lostyazilim

Botnet Saldırılarını Nasıl durdururum?

21 Mesajlar 3.363 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Bknz: https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/saldiri-engelleme-yontemi-232408.html

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
reklam

YasamaUgrasi YasamaUgrasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

bbking adlı üyeden alıntı

cloudflare bu sorunu çözmez

Bu eklentiler Sapam yorum olayı için %99 Yeterli olur

https://wordpress.org/plugins/anti-spam/
https://wordpress.org/plugins/wp-ban/
https://wordpress.org/plugins/captcha/

Sonucu yazarsan sevinirim

Spam yorumlarla ilgili bir sorunum olmadığı için buradakiler işimi görmeyebilir. Benim web siteme yapılan saldırı phishing amaçlı. Loglara baktıysanız botların hangi adreslere istek gönderdiğini de görebilirsiniz. Gerçi şu an istek gönderdikleri dosyalar artık yok ve dizinlere erişim izni de yok ama birileri bunun farkında değil.

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
ikinci sırada verdiğim link istediğiniz iş için Spam yapılan Ip leri engelliyor

www.Hizliisler.com

YasamaUgrasi YasamaUgrasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

bbking adlı üyeden alıntı

ikinci sırada verdiğim link istediğiniz iş için Spam yapılan Ip leri engelliyor

Merhaba,
Az önce önerdiğiniz eklentiyi yükledim. Daha önce yüklü olan Wordfence eklentisi Live Traffic ekranında sahte iplerin hostlarını gösteriyordu. Bu eklenti ile hostları engelledim ve başarılı görünüyor. Fakat bir yandan da hosting firması şu an ip adreslerini engellemekle uğraştıkları için ataklar gayet yavaşlamış gibi.

wmaraci
wmaraci

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Geçmiş olsun

www.Hizliisler.com

NovaMan NovaMan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 488
  • Beğeniler 45 / 123
  • Ticaret 6, (%100)
Öncelikle siteniz diyelim ki abcde.com bu dizine bir index.html atın. Sitenizin ana sayfasını abcde.com/blog vs. gibi yapın. Saldırıları bir nebze önlemiş olursunuz.

Crazy Crazy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 2 / 15
  • Ticaret 3, (%100)

NovaMan adlı üyeden alıntı

Öncelikle siteniz diyelim ki abcde.com bu dizine bir index.html atın. Sitenizin ana sayfasını abcde.com/blog vs. gibi yapın. Saldırıları bir nebze önlemiş olursunuz.

Saldırı direk web sitesinin bulunduğu IP adresine geliyorsa, söylediğiniz yöntem hiç bir işe yaramayacaktır, daha öncede söylemiştim durum tamamen parasal ve duygusal.

Saglam bir dedicated sunucu, donanımsal ve yazılımsal firewall yada büyük siteler gibi CDN sistemi kurucaksın.
Alicevat

kişi bu mesajı beğendi.

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)

Crazy adlı üyeden alıntı

Saldırı direk web sitesinin bulunduğu IP adresine geliyorsa, söylediğiniz yöntem hiç bir işe yaramayacaktır, daha öncede söylemiştim durum tamamen parasal ve duygusal.

Saglam bir dedicated sunucu, donanımsal ve yazılımsal firewall yada büyük siteler gibi CDN sistemi kurucaksın.

cloudflare kullanarak şimdilik botnet saldırılarını durdurdum gibi görünüyor en azından cpu memory rahatladı sunucunun , cloudflarenin paralı versiyonu yardımcı olmaz mı ? bu saldırılardan kurtulmak için yoksa siteyi tamamen silip elimizi ayağımızı bu işlerden çekmek mi lazım hocam.

Crazy Crazy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 2 / 15
  • Ticaret 3, (%100)

freetorrent adlı üyeden alıntı

cloudflare kullanarak şimdilik botnet saldırılarını durdurdum gibi görünüyor en azından cpu memory rahatladı sunucunun , cloudflarenin paralı versiyonu yardımcı olmaz mı ? bu saldırılardan kurtulmak için yoksa siteyi tamamen silip elimizi ayağımızı bu işlerden çekmek mi lazım hocam.

Cloudflare 2 gbit e kadar işini görür, ondan sonrasında 200 $ olan paketi alırsan işini görürsün, yada cloudflare ye 200 $ vermek yerine, fiziksel korumalı bir dedicated sunucu alıp öyle devam edersin.

Sitenin getirisi varsa saldırıda alsa devam ettirmelisin, çözülmeyecek birşey değil çözülür ufak çaplı saldırılardır türkiyede eskisi gibi kimsede öyle sağlam botnet yok zaten olanda gelip sizin sitenize saldırmaz, büyük işler kovalar :)

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)

Crazy adlı üyeden alıntı

Cloudflare 2 gbit e kadar işini görür, ondan sonrasında 200 $ olan paketi alırsan işini görürsün, yada cloudflare ye 200 $ vermek yerine, fiziksel korumalı bir dedicated sunucu alıp öyle devam edersin.

Sitenin getirisi varsa saldırıda alsa devam ettirmelisin, çözülmeyecek birşey değil çözülür ufak çaplı saldırılardır türkiyede eskisi gibi kimsede öyle sağlam botnet yok zaten olanda gelip sizin sitenize saldırmaz, büyük işler kovalar :)

hocam benim site yabancı ancak 300-400 tl kazanıyorum şuan warez oyun sitesi yükselişte ama birileri bana pis kaptırdı sanırım dünden beri uğraşıyorlar buradaki arkadaşların yardımıyla saldırı olduğunun farkına vardım yani öyle büyük çaplı para verecek kadarda geliri yokki sitenin acımadan vereyim zamansız pusuya düşürülmüş gibiyim : )

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al