freelance iş ilanları

Neden Physical Memory Usage ve I/O Usage çok yüksek?

23 Mesajlar 18.664 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

temp542 temp542 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)
Sitemin son zamanlarda yavaşladığı gördüm. Ve Cpanel'den istatisliklere bakıyım dedim. Bir de ne göriyim! :eek:

Bende sitenin Optimize Etmenin zamanı geldim dedim ve BU KONUdaki denilenleri harfiyen uyguladım. Ama yine aynı :( daha ne yapabilirim?

wmaraci
reklam

LosTTeeN LosTTeeN www.anindahosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Donanım,Yazılım
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 927
  • Beğeniler 599 / 344
  • Ticaret 43, (%100)
CloudLinux' tan size verilen kaynağı yüksek derecede kullanıyorsunuz, optimizeden geçtim artık VPS,VDS almanızı tavsiye ederiz en az 2 CPUs olsun.

Saygılar.

• Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

LosTTeeN adlı üyeden alıntı

CloudLinux' tan size verilen kaynağı yüksek derecede kullanıyorsunuz, optimizeden geçtim artık VPS,VDS almanızı tavsiye ederiz en az 2 CPUs olsun.

Saygılar.

Düzelmiş ama yine aynısı olmaz inş.

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)

temp542 adlı üyeden alıntı

Düzelmiş ama yine aynısı olmaz inş.

error log kayıtlarına baktınız mı hocam out of memory hatası var mı ? bende de genelde böyle olunca memory hatası veriyor kayıtlarda arada oluyor böyle siteyi optimize falan ettim sizin gibi ama vps lazım sanırım : )

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

freetorrent adlı üyeden alıntı

error log kayıtlarına baktınız mı hocam out of memory hatası var mı ? bende de genelde böyle olunca memory hatası veriyor kayıtlarda arada oluyor böyle siteyi optimize falan ettim sizin gibi ama vps lazım sanırım : )

Evet bazen memory hatası hatası veriyor :( Error log'a da hiç bakmadım, gerçi nerden bakılır bilmiyorum ki :D

• Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
Cpanel dosya yöneticisinde error_log şeklinde text dosyası gibi durur sağ tıklayıp wiew diyerek sitede alınan hataları ordan görebilirsin. cache eklentisi kullanın eğer kullanmıyosanız biraz olsun cpuyu rahatlatır

• Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

Cpanel dosya yöneticisinde error_log şeklinde text dosyası gibi durur sağ tıklayıp wiew diyerek sitede alınan hataları ordan görebilirsin. cache eklentisi kullanın eğer kullanmıyosanız biraz olsun cpuyu rahatlatır

Gelen hataların tümü; Allowed memory size ve Out of memory :confused:
Bide cache eklentisi falan kullanmıyorum sistemi yormasın diye.

• Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
wp fastest cache eklentisi kullanıyorum şuan bende baya azalttı memory hatalarını : ) dişimi biraz daha sıkıyorum vpsye geçmeden önce idareten

Ek Olarak: sitenizin günlük ziyaretçisi ne kadar hocam tekil olarak , sizinki yine iyi benim kullandığım paketin ram 512 mb

• Üyelik 03.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 384
  • Beğeniler 10 / 18
  • Ticaret 6, (%100)

wp fastest cache eklentisi kullanıyorum şuan bende baya azalttı memory hatalarını : ) dişimi biraz daha sıkıyorum vpsye geçmeden önce idareten

Ek Olarak: sitenizin günlük ziyaretçisi ne kadar hocam tekil olarak , sizinki yine iyi benim kullandığım paketin ram 512 mb

VPS'nedir tam olarak?

Günlük 1500+ ziyaretçisi var. Sistemi yoracak kadar da değil yani.

• Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
anladım hocam benimkisi günlük 5-6k ondan yetmiyor birazda , sizinkinin yetmesi lazım aslında kullandığınız eklenti sayısı mı fazla , resimlerinizin boyutu mu büyük bunlara dikkat edin hocam eklenti sayınız mümkünse 10u geçmesin :) vps sanal kişisel sunucu demek yani paylaşımlı hostinglerden daha hızlı performans gösteriyormuş söylenenlere göre bende daha henüz kullanmadım ama mecburen geçiş yapmak zorunda kalıcam yakın zamanda , site büyüdükçe normal hosting paketleri yetmiyor , yani ilerde vps , vds sunucuları bir araştırın ama şuan sizin içinde erken , dediklerimi yapın gereksiz kullanmasanızda olacak eklentileri kaldırın , p3 plugin installer adlı eklentiyi kurup hangi eklentinin sistemi daha çok yorduğuna bakın , ona göre kaldırın resimleri wp smush eklentisiylede optimize edebilirsiniz ama ben onun yerine direk bilgisayardan image tuner programıyla optimize ederek atıyorum , dediğim cache eklentisinide kurun şimdilik idare edersiniz : )

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al