wmaraci reklam

Breadcrumbs Kullanan, Yararını Gören varmı?

2 Mesajlar 430 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
İyi akşamlar.

Yoast Breadcrumbs kullanan varmı arkadaşlar? SEO olarak ne yararı görüyorsunuz?

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam belirtmiş olduğunuz eklentiyi kullanmadım fakat şöyle bir bilgi vereyim. Kullandığımız Breadcrumbs eğer ki micro formatlar ile belirtilmemiş ise google onun breadcrums olduğunu anlamıyor. Yani basit eklentilerin bir işe yaradığını düşünmüyorum, belirtmiş olduğunuz eklentide micro formatlar kullanılıyormu onuda denemediğim için bilmiyorum fakat kullanılıyorsa şayet tabi ki gözle görülür olmasa da indexlenme düzeni açısından getirileri olacağını düşünmekteyim. Ayrıca SEO nun günümüzde bu kadar önemli olmasına karşın halen Google'ın "Micro veriler kullanın" önerisine pek kimsenin uyduğunu söyleyemem. Wordpress'de standart kodlama düzeni bir nebze olsun microformat düzeninde olsa da yetersiz olduğunu düşünyorum.
Google; webmaster lar tasarımlarında kullanmıyor bari biz yapalım dedi "Yapısal Veri İşaretleme Aracı" nı oluşturdu fakat kaçımız biliyor ve kullanıyoruz? Tavsiyelerim schema.org düzenine göre bir site oluşturmak. Biraz uzun oldu ve konuyu saptırdım kusura bakmayın. SEO alanında forumda yüzlerce konu var fakat kimse kodlamanın önemini dile getirmiyor.

Bu arada araştırmalarımda şuanda kodlama açısından SEO'ya en uygun bulduğum wordpress teması GeneratePress temasıdır. Tema neredeyse tam anlamıyla Google' uyumluluğu göz önüne alınarak kodlanmıştır. Kullanacak olanlara tavsiyemdir.

Ek olarak: Belirtmiş olduğunuz eklentide mikro işaretlemeler kullanılmış ve google tarafından anlaşılmaktadır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al