wmaraci reklam

İframe Virüsü Tam olarak Temizleme

15 Mesajlar 10.296 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

byleo byleo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

PSiKoMaNYaH adlı üyeden alıntı

Aynı konu banada bela oldu.. Bilmem kaç hafta oldu virüsü temizliyorum nerden giriyor anlamış değilim şuan görünürde dosyaları taratıyorum hiç bir şey bulmuyor.. Ama az önce siteye girişte chromede bu site zararlıdır uyarısı verdi. Napcam bilmiyorum ftpyi komple temizleyip sql yedeği ile baştan kuracağım sanırım. Bu virüs 2dir başıma bela sağolsun :)

çok geçmiş olsun ustadım. öncelikle ftp şifreni değiştirip .js dosyalarıda dahil olmak üzere hesaplarındaki kodlara iyi bak derim .html ve .php sayfalarının haricinde .js dosyalarınada bulaşıyor.

sunucu sahibi sen değilsen reseller yada vps kullanıyorsan hizmet aldığın firmayı durumdan haberdar et cmod ların cpanel ve ftp den değişimini kapatsın. ben anca bu şekilde bir dur diyebildim. halen sunucuda ftpchk3.php veya başka bir dosya varmı ara sıra taratarak bakıyorum. halen daha bulabilmiş değilim. yukarıdaki perl i de ne yazık ki cesaret edip deneyemiyorum. bu açtığım konuda da henüz bununla ilgili olarak bir cevap gelmedi ne yazıkki.

wmaraci
reklam

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

byleo adlı üyeden alıntı

çok geçmiş olsun ustadım. öncelikle ftp şifreni değiştirip .js dosyalarıda dahil olmak üzere hesaplarındaki kodlara iyi bak derim .html ve .php sayfalarının haricinde .js dosyalarınada bulaşıyor.

sunucu sahibi sen değilsen reseller yada vps kullanıyorsan hizmet aldığın firmayı durumdan haberdar et cmod ların cpanel ve ftp den değişimini kapatsın. ben anca bu şekilde bir dur diyebildim. halen sunucuda ftpchk3.php veya başka bir dosya varmı ara sıra taratarak bakıyorum. halen daha bulabilmiş değilim. yukarıdaki perl i de ne yazık ki cesaret edip deneyemiyorum. bu açtığım konuda da henüz bununla ilgili olarak bir cevap gelmedi ne yazıkki.

Benim sıkıntım temadandı. Çünkü ikinci kez aynı dosyadan bulaştı virüs. Temamı satın aldığımda versiyonu 1.0.2ydi geçen gün baktım yapımcı 1.2yi yayınlamış ve açığın kapatılmış olabileceğini düşünerek ftpyi.komple sildim ve dosyaları tekrar attım. Şuanlık sıkıntı yok umarımda uğramaz daha :)

ylcn53 ylcn53 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Tasarım, Flash Animasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu başka yere açmışım,
http://wmaraci.com/forum/wordpress-sorunlari/sitedeki-iframei-nasil-temizlerim-132766.html
Pardon,

Arkadaşlar Merhaba,
Wordpress siteye ilk girdiğimde hiç bir bağlantıya tıklanmadığını bugün farkettim, bir kaç tarayıcıda denememe rağmen ilk açılışta tıklama yok sayfa yenilendiğinde tıklanma var. Aklıma css ve İframe ile bir şey yapılma ihtimali geldi.
Safari ile siteyi açtığımda İframe bak butonu ile :

HTML Kodu:

yukarıdaki koda ulaştım.

Görüldüğü gibi canı sıkılan bi arkadaş siteye İframe atmış, bunu nasıl temizlerim?

Dosyaları taradım fakat henüz kod bulamadım.
Yardımınızı rica ediyorum, kolaylıklar.

khazadum khazadum Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek SEO Executive & SEO Analyst
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 463
  • Beğeniler 34 / 84
  • Ticaret 3, (%100)
En iyisi hesabı silip yeniden açmak terminate account şeklinde, dosyaları tarayarak ve içerisinde mevcut olan iframe ve benzeri vget ile çekilen verileri silmek ile sonuçlansa sanıyorum ki.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Benim başıma daha gelmedi ama belli bir ücrete ftp'ye kurabileceğin virüs tarama ve temizleme programları var. İframeleri falan yakalar en azından. Yazılımın kalitesine göre ücretler değişiyor.

iframeler genelde çok fazla tema değiştiren ve çok fazla eklenti ekleyen kişilerin başına musallat oluyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al