wmaraci reklam
lidertakipci

Kullanıcı Adına Admin Yazıyorlar

9 Mesajlar 1.071 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KaGaN KaGaN 1881-193∞ Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar sitemdeki üyelerden bir kısmı kullanıcı adı bölümüne admin yazıyor ve sistem nasıl oluyorsa kabul ediyor. Bahsettiğim kullanıcı adı siteye giriş yaparken kullanılan değil yorum yaptığında çıkan isim. Aşağıdaki resimde gösterdim zaten. Bunu nasıl engelleyebilirim?

NOT:BuddyPress eklentisi kurulu ondan mı kaynaklanıyor? Bu eklentiyi kaldırmam mümkün değil engellemek mümkün mü acaba? Ya da bu eklentiye alternatif bir eklenti var mı?

EKLEME:
Çözdüm arkadaşlar sonunda :D Aşağıdaki eklentiyi alın yükleyin ve görünen adlar artık direk kullanıcı adı olsun. Çok mutluyum yeaaa :D
BuddyPress Usernames Only

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Bu kullanıcı adı ile değil, görünen isimle alakalı bir durum. Eğer kullanıcı Ad kısmına Admin yazar ve görünen isim olarak Ad seçilirse yorumlarda Admin olarak gözükür.

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Bu kullanıcı adı ile değil, görünen isimle alakalı bir durum. Eğer kullanıcı Ad kısmına Admin yazar ve görünen isim olarak Ad seçilirse yorumlarda Admin olarak gözükür.

İşte onu nasıl engellerim. Çok saçma bir hal alıyor bu şekilde :confused:

aakinci aakinci hdfilmdevi.org Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Öğretmeni
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 902
  • Beğeniler 51 / 110
  • Ticaret 51, (%96)
bilen varsa yazsın gerçekten makbule geçer :)

wmaraci
wmaraci

kpssdelisi kpssdelisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)
Üyelerin profilini düzenlediği sayfaya ufak bir css kodu ekleyerek kullanıcıların bp profil sayfasında görünen adlarını değiştirdiği formu kaldırabilirsin, bu işini görür sanırım. Henüz yapım aşamasında bir yemek tarif sitesinde bp kullanmıştım aynı sorun vardı bu şekilde halletmiştim.

Örn: bp profil düzenleme sayfasında görünen adların değiştirildiği formda kullanılan class lara bir bak örneğin bende field_1 ya da field_tarifizm-goruntulenen-uye-adi olarak geçmekte, bunu belirledikten sonra profil düzenleme sayfasına şu kodu ekle;

Örnek Site:
Nasıl olduğuna bakmak için istersen bahsettiğim yemek tarifi sitesini inceleyebilirsin, sormak istediğin yer varsa pm yolla hocam ;)

Örn ss:
Bu stil kodunu eklemeden önce;

sonra;

Bunun dışında nasıl yapılır diye baktımda biraz belki bunlarda işine yarayabilir;

"admin, yönetici, x, y nickleri kullanılamaz" ufak bir php kodunu uygun yere ekleyerekte sorun çözülebilir + yine php ile o form kutusunu kaldırabilirsin;

şunlarda, işe yarayabilir ancak denemedim bilemiyorum (Aşağıdaki kodları temanın functions.php dosyasına ekleyip deneyebilirsin..)

https://buddypress.org/support/topic/disable-name-change-in-profile/

function disable_name_change( $data ) {

if ( 1 == $data->field_id )

$data->field_id = false;

return $data;

}

add_action( 'xprofile_data_before_save', 'disable_name_change' );

?>

http://premium.wpmudev.org/blog/how-to-restrict-usernames-and-disable-nicknames-in-wordpress/
// remove nickname
function prefix_hide_personal_options() {
if (current_user_can('manage_options')) return false;
?>
<script>
jQuery(document).ready(function( $ ){
$("#nickname,#display_name").parent().parent().remove();
});
</script>
}
if (is_admin()) add_action('personal_options', 'prefix_hide_personal_options');

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

Üyelerin profilini düzenlediği sayfaya ufak bir css kodu ekleyerek kullanıcıların bp profil sayfasında görünen adlarını değiştirdiği formu kaldırabilirsin, bu işini görür sanırım. Henüz yapım aşamasında bir yemek tarif sitesinde bp kullanmıştım aynı sorun vardı bu şekilde halletmiştim.

