wmaraci reklam

Fotoğrafı Silmeden Dosya Adını Değiştirmek

3 Mesajlar 507 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba, henüz yapım aşamasında olan bir Wordpress blogum var. Her şey hazır olmadan da yayına koymak istemiyorum. Daha önceleri Google Images ile bir hayli trafik aldım. Bu da fotoğrafların dosya adlarında etiket kullanmamdan dolayıdır. Örn. paypal-alternatifi-web-siteleri.jpg şeklinde.

Benim sorum şu, yaptığım blogda epey bir ilerleme kaydettim ancak geriye dönük düzenlemeler yapmak istiyorum. Yüklediğim fotoğrafların dosya adlarını yeniden yükleme yapmadan nasıl değiştirebilirim? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Tüm fotoğrafların alt etiketlerini ve açıklama kısımlarını da açıklayıcı yazıları girdim. Bu yüzden hepsini silip tekrardan yüklemek istemiyorum.

✂------------------------
wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Dosya adı değişirse fotoğrafın silinmemesi için herhangi bir sebep kalmamaktadır.

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Wordpress bildiğim kadarıyla kalıcı bağlantı olarak bunları birbirine köprülüyor. Mesela ortam sekmesine tıkladığımda ayarlarında herhangi bir fotoğrafın özniteliklerini değiştirebiliyorum. Hatta kalıcı bağlantıyı da değiştirdim ama henüz yeni değiştirdiğim için etkilerini tam olarak bilmiyorum. Belki bu sorunla daha önce karşılaşmış olanlar olabileceği için soruyorum. Yoksa html sayfa tasarımı değil ki bu dosya adı değiştiğinde bağlantı kalksın.

✂------------------------
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al