wmaraci reklam

Blogunuzun Köşesine Sesli Karakter Ekleyin

5 Mesajlar 1.097 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Yazıya nasıl başlayacağımı bilemediğim için direk bu blogun sağ alt köşesindeki Kemal Sunal’ı örnek göstereyim. Üzerine geldiğiniz zaman Kemal Sunal’a ait bir replik çalmakta. Şimdilerde birçok blogda bu tarz bir şey görmek mümkün. Ben de bu yazımda bunun nasıl yapıldığını anlatmak istedim.

Öncelikle bu şekilde karakter genelde flash ile yapılmakta. Fakat oldukça zahmetli bir iş. Ben flash ile yapmak yerine html ile nasıl yapıldığını anlatacağım. Ben basit bir örnek yaptım isterseniz siz kendinize göre değiştirebilirsiniz.

Öncelikle buradan gerekli dosyaları indirin ve rar dosyasını açın. İçinden çıkan hudaverdi.png ve hudaverdi.mp3 dosyalarını temanızın bulunduğu klasöre atın. Daha sonra style.css dosyasını açarak aşağıdaki kodları ekleyin.

#sabit{position:fixed; right:0; bottom:-2px; z-index:9999999;}

Daha sonra header.php dosyamızı açarak etiketinin hemen altına aşağıdaki kodları ekleyin.

Hüdaverdi

Bu işlemi de yaptıktan sonra blogun sağ alt köşesinde Hüdaverdi’nin çıkması lazım. Tabi siz bunu kullanmak yerine başka karakter de kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz karakteri Photoshop yardımıyla güzelce kesin. Arkaplan transparan olsun ve png olarak kaydedin. Sonra üzerine gelince ne çalmasını istiyorsanız onu bulun. Hatta ses kesme işlemi yapacak olursanız MP3 Splitter programını da kullanabilirsiniz.

Kaynak: http://www.usluer.net/blogunuzun-kosesine-sesli-karakter-ekleyin/
Sinan blueffect

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
:) Heheh rahmetliyi daha görür görmez güldüm yahu, ama bu tür şeyler her kullanıcı tarafından hoş karşılanmaz söyleyeyim, mesela ben bloğunuza girer girmez Şimdi ben diye konuşmaya başladı iş yerinde böyle bir siteyi açtığınızda sorun olur. Genelde böyle şeylere karşıyım ben. Ama hoş bir özellik kullanan olacaktır

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

blueffect adlı üyeden alıntı

:) Heheh rahmetliyi daha görür görmez güldüm yahu, ama bu tür şeyler her kullanıcı tarafından hoş karşılanmaz söyleyeyim, mesela ben bloğunuza girer girmez Şimdi ben diye konuşmaya başladı iş yerinde böyle bir siteyi açtığınızda sorun olur. Genelde böyle şeylere karşıyım ben. Ama hoş bir özellik kullanan olacaktır

Kişisel bir blog olduğu için bir de benim hoşuma gittiği için eklemek istedim hocam. :) Yalnız bloga girer girmez açılmaması lazım. Kemal Sunal'ın üzerine gelince çalması lazım sesin.

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Kişisel bir blog olduğu için bir de benim hoşuma gittiği için eklemek istedim hocam. :) Yalnız bloga girer girmez açılmaması lazım. Kemal Sunal'ın üzerine gelince çalması lazım sesin.

Yok bende açılır açılmaz konuşmaya başladı mouse'u üzerine getirmiş te olabilirim farkında olmadan ama direk açıldı diye düşünüyorum, tekrar deneyemiyorum çünkü iş yerindeyim :)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

blueffect adlı üyeden alıntı

Yok bende açılır açılmaz konuşmaya başladı mouse'u üzerine getirmiş te olabilirim farkında olmadan ama direk açıldı diye düşünüyorum, tekrar deneyemiyorum çünkü iş yerindeyim :)

Site açılır açılmaz ses çalmaması lazım hocam, siz mouse üzerine getirmiş olabilirsiniz yanlışlıkla.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al