Örn: bp profil düzenleme sayfasında görünen adların değiştirildiği formda kullanılan class lara bir bak örneğin bende field_1 ya da field_tarifizm-goruntulenen-uye-adi olarak geçmekte, bunu belirledikten sonra profil düzenleme sayfasına şu kodu ekle;

Örnek Site:
Nasıl olduğuna bakmak için istersen bahsettiğim yemek tarifi sitesini inceleyebilirsin, sormak istediğin yer varsa pm yolla hocam ;)

Örn ss:
Bu stil kodunu eklemeden önce;

sonra;

Bunun dışında nasıl yapılır diye baktımda biraz belki bunlarda işine yarayabilir;

"admin, yönetici, x, y nickleri kullanılamaz" ufak bir php kodunu uygun yere ekleyerekte sorun çözülebilir + yine php ile o form kutusunu kaldırabilirsin;

şunlarda, işe yarayabilir ancak denemedim bilemiyorum (Aşağıdaki kodları temanın functions.php dosyasına ekleyip deneyebilirsin..)

https://buddypress.org/support/topic/disable-name-change-in-profile/

http://premium.wpmudev.org/blog/how-to-restrict-usernames-and-disable-nicknames-in-wordpress/

Yöntemler güzel ama kayıt olurken nasıl engelleyebilirim? Bir de bu sadece BP sayfasında değil wp-admin bölümünde Extended Profil sekmesinde de görünüyor. Oradan kaldırmak için de bir yöntem var mı?

Ekleme:Style kodunu ekleyince kayıt formunda isim zorunlu olduğu için hata veriyor.

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

KaGaN adlı üyeden alıntı

Yöntemler güzel ama kayıt olurken nasıl engelleyebilirim? Bir de bu sadece BP sayfasında değil wp-admin bölümünde Extended Profil sekmesinde de görünüyor. Oradan kaldırmak için de bir yöntem var mı?

Hocam kayıt için bp nin register bölümünü kullanma, 10larca register eklentisi var örnekte verdiğim sitede mesela bpden farklı bir eklenti var (pie register) , extended profil kısmı içinse kullanıcılarına yönetim paneli çubuğunu göstermezsen sadece adminler görürse herhangi bir sorun kalmaz muhtemelen. Ayrıyeten extended profil kısmındanda kaldırmayı denemedim nasıl yaparız bilemiyorum diğer anlattıklarım işini görür ama sanırım..

• Üyelik 01.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Coğrafyacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 40 / 77
  • Ticaret 2, (%100)

kpssdelisi adlı üyeden alıntı

Hocam kayıt için bp nin register bölümünü kullanma, 10larca register eklentisi var örnekte verdiğim sitede mesela bpden farklı bir eklenti var (pie register) , extended profil kısmı içinse kullanıcılarına yönetim paneli çubuğunu göstermezsen sadece adminler görürse herhangi bir sorun kalmaz muhtemelen. Ayrıyeten extended profil kısmındanda kaldırmayı denemedim nasıl yaparız bilemiyorum diğer anlattıklarım işini görür ama sanırım..

Başka türlü kayıt olunca da okul seçme kısmı olmuyor bir türlü çıkamadım işin içinden :(

Peki şu konu için çözümünüz var mı? Wordpress'te yeniyim de :)
http://wmaraci.com/forum/wordpress/admin-bolumune-kisitlama-getirmek-187724.html

Ek Olarak:

aakinci adlı üyeden alıntı

bilen varsa yazsın gerçekten makbule geçer :)

Çözdüm konuya da ekledim, işine yarar mutlaka :)

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 550
  • Beğeniler 118 / 107
  • Ticaret 2, (%100)

KaGaN adlı üyeden alıntı

Başka türlü kayıt olunca da okul seçme kısmı olmuyor bir türlü çıkamadım işin içinden :(

Peki şu konu için çözümünüz var mı? Wordpress'te yeniyim de :)
http://wmaraci.com/forum/wordpress/admin-bolumune-kisitlama-getirmek-187724.html

Ek Olarak:

Çözdüm konuya da ekledim, işine yarar mutlaka :)

hallolduğuna sevindim o eklenti daha işlevselse bende bir bakayım ;) diğer sorun için pm attım kolay gelsn iyi geceler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al