freelance iş ilanları

Better wp security eklentisi hakkında

6 Mesajlar 881 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Sowyet Sowyet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

better wp security eklentisini kurduktan sonra birkaç işlem yapılabiliyor bunun üzerinden biliyorsunuzdur. ben admin kullanıcısını kaldırdım, id 1 olan kullanıcıyı kaldırdım, siteadresi.com/wp-admin kısımlarını gizledim, tablo öneki wp_ felan değiştirdim. işte birkaç güvenlik önlemi aldım da.

1 ) bunların daha sonra siteyi taşırken veya yedek alıyorum phpmyadmin üzerinden .sql yedeği bunları yüklerken vs. bir problem oluşturur mu acaba kullananlar daha iyi anlar sanırım

2 ) bir de bu ayarları yapıyorsun eklenti üzerinden ama eklentiyi etkisizleştirdiğin zaman yapılan ayarlar aynı şekilde değiştirilmiş şekilde kalıyor neden böyle oluyor acaba?

3 ) bir de eklentiyi ilk kurunca temel saldırılardan önle diye bi seçenek vardı onu seçtim " http://i.hizliresim.com/e7G0Dv.jpg " böyle bir şey geldi ben oradan bazı Mavi olanları da düzeltip Yeşil yaptım

ama temayla, eklentiyle felan çakışır demiş hangilerini yeşil yaptığımı da bilmiyorum bi yardımcı olur musunuz

wmaraci
reklam

easlanhan easlanhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Private Sector
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 819
  • Beğeniler 1 / 211
  • Ticaret 0, (%0)
2 ) .httaccess içerisine kayıt ettiği için.

3 ) Sırayla giderseniz daha iyi olacaktır. Bende kullanıyorum ve gereksiz hiçbir şey görmedim eklentide. Hepsi en lazım onlarından.

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
1) Host değiştirirken herhangi bir sorunla karşılaşmadım. ;)

.

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

easlanhan adlı üyeden alıntı

2 ) .httaccess içerisine kayıt ettiği için.

3 ) Sırayla giderseniz daha iyi olacaktır. Bende kullanıyorum ve gereksiz hiçbir şey görmedim eklentide. Hepsi en lazım onlarından.

2) düzeltme şansımız var mı hocam? eski haline tamamen getirme gibi yani eklenti kurulmamıs gibi yapma sansı

3)cakısma ihtimali var yazıyor o mavi kısımlarda, çakışma durumunda ne yapacağız sonuçta daha ileride eklenti felan da kuracağız tema da kuracağız. çakısma olmaması icin de mavi olanı yeşil yapmamam gerekiyordu sanırım ama hatırlamıyorum hangisi maviydi birçok şeyi düzelttim de

Ek Olarak:

soulmy adlı üyeden alıntı

1) Host değiştirirken herhangi bir sorunla karşılaşmadım. ;)

peki yedep alıp yüklerken hocam bir de diğer sorularıma da yorumlarınızı eksik etmezseniz cok memnun kalırım, saygılar.

wmaraci
wmaraci

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)

Sowyet adlı üyeden alıntı

2) düzeltme şansımız var mı hocam? eski haline tamamen getirme gibi yani eklenti kurulmamıs gibi yapma sansı

3)cakısma ihtimali var yazıyor o mavi kısımlarda, çakışma durumunda ne yapacağız sonuçta daha ileride eklenti felan da kuracağız tema da kuracağız. çakısma olmaması icin de mavi olanı yeşil yapmamam gerekiyordu sanırım ama hatırlamıyorum hangisi maviydi birçok şeyi düzelttim de

Ek Olarak:

peki yedep alıp yüklerken hocam bir de diğer sorularıma da yorumlarınızı eksik etmezseniz cok memnun kalırım, saygılar.

2) Eklentiyi kaldırıp tekrardan kurunca ayarlar sıfırlanıyordu galiba. Tam emin değilim.

3) Localhostta wordpress + better securty eklentisini kurun. Ondan sonra bakın varsayılan ayarlara.

.

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sağlık Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Emeğimin boşa gitmesini istemiyorum, yani problem etmem gereken bir durum var mı acaba bilgili arkadaşlar ve bu eklentiyi uzun zamandır kullanan arkadaşlar bilgi vereceklerdir buna inanıyorum.

Endişe etmem gereken bir şey var mı acaba yoksa wordpressi tekrar sıfırdan silip tekrar kurayım mı?

Sil kur sil kur sürekli de bir şeylere takılıp bunu yapıyorum böyle olunca da yol katedemiyorum.Değerli yorumlarınızı bekliyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al