freelance iş ilanları

İngilizce Site

7 Mesajlar 758 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

tcpilot tcpilot Wordpress Uzman Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** V**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Sitemin girilen ülkeye göre konumsal şekilde açılmasını istiyorum. Yani;
Türkçe / İngilizce olacak şekilde istiyorum. Bunu nasıl ayarlarım? Türkiye dışında giren kişiler direkt ingilizce sayfaya girecek. Ya da öyle olmasa bile top bar a TR / EN şeklinde seçenek ekleyip tercihe göre seçilebilir de olabilir. Ne olursa olsun siteye ingilizce versiyon eklemek istiyorum işte. Nasıl yaparım bunu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Web sitem= Pilotistan.com

NOT: Temayı bayram sonrası değiştiricem. Geoit tema satın alarak kurucam.

🚀 Profesyonel Wordpress Hizmetleri 🚀
wmaraci
reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Subdomain ile yapabilirsiniz. Daha sonra php ile konumu alıp yönlendirme yaparsınız. Biraz zahmetli. Profesyonele yaptırmanızı tavsiye ederim.

tcpilot tcpilot Wordpress Uzman Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** V**
  • Mesajlar 375
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Ek;
https://wpmavi.com/wordpress-eklentileri-plugins/wordpress-coklu-dil.html bu sitede şöyle bir yazı gördüm;

Yani diyelim ki bir içeriğinizin URL yapısı;

siteniz.com/ornek-yazi iken bu bir anda siteniz.com/tr/ornek-yazi halini alıyor.

Eğer hali hazırda Türk dilinde, yani Google Türkiye’de belirli bir sıralamanız var ise, eklentinin URL yapınıza tr uzantısı eklemesi ile tüm URL yapılarınız değişecek ve google sıralamasında yer alan tüm içerikleriniz 404 hatası vermeye başlayacak ve google bu durumdan dolayı sizi cezalandırıp, tüm sitenizi arama sonuçlarından çıkartacaktır.

Bunun aslı astarı nedir, alexa da düşüş yaşar mıyım? Adsense hesabım zarar görür mü?

🚀 Profesyonel Wordpress Hizmetleri 🚀

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

tcpilot adlı üyeden alıntı

Ek;
https://wpmavi.com/wordpress-eklentileri-plugins/wordpress-coklu-dil.html bu sitede şöyle bir yazı gördüm;

siteniz.com/ornek-yazi iken bu bir anda siteniz.com/tr/ornek-yazi halini alıyor.

Bunun aslı astarı nedir, alexa da düşüş yaşar mıyım? Adsense hesabım zarar görür mü?

301 yönlendirmesi yapabilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

tcpilot adlı üyeden alıntı

Ek;

Merhaba hocam. Bende KomanBeğrek hocam sayesinde Polylang eklentisiyle tanıştım. Bu eklentinin en önemli özelliği url yapısını kendimizin belirleyebilmesi.

Hocam bu işlemi SEO kaybetmeden yapmak istiyorsanız Türkçe sitenizin linklerini değiştirmemelisiniz. Yani sadece tarayıcı dili Türkçe olmayan kişileri yabancı linke (Tavsiyem siteadi.com/en/ şeklinde yapmanızdır.) yönlendirmeniz yönündedir.

Son olarak belirtmek isterimki SEO uzmanı değilim. Sadece kendi tecrübelerimi paylaşıyorum. Ben bu şekilde yaptım en ufak sorun yaşamadım. :)
Bipixel tcpilot

kişi bu mesajı beğendi.

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
/en/ yaparsınız subfolder ile hit kaybına uğramazsınız bu şekilde.
ASametYildirim tcpilot

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

dogubaklaci dogubaklaci Kodlarla Anlatma Sanatı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Student
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 250 / 240
  • Ticaret 3, (%67)
multi language site eklentisi ile çok kolay şekilde yapabilirsiniz permalink linki en.x.com x.com/en gibi ayarlamaları isteğinize göre yapmanızı da sağlıyor
Bipixel tcpilot

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al