wmaraci reklam

İçerik Çalan Botları Nasıl Engellerim?

35 Mesajlar 8.617 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ozan84 ozan84 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 1 / 13
  • Ticaret 5, (%100)

webnetmaster adlı üyeden alıntı

şu anda en mantıklısı bu gibi geliyor.

yazının tamamın yer aldığı divleri sayfa her açılışında bir değişkene atayarak tanımlanabilir diye düşünüyorum.

Sonuça botlar neden patlıyor? içerik aldığı sayfanın kodlaması yada css düzeni değiştiği için patlıyor.

Örnek

konunun tamamı burada

Botlar bu kısımlar arasından alıyor sen "content1" dediğinde bot bu bölümü bulamayacak.

Ama aynı değişkliği .css dosyası içinde de yapman gerekiyor yoksa sayfa dağılır gider.

Aslında 1 dakikalı olay bu yapılabilir. haftada 1 yapsan zaten bıkarlar uğraşmazlar bi daha

php ve jquery ile dinamik bir yapıda oluşturulabilinir sanırım aynı anda
belli bir süre içinde degişken içerigi üretilip hem css hem html ye atana bilinir

wmaraci
reklam

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

albatroslar adlı üyeden alıntı

Bahsettiğiniz sitelerde durum normal gibi görünebilir. Flah site, film, dizi gibi olaylarda durum tamamen farklı. Bu tür unsurları baştan yapıp, yenisini çekme gibi bir seçeneğiniz bulunmuyor.

Benim içerikten kastım. Makaleler ile google gözünde değer kazanmaya çalışan bir sitenin içeriğinin çalınması ve google gözünde hırsız konumuna düşürülmesi. Hiç kimse böyle bir şeyi savunamaz, emek hırsızlığından başka bir şey değil bu durum..

Bot yazmaktan anlıyorsanız; bu işin püf noktası nedir? illa ki bir çözüm yolu vardır. Nasıl yapılır fikrinizi bekliyorum...

Eminim windowsun kopyasını kullanıyorsun, websitelerinde , bilgisayarındaki kullandığın programlardada lisanssız kullanıyorsun . Sonra emekten bahsetmen ilginç doğrusu . Bence samimi isek her konuda bu samimiyeti göstermeliyiz .

Ek Olarak:

Sen ego dersin ben yıllarca emek verdiğim konuda konuşuyorum derim .

Ek Olarak:

webnetmaster adlı üyeden alıntı

şu anda en mantıklısı bu gibi geliyor.

yazının tamamın yer aldığı divleri sayfa her açılışında bir değişkene atayarak tanımlanabilir diye düşünüyorum.

Sonuça botlar neden patlıyor? içerik aldığı sayfanın kodlaması yada css düzeni değiştiği için patlıyor.

Örnek

konunun tamamı burada

Botlar bu kısımlar arasından alıyor sen "content1" dediğinde bot bu bölümü bulamayacak.

Ama aynı değişkliği .css dosyası içinde de yapman gerekiyor yoksa sayfa dağılır gider.

Aslında 1 dakikalı olay bu yapılabilir. haftada 1 yapsan zaten bıkarlar uğraşmazlar bi daha

Buda çözüm değil malesef . Direkizle.net in teması aynen bu şekildeydi,şu an nasıl bilmiyorum ama direkizle botum gayet güzel çalışıyordu . Kısaca çözümü yok . Aslında var ama onuda yaparmısınız bilemem . Sitelerinizi flash yapın . Ama flash dosyalarıda decode edilebiliyor.

Ek Olarak:

ozan84 adlı üyeden alıntı

php ve jquery ile dinamik bir yapıda oluşturulabilinir sanırım aynı anda
belli bir süre içinde degişken içerigi üretilip hem css hem html ye atana bilinir

Bu iyi bir mantık fakat arama motorları ne olacak ? . Googlede index sayınız 10 sayfayı geçmeyecek . Pire için yorgan yakmaktır bu .

albatroslar albatroslar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Öğretmeni
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 7 / 11
  • Ticaret 42, (%100)

lhteam adlı üyeden alıntı

Eminim windowsun kopyasını kullanıyorsun, websitelerinde , bilgisayarındaki kullandığın programlardada lisanssız kullanıyorsun . Sonra emekten bahsetmen ilginç doğrusu . Bence samimi isek her konuda bu samimiyeti göstermeliyiz .

Bilmediğin konuda sen sen ol yorum yapma! Sonra mahcup olursun. Kullandığım işletim sistemi ve programların büyük bir kısmı lisanslı o yüzden bu tahminin doğru çıkmadı. Ayrıca; alanında madem ki; başarılısın benim kanaatimce; insanlara yardımcı olmadıktan sonra bilgilerin beş para etmez.

İnsanların birbirine bilgi aktardığı bir konu altına da şöyle uçarım, böyle kaçarım demek herhalde mantıksızlıktan başka bir şey değildir.

İyi akşamlar dilerim...

lhteam lhteam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 8 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

albatroslar adlı üyeden alıntı

Bilmediğin konuda sen sen ol yorum yapma! Sonra mahcup olursun. Kullandığım işletim sistemi ve programların büyük bir kısmı lisanslı o yüzden bu tahminin doğru çıkmadı. Ayrıca; alanında madem ki; başarılısın benim kanaatimce; insanlara yardımcı olmadıktan sonra bilgilerin beş para etmez.

İnsanların birbirine bilgi aktardığı bir konu altına da şöyle uçarım, böyle kaçarım demek herhalde mantıksızlıktan başka bir şey değildir.

İyi akşamlar dilerim...

Yukarda yazdıklarımı okursan hepsinde bilgi aktardığımı görürsün . Ben çözümü olmadığını söylüyorum . Bunun sebeplerinide açıkladım . Eğer çözümü var diyorsan buyur söyle .

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)

lhteam adlı üyeden alıntı

........

Buda çözüm değil malesef . Direkizle.net in teması aynen bu şekildeydi,şu an nasıl bilmiyorum ama direkizle botum gayet güzel çalışıyordu . Kısaca çözümü yok . Aslında var ama onuda yaparmısınız bilemem . Sitelerinizi flash yapın . Ama flash dosyalarıda decode edilebiliyor.

........

Flash dosyaları nasıl decode edilebiliyor? Merak ettiğim için soruyorum.

.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al