wmaraci reklam

Blogger dan Wordpress'e geçiş

8 Mesajlar 1.322 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Merhaba hocalarım yaklaşık 1 aydır blogger tabanlı olarakwww.teknotarzi.com sitemi yönetiyordum fakat blogger çoğu konuda beni kısıtladığından wordpress e geçmeye karar verdim. Daha önce bir çok wordpress tabanlı sitem oldu yani wordpress konusunda herhangi bir sorunum yok.

Sizden bana yardım etmenizi istediğim 3 konu blogger dan wordpress e geçerken nelere dikkat etmeliyim?

Birde şuan kullanmakta olduğum temaya benzer tema bulabilirmiyim? (Temaya 200tl gibi bir bütçe ayırdım)

Wordpresse geçtikten sonra sıralama kaybetmemek için ne yapmalıyım?

wmaraci
reklam

miniajans miniajans webteson.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Tek.
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 119 / 107
  • Ticaret 10, (%100)
Tecrübeme dayanarak yorum yapayım. İlk başlarda eğer doğru link yönlendirme yaptığın takdirde çok az sıralama ve hit kaybı yaşarsın. Öncelikle eklenti adı "Redirection" bu eklentiyi kullanmanı şiddetle tavsiye ediyorum. İlk başta blogger içeriklerini wordpresse entegre et, ardından bu eklentide bulunan "Redirects" sekmesine tıklayarak hemen üstte bulunan "Add new" butonuna tıklayın. Source URL bölümüne bloggerdaki linkinizi "örn:asd.blogspot.com/2018/05/01/yazi.html" Target URL bölümüne ise wordpressteki yeni linkini "örn:/yazi.html" site ismi yazmadan yazıp "Add Redirect" yapıyorsunuz. Google botları sürekli eski linkten geldikçe bu linkleri otomatik olarak güncelleyecektir. Ayrıca bu eklenti de 404 hatası almış kullanıcıların hangi linkte 404 hatası aldığını otomatik kaydediyor. Ardından bu linkleri manuel olarak yeni wordpresste oluşturduğun linke yönlendiriyorsun.

Bu şekilde yaptığın takdirde siten sıralama olarak çok az miktarlarda yer kaybeder.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Juve Juve Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek On Page Seo/Wordpress
  • Konum Adana
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 0 / 30
  • Ticaret 14, (%79)
Size yardımcı olabilirim. Skype ; zebrabilisim@outlook.com

bekirbulut bekirbulut AdSense, Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İçerik Editörü
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 2319
  • Beğeniler 384 / 1212
  • Ticaret 17, (%100)
ASametYildirim Buradan detaylı ve sorunsuz bir şekilde geçiş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

miniajans adlı üyeden alıntı

Tecrübeme dayanarak yorum yapayım. İlk başlarda eğer doğru link yönlendirme yaptığın takdirde çok az sıralama ve hit kaybı yaşarsın. Öncelikle eklenti adı "Redirection" bu eklentiyi kullanmanı şiddetle tavsiye ediyorum. İlk başta blogger içeriklerini wordpresse entegre et, ardından bu eklentide bulunan "Redirects" sekmesine tıklayarak hemen üstte bulunan "Add new" butonuna tıklayın. Source URL bölümüne bloggerdaki linkinizi "örn:asd.blogspot.com/2018/05/01/yazi.html" Target URL bölümüne ise wordpressteki yeni linkini "örn:/yazi.html" site ismi yazmadan yazıp "Add Redirect" yapıyorsunuz. Google botları sürekli eski linkten geldikçe bu linkleri otomatik olarak güncelleyecektir. Ayrıca bu eklenti de 404 hatası almış kullanıcıların hangi linkte 404 hatası aldığını otomatik kaydediyor. Ardından bu linkleri manuel olarak yeni wordpresste oluşturduğun linke yönlendiriyorsun.

Bu şekilde yaptığın takdirde siten sıralama olarak çok az miktarlarda yer kaybeder.

Hocam çok teşekkür ederim temayı satın aldım şimdi dediklerinizi yapacağım sağolun.
miniajans

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

bekirbulut adlı üyeden alıntı

ASametYildirim Buradan detaylı ve sorunsuz bir şekilde geçiş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam sağolun

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam uzun yıllar Blogger kullandığım için Blogger geçişi sırasında yaşadığım sorunlar niteliğinde bir yazı yazmıştım umarım işini görür.

http://ciplakyazar.com/bloggess/wordpress-deneyimlerim/wordpress-deneyimlerim
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler

• Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

ciplakyazar adlı üyeden alıntı

Hocam uzun yıllar Blogger kullandığım için Blogger geçişi sırasında yaşadığım sorunlar niteliğinde bir yazı yazmıştım umarım işini görür.

http://ciplakyazar.com/bloggess/wordpress-deneyimlerim/wordpress-deneyimlerim

Hocam yazınızı okudum ama biraz yüzeysel anlatmışsınız keşke kurulacak eklentilerden biraz daha ayrıntılı bahsetseymişsiniz. Yinede yazınız güzel ellerinize sağlık

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al