wmaraci reklam

Nasıl Makale Yazıyorum?

16 Mesajlar 1.740 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Render Render Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Okuyorum
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 33 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar filmler ile ilgili bir web sitesi hayata gecireceğim 2018 ocak ayında inşallah şimdiden makale stokluyorum aşşağıda kendi uslübumla bir makale yazdım doğrusu ufak bir kesiti başlığım ortamlarda en çok konuşulan 5 aksiyon filmi olarak belirledim ve şöyle kendi ağzım ve tarzımla bir makale yazdım %9999 yazım hatası mevcut hataları makaleci arkadaşlarıma düzelticeğim iyi kötü yorum yaparsanız gelişmemde çok yardımcı olursunuz teşekkür ederim :)

ORTAMLARIN EN ÇOK KONUŞULAN 5 AKSİYON FİLMİ

1-JOHN WİCK
28 Kasım 2014 de vizyona giren john wick belkide 2014 ile 2015 arası gençlerimizin saç uzatmasına vesile olan amcamız eski rus mafyasıdı ama eşini hastalığı yüzünden kaybetmiş mafya ayaklarını bırakmıştır artık sigortadan gün sayısını doldurmuş emekli maaşını bekliyor iken giden normal hayatı bir anda eşinin ona geride sadece bir köpek bırakmasıyla güzelleşiyor iken john amcamızın başı ufak bir beladan kocaaman bir kabusa dönüşür ve filmin devam filmi olan JOHN WİCK 2'yi unutmayın. siz değerli sinemakinist okurlarına daha fazla sporiler vermeden sıradaki filme geçiyoru. he sakın ha izlemeden geçmeyin john wick izledikten sonra 1 hafta ortalıkta tetikci ayağına dolaşabilirsiniz.

2-GEÇMİŞİ OLMAYAN ADAM (2.3.4.5.+999)
Başrolde Matt Damon abimizin olduğu seriyi en sonunda haberler de çıkan ' hafızasını kaybetmek için kafasın da kiramit kırdı'haberlerin den sonra yönetmenin seriye son vermesi bekliyorken bizde film den biraz sizlere bahsedelim matt damon abimiz eski bir ajan mossad,mit,fbı her yerde izini bırakmış üst mertebelere çıkmamış saha elamanı bir abimiz ama artık senin sigorta gün sayın doldu çalıştıramayız ayağına abimizi bayıltıp nehre atıyolar matt abi gitti ex sonradan bir balıkcı abimiz matt abiyi buluyor şans eseri hamsi beklerken çat! karşısın da matt abi balıkçı şok! matt abi hafızasını kaybetmiş ama o hayır ilk ben terk edicem edasıyla geçmişini aramaya koyulmuştur ben size daha fazla spoiler vermeden siz yan sekmeden filminizi hazırlayın izlemeye değer bir seri.

3- LİMİT YOK -
Bradley Cooper başrolünde olduğu benim için en iyi filmi olan limit yok filmi ortamların anlatılırken heycan yaratan en iyi filmlerdendir. filmde Eddie Morra abimiz pasaklı ssk girişi yapılmamış,iş tecrübesi olmayan bir çorbalık haftalık dönen bir abimiz. bu abimiz birde kitap yazarı ama ortada kitap yok başlangıç yok günümüzün sözde yazarları gibi bio da yazar yazıyor ama kızlara yazar edasıyla ilerleyen morra abi bir gün yolda eski eşinin kardeşiyle karşılaşır kardeşi hapcı ama üst sanayi seviyesinde yani işin içinde takım elbise var zaten izlerken ne demek istediğimi anlıcaksınız. hapcı abi morra abimizi gel çay ısmarlıyım ayağına kafe de hap muhabbeti yaparlar cebi bol,gönlü zengin hapcı abimiz morra ya ntz adlı bir hap verir ve macera burada başlar daha fazla spoiler vermeden sıradaki filme geçelim.

wmaraci
reklam

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Hocam noktalama isaretlerine uyun ilk paragrafi tek solukta okudum ve biraktim. Onun yaninda makalede ziyaretci ile muhabbet edilmesinden hoslanmayanlar var.
Orn 'amcamiz' , 'emekli maasi' gibi seyleri yok edin
Render

