wmaraci reklam

Jnews Teması Yavaşlık Sorunu

9 Mesajlar 1.066 Okunma
wmaraci reklam

javacodec javacodec WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Mühendislik Öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 54 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar jnews teması kullanıyorum. Tema için sadece gerekli eklentileri aktifleştirdim ve LiteSpeed Cache eklentisini kullanıyorum. (Bu eklenti için önerilen ayarları yaptım)
Ama site biraz yavaş hatta bayağı bir yavaş diyebilirim. PageSpeed Insights skoru da Litespeed ayarlarını yaptıktan sonra 40'tan 50'ye yükseldi. Şu an 50.
Güzel hosting kullanıyorum, wordpress arayüzünde de yavaşlık var. Başka ne yapabilirim bir öneriniz var mı?

*Hosting şirketine daha önce hızla alakalı bir ticket açmadım.

Değişim rüzgarları estiğinde aptallar duvar örer, akıllılar ise yel değirmeni yapar.
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
sitenizi gtmetrix.com da analiz edebilir orada kırmızı alanlardaki belirtilen sorunları gidermeye çalışabilirsiniz.
javacodec

kişi bu mesajı beğendi.

orioon orioon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kurgucu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 6 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Site adresinizi PM alabilir miyim? Yardımcı olabilirim.
javacodec

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Jnews yavaş açılan bir tema değildir.

Mutlaka sizden ya da hosting kaynaklı bir durum vardır.
javacodec

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci

• Üyelik 23.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 54 / 38
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

sitenizi gtmetrix.com da analiz edebilir orada kırmızı alanlardaki belirtilen sorunları gidermeye çalışabilirsiniz.

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Jnews yavaş açılan bir tema değildir.

Mutlaka sizden ya da hosting kaynaklı bir durum vardır.

Hocalarım, hosting şirketine ticket açtım, sitemi incelediler ve GZIP sıkıştırmasını aktif ettiler. Pagespeed skoru 61'e çıktı. gtmetrix'te ise zaten PageSpeed Score 96'ydı, Yslow Score da 76'dan 77'ye çıktı. gtmetrix'te CDN kullanımı öneriyor, sizce CDN kullanmalı mıyım? Sitem 1 yıllık fakat içi boş(8 tane makale var) ve şu an hiti de yok. Fakat iyi bir site oluşturmak istiyorum.

Değişim rüzgarları estiğinde aptallar duvar örer, akıllılar ise yel değirmeni yapar.

orioon orioon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kurgucu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 6 / 26
  • Ticaret 3, (%100)

CDN olarak cloudflare'yi öneririm. Ücretsiz, işinizi görecektir. Litespeed ile bağlantısı var hali hazırda.

Onun dışında kullanılmayan CSS ve JS'yi kaldırmanı öneririm. Örneğin ana sayfanda paylaşım butonu kullanmıyorsan, bunun isteğini engellemelisin. Google font kullanıyorsan, sunucuna özel font dosyasını atıp ordan çekmelisin. Jnews buna olanak sağlıyor, sanırım font ayarlarında "custom font" gibi bir kısımdan yapabilirsiniz bunu. Bunlar ve bunun gibi küçük işlemler, sitenin hızını benimki gibi yapar.

Bu arada Jnews kullanmış biri olarak temanın litespeed ile pek uyumlu çalışmadığını düşünüyorum.
javacodec

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Türkiye lokasyonda cdn kullanımı gereksizdir, faydasını görmezsiniz. Ancak çok sayıda görsel mevcut ise cdn kullanmayı düşünebilirsiniz, az faydası oluyor sunucu açısından.

Bir arkadaş Litespeed açısından olumsuz yorum belirtmiş ancak ben öyle olmadığını iyi biliyorum.

Litespeed Web Server mevcut olan (sunucu kapasitesine göre tam alınan lisans) sitelerde Litespeed Cache gayet iyi neticeler verir; bu hemen hemen her tema için geçerlidir.

Gzip aktif ettiler diye belirtmişsiniz, sunucuları direkt Apache üzerinde barınıyor olabilir bu yüzden sunucu alt yapısının ne olduğunu da öğrenin derim.

Sunucu alt yapısına göre kullanılacak olan cache eklentisini belirlemek ve ona göre ayarlarını yapmak her zaman en sağlıklısıdır.
javacodec

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 54 / 38
  • Ticaret 0, (%0)

orioon adlı üyeden alıntı

CDN olarak cloudflare'yi öneririm. Ücretsiz, işinizi görecektir. Litespeed ile bağlantısı var hali hazırda.

Onun dışında kullanılmayan CSS ve JS'yi kaldırmanı öneririm. Örneğin ana sayfanda paylaşım butonu kullanmıyorsan, bunun isteğini engellemelisin. Google font kullanıyorsan, sunucuna özel font dosyasını atıp ordan çekmelisin. Jnews buna olanak sağlıyor, sanırım font ayarlarında "custom font" gibi bir kısımdan yapabilirsiniz bunu. Bunlar ve bunun gibi küçük işlemler, sitenin hızını benimki gibi yapar.

Bu arada Jnews kullanmış biri olarak temanın litespeed ile pek uyumlu çalışmadığını düşünüyorum.

Hocam litespeed yerine ne önerirsiniz sizce? jnews ile daha uyumlu olarak ne kullanılabilir? Yoksa litespeed idare eder mi? Diğer dediklerinizi de halledeceğim. Çok teşekkürler.

• Üyelik 23.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 54 / 38
  • Ticaret 0, (%0)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Türkiye lokasyonda cdn kullanımı gereksizdir, faydasını görmezsiniz. Ancak çok sayıda görsel mevcut ise cdn kullanmayı düşünebilirsiniz, az faydası oluyor sunucu açısından.

Bir arkadaş Litespeed açısından olumsuz yorum belirtmiş ancak ben öyle olmadığını iyi biliyorum.

Litespeed Web Server mevcut olan (sunucu kapasitesine göre tam alınan lisans) sitelerde Litespeed Cache gayet iyi neticeler verir; bu hemen hemen her tema için geçerlidir.

Gzip aktif ettiler diye belirtmişsiniz, sunucuları direkt Apache üzerinde barınıyor olabilir bu yüzden sunucu alt yapısının ne olduğunu da öğrenin derim.

Sunucu alt yapısına göre kullanılacak olan cache eklentisini belirlemek ve ona göre ayarlarını yapmak her zaman en sağlıklısıdır.

Peki hocam çok çok teşekkür ediyorum, söylediklerinizi değerlendireceğim.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al