Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

2Beğeni
  • 1 Yazan TeamScriptim
  • 1 Yazan cgrclk

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > WordPress

Benzer Yazı

Okunmamış 16 Mayıs 2015, 23:58
HiO HiO şuan çevrimdışıdır.
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 32 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Fa... Es...
Ticaret: 0, 0%
Merhaba arkadaşlar,

Aslında tam olarak sorunumu dile getiremediğim için dilim döndüğünce bulmaya çalıştığım eklentiyi tarif edeceğim bilenler yazarsa sevinirim.

Ben bir yazı girdiğim de bu yazının farklı şekilde 3 farklı şekilde dile getirildiğini düşünelim yani aynı konu üç farklı yazı da geçecek. Kullancıı bu konulardan birine denk geldiğinde diğer ikisine de gitmeli bunu nasıl yapabilirim yani o kullanıcyı diğer iki yazıdan nasıl haberdar ederm ?

Kategoriler ile bu yapılabilir ya da etiketler ile. Ama kategoriler çok fazl olacğı için syfa yazısını tahrif eder. Etiketleri ise kapsamlı kullanamam. Her yazıya diğer iki yazının linki eklemekten başka basit ya da güzel bir yol var mı ?

yani kategori ya da etiket sistemi benzeri bir şey kısaca...

374x90

Bu Alana Reklam Ver

Okunmamış 17 Mayıs 2015, 00:08
TeamScriptim Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Meslek: öğrenci
Ad, Soyad: Me... Ac...
Ticaret: 11, 100%
Eğer site Wordpress ise "benzer yazılar eklentisi" diye arama yaparsan aradığını bulursun.
Mustafa Kemal ATATÜRK!
Okunmamış 19 Mayıs 2015, 17:10
WM Aracı

Alıntı:
TeamScriptim Adlı Üyeden Alıntı
Eğer site Wordpress ise "benzer yazılar eklentisi" diye arama yaparsan aradığını bulursun.
Yukarıyı tam okumamşsın galiba. arkadaşlar yaratıcı bir çözüm arıyorum tasiylere açığım.
Okunmamış 19 Mayıs 2015, 18:02
TeamScriptim Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Meslek: öğrenci
Ad, Soyad: Me... Ac...
Ticaret: 11, 100%
Alıntı:
HiO Adlı Üyeden Alıntı
Yukarıyı tam okumamşsın galiba. arkadaşlar yaratıcı bir çözüm arıyorum tasiylere açığım.
Okudum ve tekrar okudum. Sonrasında anladıklarımdan yola çıkarak sana bir öneride bulundum.
HiO bunu beğendi.
Mustafa Kemal ATATÜRK!
Okunmamış 19 Mayıs 2015, 21:30
WM Aracı

Alıntı:
TeamScriptim Adlı Üyeden Alıntı
Okudum ve tekrar okudum. Sonrasında anladıklarımdan yola çıkarak sana bir öneride bulundum.
Teşekkürler hocam tavsiye için ama o eklentiler nokta atışı yapıp benim istediğim yazıyı istediğim yerde istediğim şekilde göstermiyor. O yüzden öyle dedim yine de baktım eklentilere ama ben çok spesifik bir şey istediğimden eklentiler çok genel kalıyor. Tavsiye için tekrar eşekürler
Okunmamış 19 Mayıs 2015, 22:25
miniajans Adlı Üyenin Avatarı
webteson.com

Ad, Soyad: Hü... Dü...
Ticaret: 9, 100%
Alıntı:
HiO Adlı Üyeden Alıntı
Teşekkürler hocam tavsiye için ama o eklentiler nokta atışı yapıp benim istediğim yazıyı istediğim yerde istediğim şekilde göstermiyor. O yüzden öyle dedim yine de baktım eklentilere ama ben çok spesifik bir şey istediğimden eklentiler çok genel kalıyor. Tavsiye için tekrar eşekürler
Başlıkları değitiirerek her yazının altına

" Bir önceki yazımızda "SEO" hakkında bilgiler içeren makale yayınladık. "

böylelikle 2. yazıya da aynı şeyi yaparsan 3.yazıya gider 3.yazının altınada 1.yazıyı link verirsen bir döngü kurmuş olursun kullanıcı merak eder tıklar gider tıklar gider. Hem bu iç SEO'da fayda sağlar.
Okunmamış 20 Mayıs 2015, 18:46
WM Aracı

