wmaraci reklam
lidertakipci

Kategori ve Menü

7 Mesajlar 725 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BlackEagle BlackEagle WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Psikolog Adayı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar..

Benim sizden destek istediğim konu, kategorilerin herhangi bir menüye bağlı olması.. Yani üst menüde ki bulunan kısma tıklandığında bağlı olacağı kategorinin içinde ki yazıların gözükmesini istiyorum. Açık ve anlaşılır şekilde yardımcı olursanız sevinirim..

wmaraci
reklam

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
çok basit. katakori oluşturuken ve ya oluşturmuşsan. ayarlardan

isaretledigim yer hangisinin içinde olmasını istediğin katakori dir. oradan üst katakorini seç. eger üst katakori varsa..

• Üyelik 08.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Psikolog Adayı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Kategoriyi kategoriye bağlama değil mi bu? Benim öğrenmek istediğim kategoriyi üstte bulunan menülere bağlantılandırmak..

Direction52 Direction52 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgisayar öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
öncelikle hangi kategorin olmasını istiyorsan yönetim paneli soldan yazılar-->kategoriler deyip kategorilerini oluştur.
daha sonra soldaki menülerden bileşenler-->menüler altına gel.üst menünü seç.
Üst menün seçili iken hemen solda bulunan kategoriler altındaki tüm kategorileri seçip-->menüye ekle de.Böylelikle senin sitende üst menünde bu menülerin gözükecektir.
sen sitende bu üst menünden bulunan kategorilere tıklayınca zaten o kategori altındaki yazılarını listeli bir şekilde siten getirecektir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Psikolog Adayı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Direction52 adlı üyeden alıntı

öncelikle hangi kategorin olmasını istiyorsan yönetim paneli soldan yazılar-->kategoriler deyip kategorilerini oluştur.
daha sonra soldaki menülerden bileşenler-->menüler altına gel.üst menünü seç.
Üst menün seçili iken hemen solda bulunan kategoriler altındaki tüm kategorileri seçip-->menüye ekle de.Böylelikle senin sitende üst menünde bu menülerin gözükecektir.
sen sitende bu üst menünden bulunan kategorilere tıklayınca zaten o kategori altındaki yazılarını listeli bir şekilde siten getirecektir.

Yalnız kategorilerin menü de gözükmesini istemiyorum. Yeterli şekilde menü var istenilen menüye tıkladığında o menü ile bağlantılı olan kategori konularının tıklandığı zaman gözükmesini istiyorum..

Direction52 Direction52 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilgisayar öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

BlackEagle adlı üyeden alıntı

Yalnız kategorilerin menü de gözükmesini istemiyorum. Yeterli şekilde menü var istenilen menüye tıkladığında o menü ile bağlantılı olan kategori konularının tıklandığı zaman gözükmesini istiyorum..

dostum örnek veriyorum.
Yeni menü oluşturma zaten
Diyelim ki senin üst menülerin
Dünya|Ekonomi|Yaşam|Spor gibi olsun.Ben diyorum ki bu isimlerin kategorisini oluştur.yani dünya,ekonomi,yaşam,spor kategorisi oluştur.
menünü oluştururken(wordpresste menüler kısmında) direk bu kategorileri menüne at.yani senin menülerin kategorilerin olsun.
Sen bu şekilde sitende üst menülere(yani kategorilerine) tıkladığın zaman orda listeli bir şekilde o kategori ile ilgili yazılarını listeli bir şekilde görürsün.
Başka bir yolu olurmu bilemiyorum.
Ben bu olayı bu şekilde halletmiştim.

• Üyelik 08.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Psikolog Adayı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Direction52 adlı üyeden alıntı

dostum örnek veriyorum.
Yeni menü oluşturma zaten
Diyelim ki senin üst menülerin
Dünya|Ekonomi|Yaşam|Spor gibi olsun.Ben diyorum ki bu isimlerin kategorisini oluştur.yani dünya,ekonomi,yaşam,spor kategorisi oluştur.
menünü oluştururken(wordpresste menüler kısmında) direk bu kategorileri menüne at.yani senin menülerin kategorilerin olsun.
Sen bu şekilde sitende üst menülere(yani kategorilerine) tıkladığın zaman orda listeli bir şekilde o kategori ile ilgili yazılarını listeli bir şekilde görürsün.
Başka bir yolu olurmu bilemiyorum.
Ben bu olayı bu şekilde halletmiştim.

Kategori ve menü isimleri aynı olursa senin dediğin şekilde olur ; ancak benim bahsettiğim durum kategori ve menü isimleri birbirinden farklı ve bunları birbiriyle bağlantılı hale getirme.

Ek Olarak: Problem konusunda yardımcı olacak arkadaş yok mu?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al