wmaraci reklam

Bu Yol Doğru Mudur?

7 Mesajlar 693 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar. WP sitemin yüklenen dosyaları barındıracağı dizin olarak subdomaini ayarlamaya çalışıyorum.

Daha önce veritabanı yedeğimi aldım ama yine de sorunsuz bir geçiş yapmak istediğim için sizlere soruyorum.

Kullandığım rehber burası: http://www.webnots.com/move-wordpress-images-folder-to-subdomain/

Sayfanın 4. adımındaki "upload_path" olarak örnek "/home/server_root/publich_html/img" verilmiş. Altta da bu adresi kendi subdomainimiz için öğrenmek istersek şu kodu index'e atarak öğrenebiliyoruz:

Bu da tamam bunu hallettim. Ancak benim adresim /home/server_root/publich_html/img olarak değil de
/var/www/vhosts/siteadresi.com/subdomains/subdomainadı olarak çıktı.

Bu ikisi benzer ya da aynı formatta mıdır?

wmaraci
reklam

Guvven Guvven - Mutlu Sona Yaklaşırken. Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freestyle Web Designer
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 632
  • Beğeniler 0 / 196
  • Ticaret 9, (%89)
Durotan sisteminiz cpanelmi taşıyor plesk mi?

• Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
AydinHosting Plesk sanırım hocam da sorunu hallettim şimdi. Her şey sorunsuz çalışıyor. Teşekkrler ilginiz için.

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Durotan hocam bu işlemi websiteniz veya siteleriniz birinde detaylı yapım olarak anlatırsanız sevinirim ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam aslında çok kolay. Üstte verdiğim kaynaktan çevireyim kısaca.

[QUOTE=Durotan](Adımları doğru dikkat etmelisiniz ben de kendi kullandığım kaynaktan çevirdim bu yazıyı, aksi takdirde sorunlarla karşılaşırsınız, mesuliyet kabul etmem).[/QUOTE]

Adım 1: Panelinize girerek subdomaininizi oluşturun (eğer daha önce oluşturmadıysanız).

Adım 2: Eğer sitenizde daha önce yüklediğiniz dosyalar varsa onları subdomaininize taşıyın.

(burada veritabanınızın yedeğini alın her ihtimale karşı)

Adım 3: Veritabanınıza giriş yapın, wp_options tablosuna girin ve şu iki satırı bulun:

upload_path ve upload_url_path

Bu iki satırdan upload_path'in karşısındaki option_value kısmına subdomainizin dizin adresini yazın. Dizin adresini öğrenmek için boş bir index.php oluşturup içine aşağıdaki kodu yazın ve subdomainize atın. Ardından subdomaine girdiğinizde karşınıza dizin adresi çıkacaktır. Kod:

upload_url_path satırının karşısındaki option_value kısmına ise direkt subdomaini yazın. Mesela http://abc.wmaraci.com gibi.

Bu adımı yaptığınızda sitenizin Ayarlar > Ortam kısmına girdiğinizde, veritabanına eklediğimiz adresleri direkt bu sayfadan girmemizi sağlayacak 2 alan açılacak. Bakınız kendi sitemden anlık görüntü: http://i.hizliresim.com/1Nnarj.png

Adım 4: Bu adım yine daha önce sitesine resim yüklemiş olanlar içindir. Daha önce resim yüklenmediyse bu adım sizi ilgilendirmiyor.

Veritabanınıza girerek bu sorguyu çalıştırın. Bu adımdaki yerleri doğru girmelisiniz yoksa sorunlarla karşılaşırsınız.

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content,'eski resim yükleme dizini adresi','yeni resim yükleme adresi')

Bu kodun işlevi: Sitenizdeki yazılarda bulunan tüm resimlerin eski dizin adreslerini yeni dizinle değiştirir.

Eski resim dizini: http://www.siteniz.com/wp-content/uploads
Yeni resim dizini: http://subdomainadı.siteniz.com

Adım 5: Eğer eski dosyaları yeni subdomaine taşıdıysanız eski dizindekileri temizleyebilirsiniz.

Adım 6: Son olarak subdomaindeki yıllık ve aylık klasörlere (eğer WordPress'inizde "Yüklemelerimi aylık -ve yıllık- bazda klasörlerde tut." seçeneği işaretliyse tabi) gerekli dosya izinlerini verin aksi takdirde yüklenen resimler 403 hatası veriyor (ben yaşadım siz yaşamayabilirsiniz tabi belli olmaz).

Hepsi bu kadar.

hasanayt

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam çok teşekkür ediyorum, bunu yapacağım ek olarak bunun mybb altyapılı sistemlerde yapmamız mümkün mü ?

• Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
MyBB bilgim hiç yok hocam. Altyapısını bilmiyorum o yüzden bu konuda herhangi bir yorum yapamam. hasanayt
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al