wmaraci reklam

İlginç ERR_CONNECTION_RESET Hatası

17 Mesajlar 1.710 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
CDN 'nin bu duruma pek bir katkıda bulunacağını sanmıyorum hocam. Siz bence daha çok site içi optimizasyon konularına yönelin ya da hosting firmanız ile görüşün. Bunun için KeyCDN kullanmak fuzuli masraf olur etkisi de olmaz.
Philosopher

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

simurglab simurglab WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci, FreeLance Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 21 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
sworks Peki CloudFlare kullanmalı mıyım? CDN olarak değil, cloudflare'in bir yan etkisi olur mu? Ayrıca CloudFlare ve DNS işlemlerinin tümünü yaptıktan sonra, wordpress üzerinden herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu?

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Ben de bir araya gireyim izninizle. Gerçi izin almadan yazıyorum ama ne yapalım :)

Site Türkiye lokasyonda barınıyor ise; Cloudflare hız açısından çok olumlu bir katkısı olmayacaktır. Aynı şekilde Cdn hıza olumlu katkı sağlamaz.

sworks arkadaşımızın dediği gibi Cloudflare ve Cdn öncesinde sitenizin optimizasyonuna odaklanmalısınız. Sitenin geç açılmasına neden olan bir çok etken olduğu gibi en önemli etken resimlerin optimize edilmeden yüklenmesidir mesela.

Sunucu alt yapısına göre kullanılacak olan cache eklentisi (burada kullanılan tema da önemlidir) deneme/yanılma yöntemi ile ince ayarlar yapılarak sitenin hızlı açılması sağlanabilir.

Tabii ki iyi bir hosting firması ile çalışıyorsanız bu aşamaları rahat atlatırsınız.
simurglab sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 21 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
yilmaz70 Yanıtınız için teşekkür ederim. Cloudflare için, bir süzgeç görevi gördüğünden dolayı oldukça faydalı olduğunu söyleyenler de olduğu için, kullanmamın fayda sağlayacağını düşündüm açıkçası. Fakat, anlamadığım konu şu; tüm ayarları yaptım, dns vs tamamladım. Cloudflare üzerinden ayarları da hallettim. Wordpress üzerinden Cloudflare eklentisini yüklememe vs gerek var mı? Yoksa herhangi bir şeye gerek kalmadan Cloudflare kendiliğinden hallediyor mu?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

simurglab adlı üyeden alıntı

yilmaz70 Yanıtınız için teşekkür ederim. Cloudflare için, bir süzgeç görevi gördüğünden dolayı oldukça faydalı olduğunu söyleyenler de olduğu için, kullanmamın fayda sağlayacağını düşündüm açıkçası. Fakat, anlamadığım konu şu; tüm ayarları yaptım, dns vs tamamladım. Cloudflare üzerinden ayarları da hallettim. Wordpress üzerinden Cloudflare eklentisini yüklememe vs gerek var mı? Yoksa herhangi bir şeye gerek kalmadan Cloudflare kendiliğinden hallediyor mu?

Eklenti yüklemenize gerek yok.

Ancak bazı cache eklentilerinde Cloudflare için ayar mevcuttur. Onu yapmalısınız.

https://intodns.com/ buradan ns leri kontrol edebilirsiniz. Eğer doğru ise Vpn ile giriş yapın sitenize. Vpn dışında açılmıyor ise dns oturmasını bekleyeceksiniz.

• Üyelik 13.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 21 / 11
  • Ticaret 1, (%100)
yilmaz70 Kullandığım WP Super Cache eklentisinde CDN ayar bölümü var fakat CloudFlare ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Şayet içerisinde API kısmı yok. O yüzden boş bıraktım. Şu an Google PageSpeed Masaüstü puanım 78 fakat mobil konusunda 33 alıyor. Gtmetrix üzerinde ise A(93) puanı var. Site bir tek bana mı yavaş geliyor, anlamadım.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

simurglab adlı üyeden alıntı

yilmaz70 Kullandığım WP Super Cache eklentisinde CDN ayar bölümü var fakat CloudFlare ile ilgili olduğunu sanmıyorum. Şayet içerisinde API kısmı yok. O yüzden boş bıraktım. Şu an Google PageSpeed Masaüstü puanım 78 fakat mobil konusunda 33 alıyor. Gtmetrix üzerinde ise A(93) puanı var. Site bir tek bana mı yavaş geliyor, anlamadım.

Pagespeed puanına takılmayın.

Webpagetest sitesinde İstanbul lokasyon üzerinde açılış hızına bakabilirsiniz.

Ayrıca Cloudflare yeni alınan sitelerde dengesiz sonuçlar alınması muhtemeldir. Dns iyice oturduğu zaman analiz etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al