Alıntı:
miniajans Adlı Üyeden Alıntı
Başlıkları değitiirerek her yazının altına

" Bir önceki yazımızda "SEO" hakkında bilgiler içeren makale yayınladık. "

böylelikle 2. yazıya da aynı şeyi yaparsan 3.yazıya gider 3.yazının altınada 1.yazıyı link verirsen bir döngü kurmuş olursun kullanıcı merak eder tıklar gider tıklar gider. Hem bu iç SEO'da fayda sağlar.
Gocam guzel fikir tesekkurler fakat demem o ki soye anlatayim. A B C D E adli bes yazi var. Ben A B C ayni turde oldugu icin bunlari Birbirleri ile iskilendirip ayni sayfada gostermek istiyorum yani kisaca, A yazisini okuyan kisi o sayfanin altinda B ve C icin linkler gormeli ama D ve E ile ilhili bir sey gormemeli ayni sekilde D ve E ywzilari da birbirleri ile iliskilendirilip A B C yazilari ile iliskilenmemeli
Okunmamış 21 Mayıs 2015, 01:34
miniajans Adlı Üyenin Avatarı
webteson.com

Ad, Soyad: Hü... Dü...
Ticaret: 9, 100%
Alıntı:
HiO Adlı Üyeden Alıntı
Gocam guzel fikir tesekkurler fakat demem o ki soye anlatayim. A B C D E adli bes yazi var. Ben A B C ayni turde oldugu icin bunlari Birbirleri ile iskilendirip ayni sayfada gostermek istiyorum yani kisaca, A yazisini okuyan kisi o sayfanin altinda B ve C icin linkler gormeli ama D ve E ile ilhili bir sey gormemeli ayni sekilde D ve E ywzilari da birbirleri ile iliskilendirilip A B C yazilari ile iliskilenmemeli
Hocam bu isi eklenti ile cozebilirsin benzer yazılar eklentisi ekleyip mesela bir etiket olsun adı teknoloji olsun. Teknoloji etiketi at ABC yazılarına eklentiden de benzer yazılar olarak etiketi sectigin ve teknoloji yazdigin zaman sadece teknoloji etiketi olan yazıları gösterir yani Ayı gösteriyorsa B ve C yazılarını gösterir sadece..
Okunmamış 21 Mayıs 2015, 01:46
cgrclk Adlı Üyenin Avatarı
Fortis Fortuna Adiuvat

Meslek: Web Developer
Ad, Soyad: Ba... Ço...
Ticaret: 50, 100%
Bu şekilde hazır bir eklenti bir uygulama yoktur sanırım, eğer wordpress ise siteniz şöyle bir sistem yapılabilir. Bir eklenti yapıp admin panelde yeni yazı eklerken özel bir arama bölümü eklenir, buradan istediğiniz konuları arayıp o konuları seçerek benzer yazılar şeklinde ilgili konunun altında ya da sağında solunda nerde isterseniz gösterebilirsiniz. Yani tek tek link eklemek yerine bunu otomatik bir şekilde yapabilirsiniz. Başka türlü bir seçenek var mı bilmiyorum.
HiO bunu beğendi.
Okunmamış 21 Mayıs 2015, 15:40
WM Aracı

Alıntı:
miniajans Adlı Üyeden Alıntı
Hocam bu isi eklenti ile cozebilirsin benzer yazılar eklentisi ekleyip mesela bir etiket olsun adı teknoloji olsun. Teknoloji etiketi at ABC yazılarına eklentiden de benzer yazılar olarak etiketi sectigin ve teknoloji yazdigin zaman sadece teknoloji etiketi olan yazıları gösterir yani Ayı gösteriyorsa B ve C yazılarını gösterir sadece..
Yani hocam benzer yazı eklentisinin 'benzer yazı eklentisi' adlı site etiketleri bölümünden ayrı bir etiket yeri mi var? Ben klasik site etiketlerini bu konu için kullanmak istemiyorum ama dediğiniz gibi ise yani eklentinin ayrı bir etiket bölümü varsa güzel olur

Ek Olarak:
Alıntı:
cgrclk Adlı Üyeden Alıntı
Bu şekilde hazır bir eklenti bir uygulama yoktur sanırım, eğer wordpress ise siteniz şöyle bir sistem yapılabilir. Bir eklenti yapıp admin panelde yeni yazı eklerken özel bir arama bölümü eklenir, buradan istediğiniz konuları arayıp o konuları seçerek benzer yazılar şeklinde ilgili konunun altında ya da sağında solunda nerde isterseniz gösterebilirsiniz. Yani tek tek link eklemek yerine bunu otomatik bir şekilde yapabilirsiniz. Başka türlü bir seçenek var mı bilmiyorum.
Malesef böyle bir eklenti bulamadım. Ama dediğiniz çok mantıklı ve tam da aradğım şey hocam. Eklenti yapacak bilgim olsa çoktan işe koyulurdum.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

medyacenter

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > WordPress