wmaraci reklam

Fast External Link – WordPress Dış link eklentisi

6 Mesajlar 942 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

Hepinize merhaba dostlar,

Uzun yani epey uzun bir süre bloguma yazı yazamadım. Bu süreçte bir çok şey oldu. Müsait oldukça umarım tümünden bahsedeceğim. Boşta kaldığım zaman dilimlerinde ufak, fakat etkili yani bir amaca hizmet eden WordPress eklentileri geliştirdim. WordPress.org onaylı eklentilerim sonrası ücretsiz paylaşacağım ilk eklentimin adı: Fast External Link yani kısa ismi ile: FEL

Bu eklenti tam olarak ne işe yarıyor ?
Web sitelerimizde bulunan makalelerimizde hemen hemen hepsinde dış link, kaynak link bağlantısı ekliyoruz. Peki web sitemizden çıkış yapan ziyaretçiye bu durumu izah edip bilgilendiriyor muyuz ? Yani ziyaretçiye; Şu andan itibaren web sayfamızı terkediyorsunuz. 15 saniye sonra sizi dış bağlantıya göndereceğiz gibi bir ibaremiz olsa ziyaretçi ona verilen bilgi nedeni ile belki sitede kalmak isteyebilir ..

Ya da bu dış link bağlantılarımızı tek sayfadan yönlendirebilsek ve o sayfa da reklamlar olsa ? Evet evet, Google adsense reklamları gibi 🙂 Ya da web sayfanızın içerisinde çalıştırdığınız tüm kodları bu özel sayfanıza ekleyebilirsiniz.

Peki nasıl çalışıyor ?
Çok basit, inanılmaz basit bir şekilde yazdım. Bu eklentiye kısa kod yazdım. Kod parçamızı hemen paylaşıyorum.

Fast External Link – WordPress Dış link eklentisi - Shortcode ( Kısa Kod )

[FEL url="https://www.gokhankara.net" text="Link için buraya tıklayın" class="button_gokhan" type="default" format="cryptic" time="15"]

Yazılarımız içerisinde dış link bağlantısı vermek istediğimiz zaman bu kısa kodumuzu yazıp yayınlıyoruz. Fakat öncesinde eklentimizin ayarlar sayfasında yapmamız gereken basit işlemler var. Bu işlemler sırasıyla ;

1. Redirect, ya da yönlendirme sayfamızı oluşturup içerik kısmına aşağıda bulunan kısa kodu yazıp yayınlayalım. ( Reklam kodlarımızı ya da benzeri metinleri bu sayfaya ekleyin )

Yönlendirme yapacağımız sayfa için gereken Shortcode ( Kısa kod )
[FELPage]

2. Eklenti ayarlar sayfamızda bulunan 2. aşamada oluşturduğumuz bu köprü sayfasını seçip ” Ayarları Güncelle ” butonuna tıklayalım.
3. Seçtiğimiz köprü sayfasının doğru olduğunu kontrol edelim.
4. Hepsi bu kadar! Eklentiniz kuruldu ve ayarları problemsiz tamamladıysanız artık sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kullanmamız gereken kısa kodun içeriği nedir ?
url: Dış linki http:// ya da https:// olarak belirtin.
text: Link bağlantısında görünmesini istediğiniz metini yazın.
class: Link bağlantısına özel olarak class atayabilirsiniz.
type: default yazarsanız aynı pencerede blank yazarsanız köprü sayfanıza yeni pencere açarak erişebilir.
format: Ziyaretçinin sitenize uğrayıp linke erişmesi için linki şifreleyebilirsiniz. Kullanmak için cryptic yazmanız yeterlidir.
Bu sayede linkiniz şifrelenir ve erişim linki için ziyaretçi daima sitenize uğramak zorunda kalır. Boş bırakmanız durumunda linki doğrudan görebilirler.
Örneğin şu an bulunduğunuz sayfanın şifrelenmiş WW14dlp5NW5iMnRvWVc1cllYSmhMbTVsZEM5M2NDMWhaRzFwYmk5aFpHMXBiaTV3YUhBL2NHRm5aVDFHUlV4VFpYUjBhVzVuY3c9PQ== bu kod olur.
Köprü sayfanızda bu şifreli kod çözülür ve belirlenen saniye sonra otomatik olarak yönlendirilir.

time: Link bağlantısına verilen süreyi belirleyebilirsiniz. Ziyaretçi belirttiğiniz saniye boyunca sitenizde kalır. Süre tamamlandığında otomatik olarak dış linke yönlendirilir.

Tüm işlemleri anlatan minik tanıtım gif görselini de ekliyorum. Hem kısa kod olarak yazabilirsiniz, hem de editörde eklediğim butona tıklayarak paylaşmak istediğiniz dış linki seçip işlemi daha da pratikleştirebilirsiniz.

Eklentiyi test etmek ve güvenli bağlantı olarak indirmek için web sitemi ziyaret edebilirsiniz.

https://blog.gokhankara.net/fast-external-link-wordpress-dis-link-eklentisi/

Takipte kalın
Yaklaşık 1 hafta sonra 21 günlük bedelli askerlik dönemim başlıyor 🙂 Geldiğimde diğer yazdığım harika eklentileri paylaşmak için sabırsızlandığımı belirtmek isterim. Eklentiyi daha fazla insanın kullanabilmesi için blogunuzda bu sayfamı kaynak göstererek lütfen paylaşıp destek olun.

Yorumlarınızı da bekliyorum, sağlıkla kalın.
Bol pixelli günler dilerim!
iguanabey turion

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial
wmaraci
reklam

iguanabey iguanabey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yok
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 9, (%100)
Çok güzel bir eklenti olmuş hocam bloğumda kullanmaya başladım ancak bu bağlantıyı bir buton yada ekleyeceğimiz bir resimle paylaşma imkanımız var mı acaba. Sadece yazıyla pek dikkat çekmiyor
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

iguanabey adlı üyeden alıntı

Çok güzel bir eklenti olmuş hocam bloğumda kullanmaya başladım ancak bu bağlantıyı bir buton yada ekleyeceğimiz bir resimle paylaşma imkanımız var mı acaba. Sadece yazıyla pek dikkat çekmiyor

Güzel yorumunuzdan ötürü teşekkür ederim, bir format olarak PM gönderdim.

Sanırım diğer arkadaşların dikkatini çekmedi ya da indirip kullanan çok kişi olmasına rağmen bir teşekkür mesajını çok görenler var :)
iguanabey

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

Turkesh Turkesh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Burdur
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 307
  • Beğeniler 42 / 68
  • Ticaret 2, (%100)
Çok güzel bir eklenti olmuş hocam elinize sağlık.
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
yeni sayfaya geçmese, bir popup penceresiyle bilgilendirme yapılsa nasıl olur?
GokhanKara

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

Turkesh adlı üyeden alıntı

Çok güzel bir eklenti olmuş hocam elinize sağlık.

Teşekkür ederim, umarım verimli bir kullanım olur.

ŞafakÇALIŞKAN adlı üyeden alıntı

yeni sayfaya geçmese, bir popup penceresiyle bilgilendirme yapılsa nasıl olur?

Bu söylediğiniz çok başka bir şey :) Bu eklentinin amacı ziyaretçinin sitenizden son çıkışı öncesi, reklam gösterme ve bilgilendirme işlemidir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al