freelance iş ilanları

En İyi Cache Eklentisi Hangisi?

14 Mesajlar 1.678 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Benim tercihim WpRocket'ten yana genellikle. Ücretli sürümünde gayet güzel hızlar elde ettim.

Cloudflare + Litespeed güzel sonuçlar verebiliyor ama bence Cloudflare + WpRocket daha sağlıklı çalışıyor. Ikisi arasında bariz bir fark yok. İkiside başarılı fakat server litespeed desteklemiyor ise WpRocket kesin tercihim olur.

Cloudflare olmadan da iki eklentide de güzel sonuçlar elde edilebiliyor bence. Hatta cache'a vereceğiniz önemi temada sadeliğe vermeniz daha doğru olabilir diye düşünüyorum.

wmaraci
reklam

Erhanyavuz91 Erhanyavuz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)
Faydalı konu olmuş:) Takip ediyorum.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Çoğunu defalarca denemiştim zamanında. Yıllar içerisinde çok değişmiş ve gelişmiş olabilirler bilmiyorum ama litespeed en iyi sonucu vermişti her defasında. Sonraları test yapmayı bıraktım direkt litespeed kullanıyorum başka eklentilerde aklım kalmıyor.

Tabi her eklentinin kendine ozgu güzel yanları var. Hangisiydi hatırlamıyorum birinde redis vb olmadan dahili veritabanı önbelleği özelliği vardı. Çok hoşuma gitmişti keşke litespeed e de ekleseler. (Paylaşımlı hosting adına konuşuyorum)

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Mfa Bahsettiğiniz eklenti W3 Total cache eklentisi. En detaylı ayarlamaları içinde barındıran ve en çok uğraştıran eklenti odur. :)

LiteSpeed'de pek bir fark yok zaten o da WP-REST API'ye kadar her şeyi önbelleğe alıyor. Advanced menüsünde ise Object cache kısmına girerek Redis/Memcached aktif edebilirsiniz. (Tabi sunucunuzda bu modüllerin kurulu olması gerekiyor, paylaşımlı hostinglerin çoğunda mevcut değil bu modüller.)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al