Arkadaşlar, neden wordpress konu başlığı adı altında bugün sizlere wordpressi anlatacağım, konulara değinmeden önce wordpress’in elbette diğer hazır sistemler de ve normal yazılmış site yazılımlarında olduğu gibi bir açık elbette bulunuyor ama bunları kolaylıkla kapatabiliyoruz ve WordPress yönetici ve geliştirme ekipleri gün geçtikçe bu açıları bulup kapatmaktadır. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki bir çok “CMS” sistemine göre çok daha üst düzey de ve esnek bir hizmet sunan tek platform wordpress açık ve nettir.
Şimdi Neden WordPress ? soruna değinelim.

• Kolay kullanım ve esnek yapıya sahiptir. Kaybedeceğiniz içerikleri kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz kayıpsız bir şekil de. WordPress’te tema yapımı diğer “Cms” yönetim sistemlerine göre daha esnek ve daha kolaydır.

• Kolay Kullanımlı Admin Paneli.

• Eklenti zenginliği hemen hemen istediğiniz her alanda eklenti bulma ve eklenti yapma imkanınız var.

• WordPresste bulunan açıklar çok azdır ve güvenilir bir site yönetim sistemidir.

• Herkes kullanabilir. Özellikler Blog severler için çok kullanışlı bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

• SEO amaçlı optimizasyon kapsamında, Google arama kriterleri ile uyumludur. WordPress ile tasarlanmış web sitenize Google aramaları üzerinden erişim mümkündür.

• Sadece blogcu arkadaşlar için değil şirket, kurumsal alanlar içinde kullanılabilecek bir cms sistemidir her türden tema yapma imkanına sahip oluyorsunuz WP kurunca.

• WordPress direkt mobil uyumlu bir admin paneli vardır. ( Temayı da mobil uyumlu hale getirebilen eklentiler de mevcut wp mağazasında. )

• WordPress ile bütün kontroller sizin elinizdedir. Sizin haberiniz olmadan güncelleme yapılmaz, sizin haberiniz doğrultusunda güncelleme yapmaktadır.

• Açık ve kolay kullanılabilir bir yönetim sistemi vardır.

• Sizi seo uyumlu bir site yapmanız doğrultusun da bir çok

eklenti vardır.
Kaynak