freelance iş ilanları

Blog açarken bir kaç önemli ayrıt?

5 Mesajlar 647 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

GencYazzar GencYazzar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır blog yazarlığı yapmaktayım. Blogger la başlayan blog serüvenimden sonra WordPress tabanlı bir blog açmayı ve yazarlığımı orada sürdürmeyi planlıyorum. Tabi bunu yaparken de ince eleyip sık dokuyorum. Şu an ar-ge çalışmalarını yürütüyorum. Bununla ilgili bir kaç sorum olacak;

1) Blogtan bir arkadaşın tasarlamış olduğu temayı kendime göre editlemeyi planlıyorum. Beyaz arka plan üzerine siyah ve sarı dağılım yapmayı planlıyorum. Bunun yanı sıra mobil eklenti desteği ve menü ile içeriğin yerini değiştirmeyi düşünüyorum önerileriniz nedir?

Tema: Neon V1 WordPress Teması. Önizleme

2) Yazı fontu seçiminde önerileriniz.

3) Mutlaka kurulu olmalı dediğiniz eklenti

4) BuddyPress gibi eklentileri tavsiye eder misiniz?

Ayrıca sizin eklemek istediğiniz bir şey varsa yamanın beni sevindirir. Şimdiden teşekkürler :))

wmaraci
reklam

netline netline WebDetay.Com Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 152
  • Beğeniler 2 / 33
  • Ticaret 7, (%100)
Tema çok çocukça onu kullanmanı kesinlikle tavsiye etmem.

• Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

netline adlı üyeden alıntı

Tema çok çocukça onu kullanmanı kesinlikle tavsiye etmem.

Renk ve tasarım konusunda iyileştirmeler yapmayı planlıyorum zaten. Canlı renkler yerine ,beyaz üstüne sarı ve siyah tonlamalar. İçerik ile menünün yerini de değiştirdikden sonra iyi şeyler çıkacağına inanıyorum. Biraz uğraşmak gerekiyor sadece; ayreten tema tavsiyelerinize de açığım.

caylaq caylaq WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 394
  • Beğeniler 74 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Yazı fontunu, bu forumdaki ve bloggerda kullanılan klasik font olarak tavsiye ederim.

Eklenti, isteğe bağlı ve temaya ek özellik katmak amaçlıdır. İlla birşey olsun dersen, RSS vb. tavsiye ederim. Yani birde yardımcı programlar.

Yeni aklıma geldi, harici olarak en önemlisi All In One SEO Packtir. Tüm SEO özelliklerini tek eklentide birleştirmişler ve yazı yazıpta, kaydettiğin zaman SEO ya zararlı şeyleri sildiğini söylüyor.

Hep daha ileriye!
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

caylaq adlı üyeden alıntı

Yazı fontunu, bu forumdaki ve bloggerda kullanılan klasik font olarak tavsiye ederim.

Eklenti, isteğe bağlı ve temaya ek özellik katmak amaçlıdır. İlla birşey olsun dersen, RSS vb. tavsiye ederim. Yani birde yardımcı programlar.

Yeni aklıma geldi, harici olarak en önemlisi All In One SEO Packtir. Tüm SEO özelliklerini tek eklentide birleştirmişler ve yazı yazıpta, kaydettiğin zaman SEO ya zararlı şeyleri sildiğini söylüyor.

Teşekkürler, yazdıklarınızı dikkate alacağım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al