Merhaba. İnternette bloglara bakarken bazı wordpress sitelerde İngilizce kelimeler olduğunu görmekteyim. Site Türkçe olmasına rağmen içerisinde "Add Comment", "Home" gibi kelimeleri görmek beni rahatsız ediyor. Bu konuda yardım isteyenlere şu şekilde yardım etmek isterim:

1- İngilizce WP temanızın içinde "languages" veya "lang" şeklinde bir klasörün ve çevrilebilecek kelimelerin hazır edildiği .po ve .mo uzantılı dosyaların olması gerekiyor.
2- Size pm olarak göndereceğim mail adresine .po ve .mo dosyaları göndereceksiniz.
3- Ben de sizin mailinize tr_TR.mo ve tr_TR.po dosyalarını göndereceğim.
4- Bu dosyaları FTP aracılığıyla "languages" veya "lang" klasörü içerisine koyacaksınız ve otomatikman kelimeler Türkçeleşecek.

Neden bunu yapıyorum?
Bu yardımı yapmamın temel amacı internette yer alan blogların genel kalitesini artırmak için katkıda bulunmak. İçerik ne kadar iyi olursa olsun yabancı kelimeler siteyi amatör ve özensiz gösteriyor maalesef.

Bir de yaptığım iyiliğe karşılık ,kesin olmamakla beraber, bir adet yazı içi link isteyebilirim. Sitenizde bahsettiğiniz konulara göre bu durum değişiklik gösterebilir. Bu hakkımı saklı tutmak istiyorum.

Görüşmek dileğiyle.