freelance iş ilanları

Fast blog tema türkçe karakter sorunu

2 Mesajlar 1.397 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

aslaaslademe aslaaslademe WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek e-ticaret
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba Arkadaşlar halen çözemediğim ustalardan yardım istediğim bir sorunum var. Fast blog temasını ben bu işlerden pek anlamadığım için birisi kurmuştu bana zamanında. Öyle kendi halinde bir blog kurmak istedim. www.bbkblog.com

Şimdi bu tema'da Konu Başlığı ve Kategori açarken , türkçe karakterleri gösteremiyorum , bunun dışında hiçbir sorun yok.Cufon denilen sistem ile yapılmış olduğu söyleniyor.

Themes/js/fonts diye bir klasörüm var ve içinde 8-9 adet font vardı.Bunları yedekleyip sildim , ve bu şekilde sorun geçici olarak çözülüyor.Lakin bu sildiğim fontların yerine cufon'da gidip oluşturduğum herhangi bir fontu yüklesem de sistem görmüyor.

O yedeklemiş olduğum 9 fontu tek tek geri dönüyorum ve sadece içlerinden bir font kendini çalıştırıyor , geriye kalan 8 fontu yüklesem de görmüyor. Bu fontun adı da "myriad_pro.medium.font.js" bu fontu geri döndüğüm zaman da türkçe desteği olmuyor.

Herhangi bir fontu bu fontun ismini verip , kopyalasam bile yine sistem görmüyor.

Ne yapmalı ne etmeli? Arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ek Olarak: arkadaşlar yardım edecek kimse yok mu :(

wmaraci
reklam

yusufsa yusufsa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek bilgisayar teknisyeni
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba,
tema seçeneklerinden, Typography seçeneğine gelin ve fontları aşağıdaki resimdeki gibi yapın. medium font bileşenlerinde türkçe karakter yok. Myriad Pro (all glyphs) olarak ayarlayın Myriad olan yerleri. Sorununuz düzelecektir.

örnek: hxxp://img268.imageshack.us/img268/379/fastblog.jpg

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al