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Okuyorum
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 33 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
hocam zaten belirttim bu yazıda %9999 yazım hatası var ben imla kuralları hakkında yetersiz kalıyorum o yüzden şöyle iza edeyim ben yemek mazemelerini getiren kişiyim(yazan) ondan sonra devreye pişirecek arkadaş giriyor(hataları düzelten) ve garson servis edicek(yayınlayacak) yani planımız bu umarım anlatabilmişimdir :D zira ben yazabilmek ile yazamamak arasındayım yani dışardan insanların yorumlarını almak istedim ve bana zaman ayırıp yorum yazdığınız için çok teşekkür ederim :)

PoineTR PoineTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 112 / 111
  • Ticaret 3, (%100)
Samimi bir ortam mı bilmem ama amcamız , abimiz , hapcı gibi kelimeler bana itici geldi benim gibi diğer okuyuculara da itici gelebilir. Resmi ve özgün makale yazmanızı tavsiye ederim. Birde ilk film açıklamasında iken kelimesini aynı cümlede kullanmışsın bu da bence kötü. Aynı cümlede aynı kelimeyi birden fazla kullanmamaya çalış. Yapıyor iken yerine yapıyorken kullanmalısınız. Bu arada olumsuzları söyledim sadece olumsuzlar daha önemli olduğu için. Yorumu Bence adı altın da yaptım. Kendi düşüncelerim.
Render

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Okuyorum
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 33 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
PoineTR hocam olumsuzu olumlusu mu olur bana birşeyler katıyor ben teşekkür ederim vakit ayırıp yorum yazdığınız için :) en yakın zamanda kendime birşeyler katıp bu hatalarımı düzelticeğim şuan sadece yazıyorum diğer arkadaşım hatalarımı düzeltip öyle yayınlayacağız :) tekrardan teşekkür ederim tavsiyeleriniz için
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)
Size sadece iki temel kuralı vereyim;
"Makalede açık, anlaşılır, ciddi bir dil kullanılır."
"Makaleler öğretici yazılardır. Bu nedenle yazar tutarlı, tarafsız, bilimsel bir üslûp kullanır."
Render

kişi bu mesajı beğendi.

PhonexPHP PhonexPHP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Geliştiricisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 8 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
Yaman

sizin bahsettiğiniz makale evet akademik olan makaleler içindir.

Bakmayın sektörde makale denildiğinde, makale dediğimiz şey aslında içerik yazısı olarak adlandırılması gerekir. Lakin uzun ve tam anlaşılır olmadığı için herkes makale demektedir.

Yoksa adına makale dediğimiz yazıların

ne akademik makaleleler
ne edebi makaleler

ile hiç bir alakası ve benzerliği yoktur.
Gaintagram Render Bastiques

kişi bu mesajı beğendi.

Bastiques Bastiques egitimhocam.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk Fakültesi
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 22 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

PhonexPHP adlı üyeden alıntı

Yaman

Bakmayın sektörde makale denildiğinde, makale dediğimiz şey aslında içerik yazısı olarak adlandırılması gerekir. Lakin uzun ve tam anlaşılır olmadığı için herkes makale demektedir.

ne akademik makaleleler
ne edebi makaleler

İmzamı atıyorum.
Render

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Okuyorum
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 33 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

Yaman adlı üyeden alıntı

Size sadece iki temel kuralı vereyim;
"Makalede açık, anlaşılır, ciddi bir dil kullanılır."
"Makaleler öğretici yazılardır. Bu nedenle yazar tutarlı, tarafsız, bilimsel bir üslûp kullanır."

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim fazlasıyla dikkate alıcam dediğinizi.

Yaman

ne akademik makaleleler
ne edebi makaleler

Değerli yorumunuzun için çok teşekkür ederim galiba başlığı ''nasıl yazı yazıyorum'' yapmalıydım :D

Yaman Yaman Yazıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ş** Y**
  • Mesajlar 741
  • Beğeniler 127 / 240
  • Ticaret 16, (%100)

Yaman

ne akademik makaleleler
ne edebi makaleler

Kendi adıma konuşayım kendi içeriklerimde bu iki kriteri bulunduruyorum hocam. Makale veya deneme yazısı ne olursa olsun güzel ve ciddi bir üslupla yazılmalıdır. Temel kural bu.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al