-ihlali-bildirimi.html
http://www.serkandinc.com.tr/hosting/yoncu-bilisimle-alakali-iceriklerin-web-sitemden-silinmesi.html
http://www.serkandinc.com.tr/hosting/hosting-firmalari/yoncu-bilisim-marka-ihlali-bildirimi.html

Sayfalarında. Bu sayfalarda da yoncu kelimesi geçtiği için şuan açılmıyor. Bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı.

Bu konu hakkında da yarın savcılığa gidip bir dilekçe vereceğim. Eğer bunu yapanlar bu konuyuda okuyorlarsa bilgileri olsun.

wmaraci
reklam

TurkCoder TurkCoder Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 70 / 143
  • Ticaret 4, (%100)
.htaccess desğişikliğimi yaptınız, self url veya seo url dediğimiz bağlantılarda bir hata var gibi..

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Siteniz yoncu haricinde başka bir hostta barınıyor yanılmıyorsam.Dediğiniz gibi siteyi hackleyip sqlden veya htcacces dosyalarından bu sayfaları kısıtlamışlar.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

turkojen34 adlı üyeden alıntı

Siteniz yoncu haricinde başka bir hostta barınıyor yanılmıyorsam.Dediğiniz gibi siteyi hackleyip sqlden veya htcacces dosyalarından bu sayfaları kısıtlamışlar.

Evet Yöncü barındırmıyorum artık. Başka bir firma kullanıyorum. htcacces dosyalarını inceledim. Bunu oluşturabilecek bir kod olduğunu düşünmüyorum. İsterseniz sizilede paylaşım kodları;

php_value memory_limit 64M
php_value post_max_size 64M
php_value upload_max_filesize 999M
php_value max_execution_time 600

# BEGIN WPSuperCache
# END WPSuperCache

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]

# END WordPress

TurkCoder adlı üyeden alıntı

.htaccess desğişikliğimi yaptınız, self url veya seo url dediğimiz bağlantılarda bir hata var gibi..

Bağlantı hatası olduğunu az çok bende fark ettim. Hatanın nerede olduğunu tam olarak tespit edip düzeltebilmiş değilim. Gerçi hatayı bulsam da düzeltmeyeceğim. Çünkü kanıt teşkil edicek.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Bence şuanki dosyanızı yedekleyin hosting firmasınada belirtin şuanki tarihi ve hatalı sayfaların olduğu dosyaları yedeklesinler.En iyisi savcılığa dilekçe verin bilişim sucu kapsamında değerlendirip hosting firmanızdan ilgili yedekleri isteyeceklerdir.Şikayet konusunda bimer.gov.tr ye destek gönderebilirsiniz.Başka bir işlem için bir internet sitesini şikayette bulundum 3 gün içinde yaklaşık 5 kuruma şikayetim iletildi şuanda anadolu savcılığında inceleniyor.Yani bimerle daha hızlı sonuç alırsınız.
serkandinc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim yönlendirmen için. Bimer seçeneği dilekçem ile ilgilenilmesse başvurulabilecek bir kaynak değil mi? Çünkü kamu şikayet hattı gibi bir şey benim bildiğim kadarıyla

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Bimere istediğin konud şikayette bulunabilirsin.Zaten onlar gerekli mecralara iletiyorlar
serkandinc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al