wmaraci reklam

H2 etiketini yazı içinde nasıl gizlerim?

6 Mesajlar 649 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kdrucr kdrucr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle herkese günaydın. Benim bir sorunum var. Kullandığım tema bir soru cevap tarzı lisanslı bir wp teması. Soruları girerken başlık ve metin içeriği oluşuyor. Başlık H1 etiketiyle görünürken metin içinde H2 etiketi oluşmuyor. Bunu manuel olarak yapabilirim ancak başlıktaki H1 in tekrarı olup yazı içinde baya belirgin duruyor. css'den oynayıp yazı fontunu düşür diyebilirsiniz ama benim yapmak istediğim tam olarak şöyle; h2 etiketini H1'e göre otomatik giren bir eklenti veya gizleyen bir eklenti var mı? Ben baktım bulamadım bilen veya başka bir önerisi olan varsa çok memnun olurum. İyi günler.

Örnek: http://www.kralodev.com/soru/asya-hun-devletinin-buyuk-hun-devleti-ozellikleri-kisaca-nelerdir

bu yazıyı bir inceleyin ne demek istediğimi anlarsınız.

wmaraci
reklam

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1206
  • Beğeniler 374 / 380
  • Ticaret 16, (%100)

Asya Hun Devleti (Büyük Hun Devleti)

• Türkler tarafından kurulan ilk devlettir.

• Bilinen ilk hükümdarı Teoman‘dır

• Ötüken bölgesinde kurulmuştur.

• Çinlilerle yoğun mücadeleler yaşanmıştır. Bu mücadelenin temelinde İpek Yoluna hakim olma isteği yatmaktadır. Çinliler Türk akınlarından korunmak için Çin Seddi’ni inşa etmişlerdir.

• En parlak dönemini Metehan döneminde yaşamıştır.

• Metehan Türk kavimlerini tek bayrak altında toplayarak siyasi birliği sağlamıştır.

• Kengeş (Kurultay) Meclisi Metehan döneminde kurulmuştur. (Bu meclis kağana danışmanlık yapardı. Diğer bir adı da Toy’dur.)

• Metehan Türk tarihinde ilk düzenli orduyu kurmuştur. Günümüz ordularında kullanılan onluk sistemi oluşturmuştur.

• İpek Yolunu egemenlik altına almıştır.

• Oğuz Kağan Destanı, Asya Hun Devleti’ne ait en önemli sözlü edebiyat eseridir.

• Asya Hun Devleti taht kavgaları ve Çin siyaseti sonucu Kuzey ve Güney olmak üzere ikiye ayrılmıştır.

Not: Asya Hunları ile ilgili ilk bilgiler Çin kaynaklarında yer almaktadır. Bu durumun yaşanmasına Asya Hunları’nın yazıyı kullanmamaları neden olmuştur.

Oranın kodu bu yani listeleme şekilde yapılmış. Bu şekilde yapabilirsin. Ama illa h2 kullanacağım diyorsan li etiketinden sonra kullanabilirsin
kdrucr

kişi bu mesajı beğendi.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)
hocam tam olarak ne yaptıgını biraz daha detaylı anlatabilirsin ( Tam anlayamadım ne istediğinizi ) yardımcı olmaya çalışabilirim sanırım.

Mesela 1 tanesini manuel olarak yapıp link atın, bide normal olan şekli ile link atın vs.
kdrucr

kişi bu mesajı beğendi.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

kdrucr kdrucr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

hocam tam olarak ne yaptıgını biraz daha detaylı anlatabilirsin ( Tam anlayamadım ne istediğinizi ) yardımcı olmaya çalışabilirim sanırım.

Mesela 1 tanesini manuel olarak yapıp link atın, bide normal olan şekli ile link atın vs.

Hocam ilk önce resimlere bir bakın;

Soru yazma ekranı;

Son resim üzerinden açıklamam gerekirse; kırmızı çerçeveli olan H1 etiketine sahip ve sayfanın başlığı bunu soru yazma ekranından giriyorum "Sorunuz" olan yerden. Siyah çerçeveli kısım ise

buradan.

Şimdi Siyah çerçevedeki kısımı H2 yapınca çok bold oluyor ve H1 i tekrar ediyor. Ben H2 etiketim olsun istiyorum (seo açısından önemli) ama bu şekilde değil. Nasıl bir öneriniz olur?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam siyah çerçeveli yerde yazının hangi büyüklükte çıkacağını önceden belirlenmiş sanırım. Yani bu tema içinde soru sor kısmında h1 kullanılması gibi bir kodlama olması lazım onu h2 olarak düzenlerseniz bence sorun kalmaz. Yüksek muhtemel post dosyasındadır bu kodlama.

cagdastakis cagdastakis cagdastakis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 728
  • Beğeniler 60 / 298
  • Ticaret 1, (%100)
textarea'ya girilen uzun bir metni H tagında göstermen seo için önemli evet ama negatif olarak. çok uzun metinleri H tagına yazmamalısın. ayrıca google ın öngördüğü heading hiyerarşisinden de çok çıkma. Ayrıca son güncellemelerde sitende 25 tane h2 tagında yazı varsa google bunları pek h2 olarak iplemiyo düz yazı olarak değerlendiriyo. Başlık hiyerarşisi önemli değil diyenler varsa bundan sonra html dosyalarını aşağıdaki gibi yapsınlar.

## Bütün sitenin içeriği

kdrucr

kişi bu mesajı beğendi.

Konu wordpress ise gerisi teferruattır!
http://wp-nasilyapilir.com/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al