wmaraci reklam

Etiket kullanmalı mı, kullanmamalı mı?

22 Mesajlar 2.386 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Herkese Selam,

Sitelerde büyük çoğunluk etiket kullanımına özen gösteriyor. Bir yazıya ortalama 3-5 etiket giriliyor. Her yazıda mutlaka etiket bulunuyor

Fakat son zamanlarda karşılaştığım sitelerde etiket kullanımının olmadığını görüyorum. Sizce sitelerdeki etiket SEO'ya veya sitenin kullanımı açısından herhangi bir zararı var mı? Web sitelerde etiket devri bitiyor mu?

En önemlisi aramızda sitesinde etiket kullanmayan var mı? Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."
wmaraci
reklam

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Etiketleri kullanıyorum, her yazıya ortalama olarak 3 adet etiket giriyorum ancak etiketleri noindex olarak ayarladım.

Herhangi bir kayıp falan da görmedim şimdiye kadar, hiçbir sitemde etiketleri indexletmiyorum.
Gerilim hozcelik

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Mertcan Bir yandan da öğrenmek istediğim buydu aslında, etiketleri indexletmemek.

Yeni başlayacağım projede bunu kesinlikle göz önünde bulunduracağım. Teşekkür ederim.
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
hiç etiket kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum. yazılar kendiliğinden index alıyor ve bazıları ilk sayfaya çıkıyor. konunun uzmanı değilim. etiketle uğraşmıyorum ama diğer seo tekniklerine özen gösteriyorum.
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Muratcam Muratcam mtcyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)
Etiket devri bitti fakat az da olsa bi index alıyor etiket yerine kullanacığınız etiketleri yazı içerisine yedirmelisiniz

Muratcamoglu.com

Yakut Yakut WM Aracı Bronz Üye
  • Üyelik 25.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Blog Yayıncılığ
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 114 / 137
  • Ticaret 11, (%91)
Etiket kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim, çünkü imzamdaki site Hikaye oku alan adında seo çalışmasını yapıyorum ancak makalelerde Masal oku etiketini de kullanıyorum ve buna benzer 5-7 etiket daha giriyorum. Ve kullandığım tüm etiketlerde Googlede site:hikayeoku. net diye yazdığımda çıkmaktadır peki bunun faydası ne mi ? Bunun faydası ilerde hikaye oku kelimesinde istediğim sıraya geldiğimde masal oku, masal vs benzer etiketlere ayretten seo yaptığımda inanılmaz bir faydası olacaktır şimdiden o kelimeler güçleniyor. Ancak etiketler neden index almıyor etiketleri google görmüyor gibi sorular aşırı mevcut bunun sebebi de sorun etiketlerde değil makalede, etiketleri doğru kullanmak çok önemli. Her kese tavsiyem etiket kullanmanız.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
ben yeni projemde en fazla iki etiket giriyorum. konudaki ana kelime neyse ona etiket giriyorum. mesela tubitak haberi yapacaksam sadece tubitak etiketi giriyorum. tubitakla ilgili başka yazı eklediğimde de yine tubitak giriyorum. amacım tek etikete tıklanınca çok konu çıkarmak

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Etiket kullanmıyorum ve zararını da görmedim.

Ancak etiket kullanımında dikkat edilmesi gereken, etiketlerin ziyaretçileri yanlış yere yönlendirmemesidir.

Örnek olarak; kırmızı gömlek var diyelim. Ziyaretçi bu kelime nedeni ile sitenize geldiğinde kırmızı gömlek görmez ise hemen çıkma oranı artacaktır. Google bu tip şeyleri çok iyi algılıyor.

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Etiket kullanımı trafiği artırma konusunda ciddi bir konudur. Değişen tüm algoritmalar da ben etiket kullanımının faydasını gördüm. Ama kullanılmamasının da bir zararı yoktur. Şu anki güncelleme de , makaleden çok etiketleri indexliyor google , zararlı mı olur yoksa faydalı mı tartışılır.

hsntngr hsntngr Kontör at Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 1155
  • Beğeniler 99 / 327
  • Ticaret 3, (%100)
Etiket önemli hocam. Eğer yuzo gibi hangi yazıda önerilen içerikler olarak, hangi içeriklerin görüneceğini manuel olarak belirleyebileceğiniz bir eklenti kullanmıyorsanız, bu işi etiketleri kullanarak yaparsınız.

Mesela sinema kategorisiniz var ve buraya her eklediğiniz sinema içerikleri giriyorsunuz diyelim. Kullanıcı geldi, avengers haberinizi okudu, aşağıda baktı mr. robot haberi var, ilgisini çekmedi ve çıktı.

Ancak etiketleri kullanmış olsaydınız, avengers, marvel vs gibi etiketler olsaydı bu yazıda, aşağıda "avengersin yeni kaptanıyla tanışın : captain marvel!" diye bir haber çıksaydı muhtemelen kullanıcı o haberi okumak isteyecekti.. ancak etiket kullanmadığınız için o kullanıcıyı kaçıraktınız.

O kullanıcı sitenizde daha az gezinecek, ona daha az reklam gösterecektiniz ve daha az kazanacaktınız... Bu yüzden daha fazla reklam gösterimi, daha düşük bir bounce rate ve daha yüksek bir oturum süresi için etiket kullanımı önemli..

Ancak sitenizde etiket kullanmanın şöyle bir sonucu da var. Bazı webmasterlar u etiketleri aynı bir haber başlığı gibi kullanıyorlar. Mesela dediğimiz captain marvel içeriğini ele alalım. Bazı webmasterlar etikete, avengers inifinity war part 2 ne zaman çıkacak vs yazıyor ve etiketlerini indexlettiriyor. böyle hit almaya da çalışıyor, ancak genelde etiketlerin bir çoğu hit almaz, sitenizde hiç hit almayan yüzbinlerce index olur ki bu seo açısından hiç olumlu değildir. Etiketlerinizi açın, yönlendirme amaçlı kullanın, indexlerini kapatın. Yararını zamanla görürsünüz.
hozcelik MuhammedAVCI

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al