wmaraci reklam

Dünyanın en hızlı ve en hafif teması

4 Mesajlar 736 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, bu konu hakkinda farklı açılardan birkaç konu daha almıştım. Gerekli ilgi ve tatmin edici cevaplar gelmedi maalesef.

Kısaca, dünyanın en hafif, en hızlı, en optimize ve güvenlikli teması veya framework u hangisiyse onu kurup üzerine stil yazmak ve eklentilerle (minimum) şekilde desteklemek. Olabilecek en performanslı siteyi oluşturmak istiyorum.

Temel ve orta seviye arası bilgim var şükür tema yapımında. En azından araştırınca anlayacak kadar altyapıya sahibim. Ama bu işte profesyonel olacak kadar vaktim ve imkanım yok maalesef. Bunları göz önünde bulundurmak gerekiyor.

En optimize ve hafif tema mı seçmeli yoksa framework mu seçmeli? İkisinde de stil dosyası yazılacak. Ekstra özellikler eklentilerle karşılanır.

Frameworklar üzerinde en meşhur ve hızlı 2 tanesini örnek vericem. Studiopress in Genesis frameworku var meşhur, çerçeveler hakkında çok bilgim yok ama uzun yıllardır duyuyorum.

İkincisi ve hayran olduğum diythemes in focus frameworku (önceden thesis frameworku vardı focusa geçmişler). Açık ara genesisten daha hızlı ve optimize edilmiş durumda. Hız testlerinde de genesisi ikiye katlıyor. Ama İngilizce karşılaştırma sitelerinde herkes genesisi öve öve bitirememiş, taraflı reklam yazıları diye düşünüyorum.

Focus frameworku beni fena halde etkiledi. Yapımcısının yazısını okudum ve hemen hemen benim kadar titiz performans ve optimizasyon konusunda. 33 kb ı bile kafaya takmış aynı şekilde ☺️ fakat dehşet pahalı, yıllık 100 dolar civarında, ekstralarla ikiye katlanır tabi. Ücretsiz bir (demo için) indirme de bulamadım. Localhostta test edecektim ☺️ çünkü bir çok temayı harika görünmesine rağmen n*ll indirip kodlara baktığımda, testler yaptığımda benim için çok fena sorunlu olduklarını görmüştüm. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Bu konularda tecrübeli üyelerimizin Görüş ve tavsiyelerini bekliyorum
Selametle

wmaraci
reklam

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Basit bir blog veya kurumsal tema için en iyi, hızlı ve sade framework underscores tir.

Ama daha gelişmiş projeler yapacağım, mvc, blade template vs kullanacağım dersen en iyisi sage dir. Alternatifleri de vardır tabi. timber, wpmerge gibi. Ama sage daha geniş bir kitleye sahip. Biraz profesyonellik ister.

Diğerleri, generatepress, studiopress vs hikayedir. Tek artıları reklamdır. Kalitenin reklama ihtiyacı yoktur :) ayrıca github puanları da en iyiyi açıkça gösteriyor.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
wpuzman hocam bunu iş/meslek olarak yapmıyorum. Öyle çok uzun vakit ayıramam da. Bu konuda profesyonel de değilim bunun için çabalamıyorum da. Yani söylediğiniz frameworkları biliyorum onlar en temelleri yani sıfırdan oluşturmak için üretilmiş profesyonellere hitap eden çerçeveler. Zaten böyle bir bilgi birikimim olsa ticaretini yapar gelir elde ederdim. Düşünmüyorum. Sadece kullandığım websitesinde olabilecek en mükemmel ve tasarruflu (ücretsiz) çözümü arıyorum. Yapabilceklerim sınırında düşünmeye gayret ediyorum.

Aslında çok uğraşmak da istemiyorum tema gelistirmek, optimize etmek için, ayrıntılara çok takılıp kararsızlığımla oyalanıp duruyorum. Sade, hızlı, optimize edilmiş kaliteli bir tema lazım. Üzerine sadece style.css dosyası eklemeyi planlıyorum. Bu kadarcık.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Sade bir one page tema yapın. Dilediğiniz keywordleri niche terimleri barındırın, Aşırı görselden uzak durun. Tüm görsellere mutlaka Alt açıklamaları ve etiketleri kullanın, google search console ve bunun gibi diğer arama motorlarının da console larına ekleyin. Sert olmayan bir Robots.txt kullanın. İyi bir domain ve konu bulmayı unutmayın...

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al